Komentáře, diskuse

chvala Radyne

11.4.2011 19:43 m.novak
Je to pekny hrad:-)))))

Radyně ?

9.1.2011 22:03 raději " N ".
Mám rád historii a památky jako takové, jsou mou srdeční záležitostí.
Proto píšu tuto připomínku,která je o Radyni.
Vlastníkem je město Srarý Plzenec a podle toho to taky tak vypadá. Nevím který radní a nebo celé zastupitelstvo našlo firmu na jeho opravu - ale je to něco hrozného. Nevím jestli majitel této firmy někdy opravoval památky a jakou má teda k tomu odbornost,ale to co tam předvádí je hrůza a běs. Neodborné zásahy do zdiva : vybourávání a nahrazování atiky betonem a železem je snad to nejhorší. Nechápu,jak se toto může dít za tichého souhlasu památkové péče. Město zajímají jen finance,které dostává za pronájem věže ( je jako ježek,při tolika antenách) a tím pádem pro návštěvníky už není tak zajímavá. Je to škoda. Při otevření okna mám toto panorama před očima a je mi to moc líto. Proč nejdou peníze utržené za pronájem hradu na jeho opravu a proč nebylo vyhlášeno výběrové řízení - které by za pomoci památkové péče vybralo fundovanou firmu,která má zkušenosti v této oblasti?? Že by zase korupce???
No nevím,je to vše k zamyšlení a řekl bych,že by se pár lidí mohlo chytit za nos. Že páni radní ?? Nebo to dopadne jako při volbách?? Památkám zdar !!!

Pohostinnost pod hradem Radyně

17.11.2008 12:10 Korelus
Dokonce i za hluboké totality jste se mohli pod Radyní najíst a napít. To co je tam dnes, je hnus a bída. Tfuj tajbl.

tak trochu smůla

30.5.2008 22:20 Zdeněk
Dnešní krásný sluneční den jsme se vydali na Radyni, byl to pěkný výlet, ale doplatili jsme na to, že ještě nebyla zahájena sezóna, tudíž hrad byl zavřený. Kdyby jsme se na stejné místo vydali o jeden den déle tak bychom už pochodili. Také v neděli začíná červen, tudíž otevírací doba se bude prodlužovat, no prostě smůla veliká...

ale jo...

16.11.2007 23:37 vít
ten hrad je vcelku zachovanej takže je z něj i super vejhled... okolí taky ujde takže neni co řešit...

Mouchy

15.8.2007 12:29 Alča R.
Včera jsem navštívila Radyni, bylo tam krásně, hrad se mi moc líbil dokud jsem nevylezla nahoru na věž. Ani by mi tolik nevadilo příkré schodiště, ale ta hejna mušek nahoře. Po rekonstrukci krásný hrad, ale mouchy mi návštěvu dokonale otrávily. Nedalo se ani rozhlédnout do kraje.

25.7.2006 00:00
Zajímavé parafrázuje pověsti o Radyni Zdeněk Šmíd v knize Jan, černý proutník. :-)

28.5.2006 00:00
2 gusano> obávám se, že až hrad navštívíš i vevnitř a vylezeš nahoru na věž už tak nadšený nebudeš.

10.4.2006 00:00
Hrad prochází velkou rekonstrukcí a myslím, že až bude vše hotové, tak to bude paráda. Pod hradem je restaurace (kvalita nevyzkoušena) a staví se zde parkoviště s novou příjezdovou cestou. Z Radyně se za chvíli stane památka č. 1 v plzeňském kraji. Vstup dopělí 30, děti 20 rád zaplatím, ale o hradu a jeho historii, rozsahu a záměru rekonstrukce se však nic nedozvím. V přízemí věže je jedna vitrína s popisem hradu, který je kopírován ze snad 20 let staré publikace. Hrad je nádherný, informace mizerné.

23.4.2005 00:00
v mnoha vecich ma ale pravdu

14.9.2004 00:00
Dobrý den, žádáme Vás o stažení článku paní nebo slečny Maierové. Důvodem je to, že její článek skutečně hanlivě napadá všechny, kteří se o tuto památku starají. A to jak vlastníka, tak památkový ústav, tak lidi, kteří nosí kameny nahoru na věž a pracují zde. Hrad Radyně má vážné statické problémy na jižní i severní stěně, stejně tak na věži. O statických haváriích hladomorny apod. je možné číst v novinách. Pokud bychom se mohli byvit na odborné rovině o celé problematice, je to možné, nicméně i z článku paní Maierové je zřejmé, že vůbec netuší, jaký je rozdíl mezi vápenným hydrátem, hydraulickým vápnem, cementem apod. Děkuji ing. Martin Konečný
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII