Komentáře, diskuse

Katastrofa.

14.4.2015 09:53 D Dohňanský
Ke stavu zámku není třeba co dodávat. A zadnímu traktu už nepomůže ani svěcená. Jo, a za to nemůžou vandalové, ale "vrchnost".

nejstarši kostel na moravje

13.4.2009 15:54 j.PELIKAN
Kostel v Dešne u OPavi je nejstarši kostelem na moravje .Vi to mnoho lidi ale nikdo kdo ma nastorost pamatki berou akorat penize že sou zamnestnani ale nikoho to nezajima akorat jejich plati. Je škoda že ani starostu obce pana Brodnana to nezajima .to co si dovoluji naši pretstavitele je hrozne nechaji vše schatrat ale kolem jejich domovu je vše jako ze škatulki.je zpodivem že je vubec lide volijou .sou to neschopaci.naši přetkove se nadřeli abi kostel postavili.ale onito nevidi.ale neboštiky se tam davji jak za stara.Horši aš to nane spadne,pamatujte naši pretsedove obec to i kostel lide hřitov ilide .to neni jenom koryto ale take starosti .otevřete oči apřijte se podivat.jak jte neschopni .plono lidi bi pomochlo i zadarmo .

13.4.2009 16:10 k.pažoutova
je zajimave že jide to jde .kde kostel je sočasti obce a lide si ho udržuji ale to musi bejt dobry pretseda.V každe obci i v cizině si lide važi kostela .ale to se musi chtit .

Pomalá oprava

21.6.2007 22:26 Jaromír Lenoch
Pomalá oprava evidentně pokračuje, nad pravým křídlem už je i krytina, z šablon v antracitové barvě. Na Kostele je nádherná břidlicová krytina, bohužel nad dřevěnými předsíněmi se střechy bez lepenky propadají i se stropy. Je to velká škoda, Zámek by určitě našel snadno využití, s ohledem na absenci stropů a stěn, které umožňují prakticky volné nakládání s interiéry.

Dominanta obce?

21.5.2007 19:56 Anilla
Není to tak dávno, co jsem okolo zámku jela autobusem. Připadal mi poměrně velký, ale ten stav byl přímo žalostný. Hlavně co se zadního traktu týče. A přitom je to asi nejvýraznější budova v obci, která nejde přehlédnout. Snad se najde někdo, kdo zámku pomůže.
Vložit nový komentář

Východní brána v Prachaticích.
Východní brána v Prachaticích.
A. Sedláček XI/143