čtvrtek, 26. listopad 2020. Svátek slaví Artur, zítra Xenie
První zmínky o zámku jsou z roku 1721, v té době ještě statek. V roce 1721 počátek přestavby na barokní zámek. V roce 1794 začaly přestavby do klasicistní podoby a ve stejném roce byli i podstatně rozšířeny zahrady a park.
Hlavní obrázek místa
Přední část zámku
© Aleš Marek 05/2006
Zámek se nachází zhruba 50 kilometrů za Šluknovským výběžkem. Po překročení hranice je třeba vydat se směrem na Saské městečko Bischofswerda a dále potom přímo na obec Rammenau. Zhruba uprostřed obce je sjezd k zámku, nejprve vede silnice okolo velkého rybníka, na kterém je možno zapůjčit loďku a potom se vede cesta až na veliké parkoviště přímo před zámkem. Parkování je zdarma. Asi po 20 metrech od parkoviště je vstupní brána, která vede přímo k pokladnám, kde je možno zakoupit suvenýry a pohledy. Vstup pro dospělou osobu je 3,5 Euro. Cena vypadá z počátku celkem vysoká, ale hned na začátku prohlídky změní návštěvník názor. Všechny budovy jsou v perfektním stavu a před zámkem je k obdivu spoustu soch. Za příplatek 1 Euro je možno fotit v celém objektu včetně interiérů. Prohlídka celého objektu je bez průvodce, takže si každý plně vychutná historii ...
Aleš Marek, 26.5. 2006

  historie

  V roce 1717 zakupuje nevelkou usedlost pan Ernst Ferdinand von Knoch, který byl komořím u šlechtice pana Augusta Starkena. Statek zakoupil v konkurzu rodiny von Seydewitz. V roce 1721 se rozhodl všechny nemovitosti na pozemku přestavět na zámek a okolní zahrady. Přestavba byla navržena architektem Johanem Christophenem Knoffelem a všechny budovy měly být přestavěny ve stylu baroka. Pan Knoch si však panství dlouho neužil a už

  Aleš Marek, 31.5. 2006
  August der Starke (August Silný)
  Výše uváděný "pan August Starken" je zřejmě kurfiřt Friedrich August I., řečený pro svou velkou fysickou sílu August Silný (August der Starke), nejvýznamnější barokní vládce Saska (1670–1733), jako polský volený král 1709–1733.
  Ivan Grisa, 3.6. 2009


  To se mi líbí, vložit do oblíbených
  WC, Bezbariérový, Rodiny s dětmi, Občerstvení, Restaurace, Parkoviště, Suvenýry, Rezervace, Pronájem prostor, Svatby, Samostatné prohlídky
  Německo,

  Místa v okolí

  Kontaktní informace
  Staatliche Schlösser
  Barockschloss Rammenau
  Am Schloss 4
  01877 Rammenau
  Tel: 03 59 4 / 70 35 59
  URL: http://www.barockschloss-rammenau.com/6.0.html
  E-mail: info@barockschloss-rammenau.com
  Základní informace místa
  ID místa: 4264
  Typ místa: zámek
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno v návštěvních hodinách
  Odkaz: https://www.hrady.cz/index.php?OID=4264
  Uveřejněno: 31.5.2006
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  Články

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Zámek Valtice - někdejší reprezentativní knížecí rezidence

  Hrady a zámky

  Byla první říjnová středa, den jako korálek, a já jsem stála před státním zámkem Valtice. Měla jsem o něm načteno dost na to, abych tušila, do čeho jdu, ale skutečnost mé očekávání předčila. Slunce, jakoby tomu dni chtělo udělat důstojné entréé, vysílalo příval svých světelných paprsků přímo na zlatou zámeckou kopuli, pod níž si už léta spokojeně „trůní“ alegorie Vznešenosti a Bohatství. Jak příhodné pro tuto rezidenci! Z té oslňující záře přecházel až zrak a v mé mysli vyvstávalo jediné slovo: pohádka.

  Farní kostel Valtice – místo rozjímání, uklidnění i pocty našim předkům

  Hrady a zámky

  Začátkem letošního podzimu jsem měla možnost strávit týden v jedné z nejkrásnějších lokalit naší republiky, v Lednicko-valtickém areálu. Jde o území ležící mezi Břeclaví a Mikulovem, jenž se svojí rozlohou, téměř 300 km2, řadí mezi nejrozsáhlejší památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

  Kolonáda na Rajstně - výlet za krásou i poznáním

  Hrady a zámky

  Kopec s příhodným názvem Homole se vypíná nad malebným městem Valtice. O tom, že stojí za to tento kraj navštívit a na Homoli si vyšlápnout, se vás dnes pokusím přesvědčit.

  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  Nezapomenutelné hrady Čech a Slovenska

  Reklamní sdělení

  Přestože je Česká republika malou zemí, najdete na jejím území 53 zachovalých hradů, 388 zřícenin a 20 zaniklých hradů. Nejvyšším počtem se pyšní Středočeský kraj. Málokdo také ví, že Slovensko je zase světovou velmocí týkající se počtu hradů. Do dnešního dne se jich v podobě hradů nebo zřícenin zachovalo 120, dalších 80 bohužel zaniklo. Zůstaňte tedy doma či u našich sousedů na Slovensku a poznávejte hrady opředené historií a legendami.

  reklama