Antalya Aquarium je jedno z největších mořských akvárií s nejdelším podvodním tunelem o délce 131 m. Součástí komplexu jsou také zimní expozice, terária s tropickými plazy a 4D kino.
Hlavní obrázek místa
© antalyaaquarium.com
Antalya Aquarium je jedno z největších mořských akvárií. V části před tunelem se nachází akvária zaměřená na původ ryb (např. Indický oceán, řeka Nil, Pacifik ...). V Antalya je také největší podvodní tunel na světě měřící 131 m. Mimo ryb můžeme také obdivovat expozici zimního světa s opravdickým sněhem stejně jako terária s hady a 4D kino se žraločím filmem.
Filip Zajíc, 11.7. 2014
popis

Antalya Aquarium je jeden z největších akvarijních komplexů na světě, nabízí inspiraci, zábavu a vzdělání najednou. Po prohlídce 40 tématických akvárií narazíte na největší tunel akvária na světě o délce 131 metrů a šířce tři metry. Kromě toho zde uvidíte sněhové koule ze skutečného sněhu, dále vstoupíte do Feear Trophy na cestu mezi nejvíce jedovatými, barevnými a zajímavými druhy tropických plazů. A na závěr prohlídky můžete virtuálně plout světovými moři s multi-dimenzionální technologíí XD Cinema. Součástí komplexu jsou i restaurace a občerstvení. Místo se nachází v centru města Antalya, pouhých 70 metrů od pláže Konyaalti. Antalya Aquarium je nejživějším centrem atrakcí ve městě.

JC, 19.8. 2014

Turecko,

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Kontaktní informace
Dumlupinar Bulvari Arapsuyu Mahallesi 502 Konyaalti , Antalya
Tel: 0 (242) 245 65 65
http://www.antalyaaquarium.com
info@antalyaaquarium.com
Základní informace místa
ID místa: 11798
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 19.8.2014
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama