Jezero Alpsee o ploše 88 ha a obvodu 4,70 km je považováno za jedno z nejčistších jezer v Německu. Atraktivní turistická lokalita s množstvím turistických cest a vyhlídek.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 09/2013
Jezero Alpsee se nachází v jižním Bavorsku v okrese Ostallgäu na úpatí hory Säuling u horské vesničky Hohenschwangau náležející k obci Schwangau. Jezero o ploše 88 ha má obvod 4,70 km. Další menší jezírko Schwansee se nalézá 400 metrů severně. Asi 450 metrů jižně prochází hranice s Rakouskem. Alpsee je turisticky atraktivní lokalitou také proto že se zde nedaleko nacházejí zámky Hohenschwangau a Neuschwanstein. Nad jezerem je také lokalita zaniklého hradu Frauenstein. Jezero se leží v chráněné krajinné oblasti pro ochranu částí krajiny v oblasti údolí Faulenbach, údolí Lechtal, údolí Schwansee a oblasti Alpsee. Jezero je považováno za jedno z nejčistších jezer v Německu. V létě se užívá ke koupání a je zde také loděnice, kde si lze pronajmout šlapadla. Kolem břehu vede několik turistických cest. Na skalnatém výběžku je vyhlídka Pindarplatz. V zimě je využíváno také k bruslení. Přímo u břehu je hotel a velké parkoviště.
Luděk Vláčil - zdroj: https://de.wikipedia.org/wiki/Alpsee a další, 31.12. 2022

Komentáře

Německo, Bavorsko,

Místa v okolí

 Hohenschwangau
 Neuschwanstein
Základní informace místa
ID místa: 16901
Typ místa: voda
Podkategorie: jezero
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 31.12.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama