Megalopolis se starodávnými ruinami. Zahrnuje i starobylé divadlo pro 20 000 lidí postavené roku 370 př. n. l. Další památky Thersileon se 67 sloupy a chrám. Megalopolis z doby antiky byl objeven v letech 1890 a 1891.
Hlavní obrázek místa
Megalopolis na řeckém poloostrově Peloponés.
Antické divadlo
© Pavel Vítek 09/2012
Město Megalopolis leží téměř ve středu Peloponéského poloostrova. Je vzdáleno asi 150 km jihozápadně od Atén, 100 km jižně od města Patrai a 50 km severně od přístavu Kalamata. Vyznačuje se starodávnými ruinami divadla a zbytky starověkého paláce, nacházejícími se na severozápad od současného města na březích řeky Elisson.
Pavel Vítek, 2.8. 2020
popis

Megalopolis z doby antiky byla objevena v letech 1890 a 1891. Doposud nebylo zcela vykopáno. Vzhledem k důležitosti starověkého Megalopolis by se dalo očekávat, že bude o místo postaráno. Taková očekávání se však ukázala být příliš velká. Pocit zanedbávání vidíme při ulici vedoucí na místo. U bran není nikdo, vypadá to, že je zcela opuštěné. Divadlo je stěží vykopané, odkryto bylo jen několik předních řad. Není moc vidět, i když od silnice památky vypadají obrovské. Dnes je již Megalopolis opuštěný a jeho zarostlé trosky jsou lákadlem pro milovníky historie a archeologie. Zato nedaleká uhelná elektrárna žije plným životem.

Pavel Vítek – zdroj: www.strollinggreece.com/peleponnesos/ancient-megalopolis-arcadia-ancient-greece/, 2.8. 2020

historie

Megalopolis je známý svými starodávnými ruinami na severozápadě od centra města na obou březích řeky Elisson. Zřícenina zahrnuje starobylé divadlo pro 20 000 lidí postavené roku 370 př. n. l. Využívalo se pro taneční a dramatická představení a slavnostní vojenské přehlídky, při nichž se předváděla pochodová cvičení a tance se zbraněmi. Bylo 30 metrů vysoké. Mezi další památky patří Thersileon se 67 sloupy a chrám 11,5 m dlouhý a 5 m široký.

Pavel Vítek – zdroj: www.strollinggreece.com/peleponnesos/ancient-megalopolis-arcadia-ancient-greece/, 2.8. 2020

Komentáře

Řecko, Peloponés, Arkádie

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 15117
Typ místa: ostatní
Podkategorie: palác, dům
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 2.8.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama