Komentáře, diskuse

Na Zbiroh se rádi vracíme

4.4.2010 13:38 Bára, Králův Dvůr
Včera jsme byli s manželem na velikonoční akci na Zbirohu a musím říct, že to byl velmi příjemný den. Byli jsme zde už několikrát a vždy naprostá sokojenost. Příjemná procházka v parku (nevím, jak může někdo říct, že tam "nic není" - jsou tam stromy, keře a na každém kroku jiný zajímavý pohled na zámek nebo okolí), fantastická krčma (vysoká kvalita jídla a obsluhy, ale přes to příjemná uvolněná atmosféra) a hlavně při každé další návštěvě je vidět něco nového - další kus práce v obnově této památky. A toho já si vážím. Mohli to jako jinde úplně zavřít pro veřejnost a z celého objektu udělat jen hotel. Pro člověka zvyklého na pouťové atrakce, animační programy a podobné zrůdnosti tam musí být opravdu nuda, ale pro milovníka historie je to nádhera. Návštěvu zámku Zbiroh doporučuji!

Krásný příklad jak zachránit zámek / hrad

4.4.2010 10:02 Vojáček Antonín
Můj názor je, že Zbiroh je úplně fantastická ukázka, jak může soukromý sektor nádherně obnovit a využívat a financovat zámek! Udělal jen z části zámku hotel a z větší část nechat přístupnou veřejnosti! Výborná zámecká krčma, kde fantasticky vaří (ceny 200 až 300 Kč za jídlo tomu odpovídají). Že je vysoké vstupné? Kde ale vrámci základního vstupného můžete volně v expozicích fotit a natáčet ? Zde ano, prakticky kdekoliv (mimo prvních dvou místností základní prohlídky). Kdy by takto pracovali a památky komunisty zdevastované památky obnovovali všichni soukromý majitelé, byla by naše zemně bohatší o mnoho dalších krásných zrekostruovaných zámků a tvrzí.

Zbiroh žije jen ze vstupného bez koruny dotace jako jiné české zámky...

14.11.2009 00:08 Renata Páchová
Je mi skutečně velmi líto, že jsou mezi návštěvníky zámku Zbiroh lidé neznalí a zahořklí.
Zámek byl v roce 2004, kdy jej odkoupila společnost Gastro Žofín, totálně zničen a vyrabován. Samo město Zbiroh i původní vlastník se jej dobrovolně vzdalo, protože jeho stav byl žalostný a téměř před demolicí...
Investice pro jeho obnovu a záchranu (vždyť se jedná o památku, kterou vlastnil Přemysl Otakar II., Karel IV., Zikmund, Rudolf II., ... ... ) byla obrovská a stále není u konce!!
Současný vlästník se \\\"jen snaží\\\" vše vrátit do původních podob, seznámit veřejnost s jeho obrovskou historií, která překonává i hrad Karlštejn!!!
Jakým právem zde je kritizována vůle, oddanost a nacionalismus jedince, který vrací národu velký kus jeho vlastních dějin??
Ano, cena za prohlídku je srovnatelná s cenou zámku Hluboká, avšak tento zámek je ročně obrovsky dotován státem! A Zbiroh? Ne! Ten žije jen ze svých návštěvníků!!!

Zbiroh, Velikonoce 2009

14.4.2009 09:57 Harry
V neděli byla na zámku velikonoční akce, my jsme byli až v pondělí. Pozitovní jistě je, že park i zámek je již otevřen a byl volně přístupný. Atrakce zatím žádné, ale park čistý. Jezírko skutečně není jezírko, ale nevábná kaluž ve stínu, rozhodně nevybízí k posezení. Parku by prospěl větší počet laviček, případně nějaké popisky stromů - ve vyšších polohách parku však jsou pěkné dřevěné popisky hradu i parku. V tuto dobu ještě nebyli v parku inzerovaní draví ptáci. Jinak v rozlehlém anglickém parku nebylo nic.
Expozice: Vzhledem k historii zámku (časté změny majitelů, vydrancování věřiteli a pobyt armád) nelze čekat zázraky. Většina mobiliáře jsou tak kusy posbírané kde se dalo a kopie. Expozice je stavěná chronologicky (dle historických epoch) do malých sálů s několika málo exponáty, oživené obrazovkami s videem (na které stejně není vyhrazen čas a jen je musí průvodce překřičet). Jedním z mála původních exponátů je zbirožská Madonna, zachovalá je i kaple. Prohlídku je možné doporučit též milovníkům A. Muchy.
Plusem jinak drahého vstupného (130Kč na osobu je dražší než třeba na Křivoklátě) je možnost fotit v interiéru.
Zámek stojí za návštěvu, připravte se však na dražší výlet, je vidět, že do rekonstrukce soukromá firma vlastnící zámek hodně investovala a chce to zpět. Dělají to však dobře - zámek je zároveň luxusním hotelem, zámecká restaurace otevřená dlouho, různé akce na zámku, mnoho různých suvenýrů. Slevit tak o 20-30 procent by však návštěvníkům prospělo a možná i majitelům.

...

6.4.2009 12:28 M
Za hodně peněz málo muziky...

14.11.2009 00:19 Renata Páchová
Děkujeme za reakci... zkusil by jste vše investovat do projektu, jakým byl Zbiroh v roce 2004? Dokázal by jste ožít hrad a zámek, jehož historie sahá do 12. století a který byl v roce 2004 totálně zdevastován po více než 40 -ti letech českou armádou??
Kdo z vás by si chtěl zkusit koupit, oživit a zachránit tuto trosku?
Kdo z vás by investoval a riskoval milionové úvěry??
To je vše...

Jeden z nejkrásnějších výletů, aneb musím také napsat k zámku také něco pozitivního

30.3.2009 08:14 Monča
Tuto sobotu jsme byli na prvních letošním výletě a jelikož zatím nezačala turistická sezona a mnoho zámků není otevřeno, rozhodli jsme se navštívit i přestože jsou na těchto stránkách jen negativní komentáře! Musím říct, že výlet na zámku jsme si fakt užili, okolí bzlo krásné, park perfektní a odpoadkz žádné, zámek byl nádherný všichni celý personál byl více než než příjemný, prostě jedno velké pozitivum děkujeme moc zámku!!!
P.S. jen to jezírko opravdu za moc nestojí
Monča+Víťa 28.3.2009

Svatba na Zbirohu Ano, Ano, Ano :)

8.3.2009 12:08 Saša T
Dobrý den, moc nechápu připomínky k paní majitelce, organizujeme společně naší svatbu v tom to roce na zámku Zbiroh. Paní majitelka pí.Páchová je skvělá koordinátora, veškeré kalkulace předkládá velice srozumitelně, návrhy a nápady řešíme vždy společně (osobně či elektronicky) je to profesionál na svém místě!Ano, svatba na Zbirohu je cenově náročnější než-li na radnici, ale vždy se to odvíjí od náročnosti klienta. Já chci mít svatbu jako v pohádce a Zámek Zbiroh mi můj sen splní.
Saša T.
PS:nepotřebuji si hrát na anonyma

30.8.2016 15:59 Janka
Ahooj, nemáš link na nějaké fotografie ze svatby? Jde uspořádat svatba na nádvoří? Mají tam svatební židle na půjčení a případně svatební dekorace? Jsou dobří v organizaci svatby? Představovala bych si něco takového: http://svatebni-zidle.cz/#nabidka-zidli

Souhlas

4.3.2009 14:54 Alena
Bohužel musím souhlasit s Kateřinou. Paní majitelka je velice arogantní a když není po jejím je všechno špatně. Připadala jsem si, že to vlastně není moje svatba, ale její. Na naše připomínky nereagovala a když ano, stejně to nakonec udělala po svém. Zvláštní kapitolou jsou ceny, nejedná o nich na rovinu, částky vám davá vědět na poslední chvíli, když už nemáte možnost cokoli změnit, natož u nich svatbu zrušit. O jejím přístupu k personálu se snad ani nebudu zmiňovat.

pravda

17.10.2008 16:12 janina
bydlim kousek od zamku a mate krytici pravdu

Svatba na Zbiroze - NEBRAT

13.10.2008 21:49 Kateřina
Dobrý den, varuji všechny, kdo plánují svatbu na zámku Zbiroh!!! Nejednají narovinu, účtují si nehorázné částky a hlavně - tyto částky vám dají vědět na poslední chvíli, když už nemáte možnost cokoli změnit, natož u nich svatbu zrušit!

25.2.2009 22:55 Jan Novák
Pohádková svatba na zámku Hluboká nad Vltavou
Prožijte kouzelný svatební den na pohádkovém zámku Hluboká nad Vltavou. Svatba na zámku Hluboká nad Vltavou.

Zbiroh - velké zklamání.

