zámek Vimperk

Winterberg

Komentáře, diskuse

Vimperk

1.1.2008 22:30 Vašek
Ve Vimperku jsem se narodil a jeho historií se zabývám už několik let. Je pravda, že zámek je v dost špatném stavu, ale to se má prý brzy změnit....
Uvnitř si můžete prohlédnout stálou expozici,,Šumava,, , dále expozici se zaměřením na zdejší knihtisk a zdejší sklárny. Téměř každým rokem jsou zde jiné doplňující výstavy, které sem zavítají na jeden rok( ,,I muži mají své,,, fotografie starého Vimperka,.......) a každoročně se zde pořádají historické trhy, které opravdu stojí za to !
Je mi opravdu velice líto, že tato dominanta města je v takovém žalostném stavu a že své město nemůže s hrdostí reprezentovat. Ale i přesto stále věřím, že v příštích letech se vše změní a bude vše tak, jak by správně mělo být.....

*

2.10.2006 13:12 wildy
Prijeli jsme sice asi pul hodiny pred zavirackou, ale i tak nikde nikdo. Vesli jsme tedy pres nadvori a u veze lezel pes, ktereho jsme se bali a odhodlavali jsme se jestli jit dal a nechat se zakousnout, nebo jit zpet. Zvolili jsme odvaznejsi variantu a vesli do druheho nadvori. Nasli jsme pouze toalety, ale nikde nic.!! Zamek je v dost zalostnem stavu. Navsteva nas docela mrzela a zklamala. Neni tam nic!! Nedoporucuji!!

5.10.2003 00:00
V obci si můžete kromě hradu přestavěného na zámek a předsunuté bašty Haselburk prohlédnout i opevnění zesílené o několik bašt a věží,které ve středověku opevnovalo městečko a bylo spojeno s hradem v jeden celek.

9.12.2001 00:00
pekne to je, ale je to jenom predsunuta basta, vlastni hrad je skryt v dnesnim zameckem arealu
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII