Komentáře, diskuse

Jak se budí princezny :)

9.7.2012 13:46 Lucka Zlatohlávková
Můj nejnavštěvovanější a nejmilovanější zámek.

K nezaplacení

30.8.2010 19:33 Martin
Poslední návštěva historických památek z naší týdenní dovolené byla na zámku Konopiště. Po Hluboké, Červené Lhotě, Karlštejnu a Orlíku jsme kladně hodnotili také Konopiště. Přes chaotickou prohlídku zámku, kdy se vyhýbáte předchozí skupině, jsme byli spokojeni. A to do chvíle, kdy jsme se vrátili na parkoviště a zjistili, že nám chybí auto. Přestože jsme uhradili parkovné ve výši 60 Kč, spolupráce s výběrčím parkovného se soustředila pouze na rychlou informaci, že parkoviště není hlídané, že platíme pouze za místo. Policii jsme si museli zavolat sami, ta přijela až po třičtvrtě hodině, ohledala místo činu, na služebně sepsala protokol a tím to skončilo. Prostě zážitek k nezaplacení!!!! Z toho plyne ponaučení, i když máte zaplaceno, jeden sedí v autě, ostatní mohou na zámek.

Upřednostňování cizinců ??

28.7.2010 09:47 české budějovice
Včera jsme navštívili Konopiště. Když vynechám ceny za jednotlivé trasy a parkovné na nehlídaném parkovišti, byli jsme celkově velmi nespokojeni i s prohlídkou zámku.
Paní, která organizuje prohlídky, vyvolává vždy u vstupů na jednotlivé okruhy, kdy prohlídka začíná. V náš čas se ke vchodu nahrnula parta Śpanělů, česká paní organizátorka jen mávla rukou, aby šli dovnitř a tím to skončilo. Čekali jsme dalších 10 minut, a když jsme se poté zeptali, že náš čas již jaksi běží a nic se neděje, bylo nám sděleno - ale vy už jste dávno měli jít....!!! Na naši poznámku, že v našem čase tam šli pouze cizinci a my máme zaplacenu prohlídku s českým průvodcem to paní nijak nekomentovala, vzala nás "milostivě" dovnitř a přidala ke skupině těch Španělů, kteří dovnitř již opravdu před 10 minutami proběhli. My byli jediní Češi v této skupině, výklad probíhal s českou průvodkyní, a španělská průvodkyně jim vše tlumočila. TZn. vše se točilo kolem ŠPanělů, bylo to - letem -světem, před koncem prohlídky jsme byli v časovém skluzu - takže honem honem, musíme končit. SUPER, za ty prachy pro 4 lidi - ostuda českého národa.
Nedivím se, že Češi více jezdí do ciziny. Byli jsme hluboce zklamaní a určitě si to nenecháme jen tak pro sebe, jak se na Konopišti přistupuje k českým zákazníkům.

zámek Konopiště

10.8.2009 22:14 michal
Zámek Konopiště je opravdu krásný zámek pro turisty je toho tady opravdu dost tři prohlídkové trasy dvě doplňkové trasy skleníky a krásná růžová zahrada, konají se tu často večerní prohlídky divadelní představení pro děti a spousta dalšího. Interiery zámku jsou opravdu moc pěkné a zajímavé, jediné co mi vadilo bylo strašně mnoho lidí v arealu zámku, ale návštěvu velice doporučuji nebudete litovat.

Krása zámků vs. krása zřícenin

26.3.2009 22:58 lm
Jak se zde často píše, hodně lidem uniká, že krása mizí tam, kde je přelidněno, trhovci, vstupné, otevírací doba, průvodce po celou dobu udává směr výpravy ...
Zřícenina nestojí nic, můžete tam přijít kdykoliv, můžete si tam vzít cokoliv a fotit také cokoliv. Neplatité vstup, parkování zdarma ...
kdysi jsem byl na takové výpravě, kde jsme právě navštívili Konopiště a Koněpruské jeskyně. Pak jsme šli na zříceninu a bylo to romantičtější a o něčem jiném. Pravda, brnění tam moc nebylo, ale svoboda, slunce, travou pokryté hradby ...
U východních Čech a zejména posázaví jsem vyhledal zříceniny a umístil je na www.posazavi.estranky.cz , žádná reklama, jen víc návštěv zřícenin na úkor zámků

Konopiště

31.8.2008 19:14 revka
Také jako můj předchůdce nechápu, proč se na NEHLÍDANÉM parkovišti platí 60Kč. Jdou potom peníze alespoň do zámku nebo úplně jiným směrem?? Parkoviště je plné stánků s předměty pro zahraniční turisty, které přitom nemají většinou vůbec žádný vztah k zámku. Tito trhovci by měli ze svého místa hodně zaplatit a parkování by mělo být levnější. Jinak jsme byli v muzeu motocyklů - bylo to hezké a procházka kolem zámku mě také nadchla. Až na to parkování!!!

3.12.2009 17:51 Helca
obvykle to tak na vetsine mist byva - parkoviste nepatri k zamku - provozuje to soukroma osoba a vetsinou vztahy se zamkem nebyvaji valne:-) a turisti si samozrejme stezuji na zamek i kdyz on s tim nic nenadela! napr. na Cervene Lhote jsou takoveto vztahy s restauraci ktera pouziva jmeno zamku! predrazena restaurace, o porcich radsi ani nemluve...jednoduse receno ne vzdy je vsechno jak vypada na prvni pohled...

Konopiště

13.7.2008 17:46 Karel
Zámek je velice pěkný, velmi doporučuji, za prohlídku stojí i sbírka předmětů s motivy sv.Jiří. Špatný dojem zanechala pouze cena 60 Kč na nehlídaném parkovišti!

Konopiště

24.6.2007 19:27 Mirek
Krásný zámek s nááádhernými interiéry.Vřele doporučujeme! Zklamal nás skleník,protože o květiny zde není zřejmě pečováno,jak by mělo.Jsou povadlé,zežloutlé,bez života.
Dozvěděli jsme se smutnou zprávu,medvědice Máša musela být před 4 týdny utracena.

Konopiště

22.5.2007 04:43 janica
Moc pěkné místečko, mají tam dva medvědy - Kazimíra a Mášu, ale je většinou vidět jen Kazimír,protože Máša odpočívá v pelíšku :-) Z parkoviště se tam můžete nechat odvézt koňským potahem nebo vláčkem.

2.6.2003 00:00
Prolétnutí za cca 35minut jednoho patra jednoho křídla (pár ložnic, chodba s trofejemi) za 95kč na hlavu mi připadá docela dost.
Zámek sám o sobě pěkný, udržovaný, ale proč při takovém vstupném nedokáže správce opravit střelnici, aby byla mechanicky funkční (když video tvrdí, že je to v česku unikát?)
zdraví
Ondřej
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII