Nad hlavní římsou sloupu je hranolový členitý nástavec s reliéfem ve středním poli. Na bocích výjevu křídlové nástavce s andílky a s nižším s vázami a boltci. Nad římsou socha Boha Otce sedícího na oblaku s anděly a dalšími atributy. Kulturní památka ČR od r. 1965.
Hlavní obrázek místa
Sloup se sochou Boha Otce v Jablonném v Podještědí
© Pavel Vítek 09/2019
Graficke pismenko Město Jablonné v Podještědí leží na silnici I/13, spojující Děčín s Libercem. Je vzdáleno 18 km východně od Nového Boru a 25 km západně od Liberce. Sloup se sochou Boha Otce najdeme na ulici Zdislavy z Lemberka, která vychází z náměstí Míru před zámečkem Pachtů z Rájova.
Pavel Vítek, 4.10. 2019

  historie

  Sloup nacházející se v ulici Zdislavy z Lemberka nechal údajně zřídit poštmistr Johann Feuereisen. Součástí sloupu je reliéfní vyobrazení sv. Josefa s Ježíškem, stejně jako na hlavici sloupu umístěná socha Boha Otce.
  Pavel Vítek – zdroj: http://www.pamatkovykatalog.cz, 4.10. 2019

  popis

  Nad hlavní odstupňovanou římsou je hranolový členitý nástavec s reliéfem ve středním poli, s výjevem Rafaela a Tobiáše Na bocích výjevu jsou křídlové nástavce s andílky a na bocích hranolu jsou nižší nástavce s vázami a boltci. Nad reliéfem několikrát zvlněná římsa, nad ní na mohutném soklu vztyčen čtyři metry vysoký dřík sloupu s akantovou hlavicí s reliéfními volutami. V nároží je uzavřený římsovou deskou se středovými hlavicemi andílků. Nad

  Pavel Vítek – zdroj: http://www.pamatkovykatalog.cz, 4.10. 2019
  Základní informace místa
  ID místa: 14426
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: socha, monument
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?14426
  Uveřejněno: 4.10.2019
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 46' 03.99"
  E 46° 45' 50.69"
  Země: Česká republika
  Kraj: Liberecký kraj
  Okres:  Liberec  (LI)
  Obec: Jablonné v Podještědí
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu