Komentáře, diskuse

srpen 2015

10.8.2015 10:21 Jan Večeřa
Konečně jsme navštívili tento skvost našich památek a spokojenost byla vrchovatě naplněna. Zejména trasa B je úžasná a komentovaný "komiks" o sv. Jiří nás nadchl. Navštívili jsme všechny tři okruhy a musíme rovněž smeknout před průvodci, neboť nejenže uměli hezky povídat, ale zároveň dovedli zodpovědět všechny otázky zvídavých návštěvníků. Když si uvědomím, kolik se toho musí naučit k okruhům, tak klobouk dolů, jsou to profíci.

*

2.10.2006 12:45 wildy
Bohuzel nam nebyli otevreny vsechny tri okruhy, ale i ty dva, ktere jsme meli moznost videt byly moc hezke. Urcite stoji za to J.Hradec navstivit. Moc se nam libila kaple a cerna kuchyne. Jen skoda, ze cast zamku prestavili celnove KSČ za dob minulych na obytne, cimz znicili historickou podobu casti interiteru zamku!! Jinak nemam co vytknout!

Noční prohlídky

11.9.2006 00:00 Tomikp
Zúčastnili jsme se v září 2006 noční prohlídky s Bílou paní na zámku v Jindřichově Hradci. Z celé akce jsem byl nakonec poněkud rozpačitý. Jiné noční prohlídky byly obecně koncipovány tak, že pojednávaly o nějakém příběhu památky v souvislsti s její hystorií, o nějaké pověsti a v tomto duchu se vždy nesla celá prohlídka. Zde bych podle názvu akce očekával, že se dozvím něco o Bílé paní, kdo to je, proč se na zámku nachází atd., formou hereckého představení. Bohužel tomu tak nebylo. Bílou paní jsme viděli pouze 2x, jednou se mihla v okně a podruhé přešla modře osvětlena na krátkém ochozu asi 10m nad zemí. Během prohlídky jsme se o ní nedozvěděli nic. Viděli jsme černou kuchyni, nádvoří - kašnu, kapli a taneční sál. Pro mne osobně je noční prohlídka zklamáním, protože zámek v JIndřichově Hradci je velmi pěkný, zachovalý a má jistě mnohem více co nabídnout. Po herecké stránce se účinkujícím nedá nic vytknout. Obsahová stránka noční prohlídky je již horší.

18.9.2006 11:47 mukl
naprosto souhlasím

3.8.2005 00:00
Jindřichův Hradec stojí za to. Nyní jsou tam tři trasy prohlídek všechny cca. 45 - 60 minut. Průvodci jsou dobrý. Plus je nutná návštěva věže. Já jsem tam nechtěně vyplašil čápa, který si tam lítá odpočinout z nedalekého komína. Určitě nevynechejte Rondel a náměstí.
Vložit nový komentář

Branka na Krumlově.
Branka na Krumlově.
A. Sedláček III