Komentáře, diskuse

zklamání

29.10.2012 08:14 marbla
Jaké bylo naše zklamání, když jsme celí natěšení se přiřítili k pevnosti Hanička a našli jsme tam jenom oplocený prostor, do kterého nebylo vůbec vidět. Turista, který přijde mimo návštěvní hodiny má prostě smůlu, protože nikde na žádných vyobrazeních to není vidět a nikde na to není upozorněno. jenom se všude píše, jaký je to unikát. Kvůli čemu to tak je, by mě fakt zajímalo, když ostatní objekty jsou volně přístupné.

škoda

7.9.2009 08:09 Machy
V létě jsem pevnost Hanička navštívil, ale moc mě to nenadchlo. A to díky tomu, že objekt byl přebudováván na protiatomový kryt. Vnitřek už vůbec nepřipomíná pevnost která měla sloužit k obraně před nepřítelem:-( Ted to připomíná spíše jen prázdný sklep, nebo prostory nějaké teplárny. Dlouhé chodby a prázdné místnosti jsem opravdu nezaujaly. Jo pevnost Březinka, to je úplně jiný kafe. Pokud chcete vidět pevnost připravenou k boji, tak vyražte tam.

Jak to řešili s teplem ?

9.11.2008 10:30 jirun
Zajímalo by mně jak se v pevnosti řešilo vytápění/ventilace ? Jak měli vyřešen zdroj el.energie, teplé vody - pokud takový komfort posádka měla ?
děkuji

3.9.2009 13:52 MICI
Teplo se získávalo ze zahřátých nábojnic které se ochlazovali ve vodě a takto ohřátá voda se dále rozváděla po pevnosti. teplota v dolních patrech tak měla být cca. 20 st.c.

6.8.2009 21:38 rubes
jdi se tam podívat a průvodce ti vše řekne nebo si kup knihu.
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII