Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 24.01.2021

Array ( [0] => )

Kaceřov

26.8.2014 18:31 marek jukl
Jeli jsme opravdu nechtíc kolem....musel jsem zastavit a udělat si snímeček...no a když čtu komentáře z tohoto místa,nevím,nevím....snad nebudu nijak proklet..:-)

soukromý majetek

8.2.2009 11:06 Tony
Možná stojí za zmínku, že příbuzní současných majitelů, kteří vlastnili zámek na počátku minulého století použili prostředky určené na opravu zámku po ničivém požáru, na výstavbu prasečáku, který lze rovněž shlédnout v blízkosti zámku.
Současní majitelé pak zámek získali v restituci a není tajemstvím, že hlavním důvodem k restituci byla vydina odprodeje zámku zpět státu, k čemuž v zhledem k přemrštěným požadavkům nedošlo.

29.4.2009 14:29
jen bych si dovolil trochu poopravit:
1. ten požár který zmiňujete byl v roce 1912, tehdy vlastnili zámek Metternichové. současní majitelé s nimi nemají nic společného, přišli k němu tak že jejich dědeček zámek a pole koupil jako zbytkový statek při první pozemkové reformě po roce 1920. ten inkriminovaný prasečák nevznikl po požáru ale v době kdy se o areál obětavě \"starali\" Památkový úřad a JZD
2. odkud víte jaký byl hlavní důvod k restituci nemůžu soudit - nebylo to náhodou že podle restitučního zákona byl majetek zabaven protiprávně, spíš než \"vydina odprodeje\" (píše se s měkkým i...) - ale mohu vás ujistit že státu ani nikomu jinému k odprodeji nabízen nebyl

Pohled na Kaceřov z výšky

12.12.2008 21:33 Zuzana
Před dvaceti lety jsem dvakrát na Kaceřově pracovala s Brontosaury. Je smutné vidět Kaceřov ve stavu v jakém je. A také je smutné nebýt schopna se k němu moc přiblížit. No jo, soukromý pozemek je holt soukromý pozemek.

Neúspěšný pokus o návštěvu zámku Kaceřov

28.7.2008 13:48 Franta
Dne 24. 7. 2008 jsem učinil neúspěšný pokus o návštěvu zámku. Předesílám, že mi nebyla známa možnost telefonicky požádat majitele o umožnění prohlídky, jak je uvedeno v této internetové informaci. Přijel jsem autem do vsi Kaceřov, u silnice v blízkosti zámecké budovy nebylo kde zaparkovat auto, na pozemcích okolo zámku byly rozmístěny tabulky "soukromý pozemek". Oslovil jsem z auta dva místní mladé lidi a zeptal se, zda je zámek přístupný veřejnosti, neboť na první pohled to vypadalo, že je zámek poněkud omšelý. Oba mladí lidé mě informovali, že zámek přístupný pro veřejnost není. Tak jsem tedy od objektu odjel s nepořízenou.

19.9.2008 17:01 tomassoed
V informační kanceláři města Plzně jsem obdržel výpis všech přístupných památek v blízkém okolí města. Informace se shodovali s těmi, které jsou uvedeny zde na hradech.cz. a k tomu, ze Kaceřov je otevřen v sezóně každý první a druhý víkend od 13 do 15 hod. Před brankou, na které je opravdu nalepen papír s bláboly o turectine apod., jsem minulou sobotu, tj. 13. 9. 2008 zatelefonoval majitelům. Velmi příjemná paní mi ale sdělila nepříjemnou skutečnost, kterou nevěděli ani slečny v info kanceláři na náměstí v Plzni, že totiž zámek je pro veřejnost uzavřený již asi dva roky.

Návštěva Kaceřova

21.7.2008 21:10 Lenka
Dobrý den,reaguji na zmínku o ochotě majitelů tohoto krásného zámečku... Ráda bych v jejich vstřícnost a ochotu uvěřila, přiznám se, že telefonní číslo jsem nezkoušela, nicméně tužkou načmáraná cedule na vstupních vratech ve znění: "Dnes ani nikdy jindy už žádné prohlídky a zvonění, snad netřeba turecky" ve mně moc šancí nevzbudila. Samozřejmě chápu, že objekt je soukromý, také bych nenechávala zvědavce nakukovat do svého obýváku, ale věřím, že by se našlo dost slušných návštěvníků, kteří by třeba i za poplatek rádi nakoukli do tohoto zajímavého objektu nejen zevnitř. A ti by nemuseli být odbyti naškrábanou papírovou cedulí. Nakonec by mopžnost prohlídek mohla přece být prospěšná oběma stranám...

Soukromé vlastnictví.

25.3.2008 18:12 Naďa
Lidé jsou velice bezohlední. Přímo na této stránce je napsán kontakt s telefonním číslem, na kterém je možné si návštěvu bez problémů objednat. Majitelé zámku jsou velice vstřícní a vzdělaní lidé, takže je v podstatě možné se podívat nejen do jejich bydliště, ale i se mnohé dozvědět při zajímavém výkladu. Zámek je v soukromém vlastnictví a nevím tedy, proč by si lidé mohli jen tak, kdy se jim zachce, pobíhat po soukromém pozemku či soukromém bytě a ještě se rozčilovat. Slušní lidé jsou na zámku po domluvě vždy vítáni.

29.5.2008 00:19 Pavel Zany Komárek
milý Hansi, s politováním vám musím oznámit, že asi potřebujete návštěvu očního lékaře, telefon na majitele je už drahnou dobu přímo na této stránce v levém sloupečku na obvyklém místě stejně jako u jiných objektů. Zany

27.5.2008 19:53 hans
Marně hledám na této stránce telefon nebo jakýkoliv kontakt na majitele

Ano na Kaceřově straší

16.7.2007 14:54 Jirka
Nocovali jsme tam a asi po půlnoci se ozvalo hrozivé kvílení. Díváme se o oken a vidíme zcela nahatou dívku jak kvílí a utíká. Děsivé...

15.11.2007 16:39 k
a nedávali v televizi Je třeba zabít Sekala?

otevíračka

5.5.2007 18:03 Siki
Zámek je nyní v soukromých rukou a nový majitel neumožňuje prohlídky, dokonce je problém se dostat ke stavbě blíže, všude jsou samé cedule se zákazem vstupu atd. Škoda

6.7.2007 18:48 mikys
Je pravda že na Kaceřově straší???

3.12.2011 18:48 Diana
BYDLELA JSEM TAM ASI ROK.BYLO MI 7 NEBO 8 LET.JA A MOJI DVA SOUROZENCI JSME MELI POKOJ HNED VEDLE RODICU. RODICE SLI JEDNOU BRZY SPAT,JESTE SI CHVILI CETLI.TEHDY U NAS NEBYLA ZADNA NAVSTEVA, NA ZAMKU TEHDY ANI NIKDO NEPRACOVAL.
UPROSTRED NOCI JSEM SE VZBUDILA A .Z VEDLEJSI MISTNOSTI BYLO SLYSET TICHY HOVOR,CINKANI PRIBORU,NADOBI.ZNELO TO JAKO HOSTINA TAK 15 LIDI.
NEDOKAZALA JSEM SE ANI POHNOUT,ABYCH VZBUDILA NEKOHO ZE SOUROZENCU.BYL TO DES,KTERY SE TEZKO POPISUJE.PAK JSEM ZASE TVRDE USNULA.
RODICE JIM ULIVALI NA NADVORI VINO SE SLOVY ,,MIR S TEBOU GRYSPEKU,,NEVIM JESTLI TO BYL DOBRY NAPAD,POZDEJI RIKALI,ZE JE TIM POZVALI MEZI NAS.DNES BYCH TAM NEBYDLELA ANI ZA NIC,IKDYZ JSEM TO TAM MELA VELMI RADA.OD TE DOBY VERIM NA DUCHY,AT SI RIKA KDO CHCE,CO CHCE.TOHLE NEBYL DETSKY PRELUD,TEN POCIT SI VYBAVUJU JASNE I PO 25 LETECH.