16.7.2008 13:09 Zdeněk
Připojuji se k článku pí Hoyerové z 1.5.2008. Za vstup do objektu dáte 30 Kč, abyste prošli zanedbanou zelení okolo nepořádku a panelové ohrady po částečně panelové stezce k zámku. Máte-li "štěstí" jako my, koná se svatba, takže se nedostanete ani ke kapli, ani k prastaré věži a zlatý hřeb - sál s proskleným stropem - smíte vidět jen na okamžik pootevřenými dveřmi. Veleznámou studni, kde našli spoustu nálezů, vám nikdo neukáže. A za to si připlatíte dalších 110 Kč. Samozřejmě taky za expozici, na které se musí nudit každý deváťák, který dával při hodinách dějepisu jen trochu pozor. Takže radím: užijte peníze na lepší zážitky. V případě Zbirohu vám těch utracených bude líto.

cesta do neznáma

1.6.2008 20:04 Ordyna
\"Já zámek ZBIROH\" vévodím půvabnému kraji cestou z Plzně na Prahu,je ze mne překrásný výhled na všechny světové strany,ležím přímo v moři lesů,ale to je asi vše,co mohu lidem putujících po našich památkách nabídnout.Expozice vzhledem k vstupnému,které je srovnatelné s Hlubokou nad Vltavou nebo s Bečovem nad Teplou,je přímo ubohá.Ale nebojte se,náladu Vám zlepším v našem restaurantu,který připomíná středověkou krčmu,jsem totiž komerčně zaměřěný objekt.Novodobé využití musíte prominout,jinak si moderní šlechta vydělávat nemůže.

4.4.2010 14:05 Bára, Králův Dvůr
Na hrubý pytel hrubá záplata: tento komentář jsou komunistické řeči typu "sláva nekomerčnímu využití". Obnovu zdevastovaných památek je nutno z něčeho financovat. Vždy. Buď přímo ze vstupného a výdělku restaurace či hotelu nebo nepřímo z daní nás všech. Já osobně vstupné ráda zaplatím a v krčmě s radostí nechám víc než za párek v rohlíku a to proto, že tyhle peníze jsou vidět v obnově zámku.

Jsem velmi zklamaná

1.5.2008 19:41 Hoyerová
Po shlédnutí webových stránek Zbiroha jsme se rozhodli navštívit zámek. Děti se těšily na projížďku vláčkem, my dospělí na romantické jezírko... a realita? Po vláčku ani památky, místo romantického jezírka zaneřáděná kaluž... prosím vás, co tím sledujete? Víte, že toto se nazývá klamavá reklama? Výlet nás stál poměrně dost peněz, mohli jsme navštívit raději něco pozoruhodnějšího!!! V areálu se sice něco buduje, ale stav rozhodně neodpovídá prezentaci na vašich webových stránkách, kde jste neměli ani tolik slušnosti oznámit, že toto je pouze vize, k jejímuž naplnění ještě uběhne nějaký ten pátek... Jsem velmi zklamaná.

P.S. U jezírka bychom určitě neposvačili, zvednul by se nám žaludek.

31.5.2008 16:26 ales
Nic takového na stránkách zámku Zbiroh neslibuje. Nevíme, kde jste to četla.
WWW.ZBIROH.COM

Zbiroh-zámek tří císařů

31.8.2007 12:44 Eliška
Vlastníkem zámku Zbiroh je společnost Gastro-Žofín a je vidět,že se zámek doslova mění před očima.Stále probíhají opravy,ale to nebrání v jeho návštěvě.Ba naopak.Pro spestření tam také bývá ukázka dravců.Možná jedinou slabostí je Zámecká restaurace na nádvoří,která nás při její návštěvě trochu zklamala úzkým výběrem jídel.

4.4.2010 13:56 Bára, Králův Dvůr
Nevím, jak vypadala krčma v roce 2007, ale dnes je opravdu na skvělé úrovni. Úzký výběr jídel zůstal, ale to je jen dobře! Každé z jídel je vskutku vynikající. Češi jsou možná zvyklí na nabídku 150 jídel v menu, ale to bohužel znamená, že všechna jídla jsou více méně to samé - základ z kečupu a sójovky - a liší se jen přidáním jiné směsi mražené zeleniny. To tady nenajdete. Krčma na zámku Zbiroh stojí za to.

29.4.2006 00:00
Rád bych připojil několik internetových odkazů:
1)www.zbiroh.com - oficiální stránky hradu
2)http://agartha.cz/html/zajimavosti/zbiroh/index.php - o hledání ve studně a trocha nedávné historie

16.2.2006 00:00
Hrad a zámek byl nedávno otevřený a postupně se obnovuje. Z původního inventáře zde nic v podstatě nenajdete, ale je pěkné, jak to tu každým rokem ožívá víc a víc. Myslím, že za pět let to bude dominanta kraje, pěkně opravená, využívaná pro mnoho jiných akcí! Jen tak dále se všemi českými památkami!
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII