zámek Hluboká nad Vltavou

Frauenberg, Frohnburg

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 19.01.2021

Array ( [0] => )

Poněkud zklamání

31.8.2017 13:47 badaxe
Ne vlastním zámkem, ten je opravdu skvělý a i restaurace mu hodně pomohla. Ale kvalita původkyň je tristní, když vám například tvrdí, že v předsíni zbrojnice jsou všechny zbraně z třicetileté války a stojí vedle sbírky pušek s perkusním (tedy zápalkovým) zapalováním, je celkem jasné že kecá. Když ji upozorníte pošle vás v podstatě do brusele, tedy na správu zámku, což je vlastně totéž (zkusil jsem tam zajít :-( ) Takových blábolů tam bylo samozřejmě víc, modely děl byly údajně "katalogem" podle kterého si šlechta pak objednávala děla opravdová, nebo třeba oblékání malých chlapců do dívčího oblečení byla dobová móda (v reálu šlo o pověru vyvolanou vyšší úmrtností chlapců a snaho ošálit smrt, která si na děvče tolik neútočí). Obdobně i na další trase je jistě mnoho zajímavého, ale omylů a vyložených nepravd celá řada. Krásnou je například pohádka o tom, že jak jídelní zak osobní výtah byly "hydraulické" a zcela nesmyslně dodávání že ve věži byla nádrž, která to zajišťovala. Jenže hydraulický výtah je vlastně kabina na pístu s hydraulickou kapalinou, to co je na hluboké je normální lanový výtah, který jako protiváhu používá nádrž, která je plněna vodou, ta klesne dolů a vytáhne klec nahoru. Dole se voda vypustí a klec zase sjeden dolů )jako u Cimrmana :-) ) žádná hydraulika, protiváho může být cokoli a na principu se nic nezmění. To že průvodce člunové pušce na vodní ptáky říká ptáčnice, což je sice blbost, ale dá se snad i překousnout, je pak už jen třešnička na dortu.
Pro ty co nechtějí platit parkovné (90,-) je možnost zaparkovat z druhé strany za zámkem, kde je celkem velké parkoviště a dojít "po červené značce" parkem kolem AJG, je to asi delší, a stoupání se nevyhnete, ale procházka anglickým parkem stojí za to.

Pohádková Hluboká

9.7.2012 13:57 Lucka Zlatohlávková
Byla jsem na ní dvakrát a dvakrát jsem se nechtěla vracet domů.

Fantazie

25.10.2007 18:10 David
Zamek Hluboka je opravdu uzasny. Doporucuju vyuzit z nabidky prohlidkovych tras. Zdobeni mistnosti vas opravdu uchvati. Premyslel jsem, jak Ti lide mohli v drivejsich dobach na tech zamcich zit - vetsina je takova chladna, vlhka.. velke mistnosti... Kdyz jsem byl na Hluboke, hned bych zmenil nazor a sel si balit kufry.

***

26.8.2007 17:59 Mischelli
Je to moc krásný zámek a hlavně večer je nádherně osvětlený, takže naprosto doporučuju hlavně noční procházku ;)

můj dojem

15.5.2007 14:57 mary
zámek je úžasný, krásný a spolu s okoními zahradami ve vás vzbudí pocit, že jste se ocitli v jiné době, jenom čekáte, kdy potkáte zmeckou paní nebo knížete na koni. Moc se mi tam líbilo, určitě stojí za to vyšlapat ten kopec k zámku :-)

*

2.10.2006 13:19 wildy
Na prohlidku jsem se moc tesila. Je to jedno z mala mist, ktere jsem moc chtela videt, ovsem pri nasi navsteve byla Hluboka uzavrena pry udajne kvůli Madonne. Ovsem to myslim nebrani poradatelum, aby ceduli "Dnes zavreno" umistili dolu k parkovisti. Zaplatili jsme zbytecnych 50.- za parkovne, aby jsms se dozvedeli, ze je zavreno. Odjeli jsme nastavni a zklamani!!!

3.8.2005 00:00
Hluboká - turistické místo, kde kromě češtiny můžete slyšet nejrůznější změť jazyků. Prohlídky po deseti minutách - co největší počet turistů - z jedný místnosti vytlačujete skupinu před vámi atd. Průvodci nestojí za nic. Vybavení zámku nádherné - bohužel se o něm prakticky nic nedozvíte. Moc jsem se těšil - moc jsem byl zklamán.