Komentáře, diskuse

Kam se hrabe Rekviem pro panenku

6.2.2011 00:43 Daniela Fantová
Mráz běhá po zádech, když člověk navštíví zbytky záchodků dětského domova, pěkně vysekané v původně jistě krásné chodbě, čurali tam vedle sebe, bez příček...nebo ty úpravy v bývalé jídelně - vysekané výtahy do stěn komnaty. A pokoj chlapců, ve věži za silnými zdmi...brrr, z toho děcáku nemohl nikdo vyjít se zdravým rozumem a pozor! zeptejte se, kdy se odstěhovali, to vůbec nebylo v minulém století....Doporučuji navštívit i když si myslím, že by majitelé měli interiéry spíš doplňovat historickým nábytkem, než nechat prznit zámek čínskými ložničkami ve stylu zámku Dětenice.

18.11.2011 18:55
Milá paní Fantová v tom dětském domově byl jeden z mých kamarádů a rád na to vspomíná a věřte že má zdravý rozum....

stránov

10.12.2010 13:33 Zuzana
Opravdu je otevřeno o víkendech i v zime, staci zazvonit na pana kastelána, ochotně provede i dva lidi. Prohlídka je velmi zajímavá v tom, že to není jako na ostatních hradech o tom, co tam je (tj. v podstate nudná přehlídka drahého nábytku, obrazů, atd., ), ale o tom, co tam není (respektive o tom, co se ze zámku za komunismu úspěšně rozkradlo a co se znicilo); zámek nemá obligátní strašidlo, ale v nekterých mistnostech je doposud citit mraziva atmosfera dřívějšího dětského domova; není to suchá historie plná dat, ale skutečná historie minulého století. Vřele doporučuji. A věž je opravdu moc pěkná.

Památky v zimě

27.11.2010 11:14 m.n.steiner
Právě jsem se dočetl,že zámek je otevřen i v zimě.

Ano stojí za návštěvu.

18.4.2009 08:30 Jaroslav
Návštěva 11.4.2009.Mohu jen potvrdit předcházející komentáře,zámek stojí za to aby ho navštívilo co nejvíce lidiček a tím i podpořili vstupní částkou na jeho renovaci.Rádi se na ona místa vrátíme.

Viděli jsme zámek Stránov

21.12.2008 16:13 Zdenek
11. října jsme navštívili zámek Stránov, vešli jsme do dvora(otevřená vrata) a nalezli jsme volně přístupnou kasu s vybavením, klíči a občerstvením.Nikde personál.Až po našem zazvonění odkudsi vyšel překvapený asi kastelán a divil se, jak jsme se do zámku dostali.Bylo nás asi 10 a tak nás pán provedl zámkem.Interiér chudý, ale je zřejmé, že majitel chce zámku vrátit jeho bývalou krásu. Škoda, že ten den byla mlha a nebylo z věže nikam vidět.

zámek Stránov

9.11.2008 11:54
Stránov jsme navštívili v říjnu 2008 a musím říct že se jedná o nádherný zámek, ale docela dost v špatném stavu. V interierech toho není zatím moc k vidění až na expozici motýlů motocyklů a replik historického nábytku. Ale asi Nejhezčí částí zámku je šestiboká věž z které je hezký výhled do okolí. Na zámku Stránov se koná také hodně kulturních akcí jako například jarmarky rytířské souboje a další návštěvu toho to zámku velice doporučuji.

Zajímavé

5.10.2008 12:45 Tina11
Ahojky....dne 4.10.2008 jsem navštívila tento zámek s mými rodiči. Zámek je v pěkném zdevastovaném stavu. Do zámsku jsme se nedostali nebyl nás určitý počet na prohlídku, ale aspoň jsme se podívali z věže ze které je moc krásný výhled na okolí. Na zdech jdou ještě vidět funkční elektrika s vypínači, které známe dneska, staré světla na zdech. Fresky jsou úplně zničené, že nejdou ani vidět, ale v jené místnosti jsou na
stropě vidět krásná freska, která hraje barvami a je zachovaná. Škoda, že se tento zámek neopravuje, ale až bude opravený tak to bude něco, ale asi majitel nemá peníze na opravu.....Ale jinak doporučuji návštěvu toho to zámku i když je v takovém to stavu....

Doporučuji

24.8.2008 13:22 jerry
Jedno z mála míst, kde je možno absolvovat prohlídku i s naším zlobivým potomkem. Ochotná mladá průvodkyně měla hodně trpělivosti.:-) Vnitřní vybavení téměř žádné, ale přesto je zámek zajímavý.

Dobové tržiště

24.7.2008 20:20 Bára
Ahoj jestli někdy plánujete návštěvu zámku Stránov, doporučuji tento víkend (26.-27.7.2008) na nádvoří hradu se uskuteční dobový jarmark, v podhradí budou šermíři....a...možná přijde i kouzelník:), prostě bohatý program

Zajímalo by mne, kdo to koupil

24.7.2008 09:44 kalenda-daniel
Na zámku Stránov jsem zatím nebyl, i když bydlím cca 50 km od něj. Zajímalo by mne, kdo tento zámek koupil, protože tomuto člověku patří dík. Konečně někdo něco dělá pro naši kuluturu.

10.8.2008 14:31 Drahuna
Zámek byl restitucí vrácen potomkům posledního majitele barona Šimonka, Ing. Jaromíru Šimonkovi a jeho sestře MUDr. Blance Horové.

28.7.2008 16:31 michal
koupil ho v roce 1917 Jozef Šimónek a dnes ho vlastní Jaromír Šimónek

krásný,pohodový výlet

21.5.2008 01:23 vladullina
Hrad přestavený na zámek je opravdu hezký,průvodkyně byla milá a povídala a povídala.... vřele doporučuji!Sice vnitřek trošku chudčího vzhledu,ale nejvíce mně zaujala stoupající cesta do věže.

chyba

4.5.2008 17:55 Izinka
Dobrý den, jsem průvodkyně zámku Nový Stránov a mám jednu velkou připomínku, a to k věži...není pětiboká, jak je zde psáno, ale šestiboká...

4.5.2008 18:59 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, opraveno. redakce

jde to

18.4.2008 14:35 michal
12.4 jsme navštívily zámek stránov zvenčí je to hezký zámek uvniř nic moc, je tam vístava hmizu (převážně motýlů) motociklů dobových fotografijí a nejvíc semi líbyla expozice replik hystoryckého nábytku. Od 12 hodin tam byly šermíři představení bylo hezké. Zámek vřele doporučuji.

4.5.2008 18:09 Nový
Ježíííííšiii, aspoň trochu česky, prosííííím.

Zámek stojí za podívání

2.3.2008 02:53 Zdenča
Měla jsem to potěšení i smůlu, že jsem na tomto zámku bydlela.Dříve to byl totiž dětský domov.Je opravdu krásný a stojí za to ho vidět!Nebyla jsem tam na prohlídce, v této době, ale i kdyby tam nebylo to co obvykle vídáme při prohlídkách zámků i tak má v sobě cosi tajemného a fascinujícího.Na pohled možná nic moc, ale uvnitř, je tolik zajímavích místností.A kdyby ho člověk mohl projít úplně celý, tak nebude vědět kde začal a kde skončil a ještě by nakonec zjistil, že je pořád nějaká místnost či schodiště které ještě neprošel.

4.10.2008 18:43 Martina
Dnes jsme méli cestu do Ml.Boleslavi a nedalo mi to,abych se nezastavila v místech,kde jsem strávila détství.Méla jsem tam zaměstnanou maminku a tetu v dětském domově dlouhá leta.Dnes se mi vše připomělo,uvnitř jsem nebyla jen jsem došla na nádvoří a hned se mi vybavilo moře vzpomínek,které jsem tam spolu s dětmi prožila.Bohužel jsme pospíchali,ale určitě se tam pojedu podívat.Je to magické místo se smutnou historií,ale to už tak v životě bývá,Možná si na mě pamatuješ.Přeji Ti hodně moc štěstíčka.

Otevřeno

21.10.2007 16:02 Iveta Juláková
Dnes jsme se byli na zámku podívat a přez říjen je o víkendu a svátcích otevřený

Stránov

8.5.2007 16:00 Domča
Zámek jsme navštívili asi před dvěma měsíci. Cesta je značená parkovat se dá až u zámku. Otevřeno kromě pondělí poslední prohlídka s průvodcem je v 16:00. Od května je otevírací doba delší,ale to si bohužel nepamatuji. Vstupné stálo 40kč i s vyhlídkou z věže, která je parádní. Kostel sv.Václava je už zcela zrenovován. Zámek byl přizpůsoben dětskému domovu, proto nejsou interiéry moc bohaté, ale pracují na tom. Místní děti nám řekli, že v kašně na nádvoří je prý kouzelný kámen,na který když se trefíte korunou,splní se tajná přání. Byla tam výstava truhlářské práce a starých fotografií,obrázků,rytin zámku a okolí. Je možné posedět na nádvoří bohužel do zahrady byl vchod uzamčen, i když při odchodu jsme objevili místo kudy by se dalo na zahradu sejít. Zámek stojí za návštěvu je vážně úchvatný!!

Nový Stránov

3.5.2007 22:26 Jane
Na tento zámek jsme narazili na výletě v září 2004 zcela náhodou. Vylezli jsme z auta, že tam trochu omrknem okolí.. a našli jsme fakt skvost! Byl opuštěný, nebyla tam ani noha, jen paní, asi správcová. Nechala nás za pakatel, asi 10,- Kč na hlavu, prošmejdit celý zámek. Byl úžasný, prostě pohádka! Docela zvláštní, že k němu nikde nebyla výrazně vyznačená cesta, bylo by škoda ho nevidět! Mají tam mimo jiné i sbírku (snad se nepletu, na to se nemůžu upamatovat, co to přesně bylo) malých kapesních kalendáříčků. A taky pár motorek a plakátů z dřívější doby! Most nedaleko je taky parádní :)

25.2.2006 00:00
kostel sv. Václava se opravuje - hotová je střecha a kopule věže

4.10.2005 00:00
Zámek je otevřenej a vřele doporučuji návštěvu. Vážně super

18.1.2004 00:00
Nevypadá to, že by zámek byl otevřen v nejbližší době pro veřejnost ani o víkendu ani nikdy jindy. Vypadá opuštěně, hlavní vstup je zevnitř zabarikádován železnými tyčemi a celkově to vypadá na nákladnou a zdlouhavou rekonstrukci. Nicméně je docela zajímavý, dá se dojít až k němu přes nezamčenou branku v parku (při benevolenci správce nebo hlídače nebo kdo to vlastně byl) Zbytky kostela sv. Václava jsou opravdu žalostným mementem doby...
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII