Chantilly je zámek ve francouzském městě téhož názvu. Komplex se skládá ze dvou spojených budov: Petit Château, který byl postaven kolem r. 1560 pro Anne de Montmorency, a Grand Château, který byl zničen během francouzské revoluce a přestavěn v r. 1870.
Hlavní obrázek místa
© František Kinař 04/2016

Graficke pismenko Chantilly je město, které obklopují rozlehlé lesy v severovýchodní části metropolitní oblasti Paříže ve Francii v departmentu Oise a regionu Hauts-de-France. Od centra Paříže je vzdáleno 28,4 km. Chantilly je spojováno většinou s koňskými aktivitami a chovem koní.
K zámku Chantilly se dostanete z vlakové stanice Gare du Nord asi za půl hodiny. Vystoupíte ve stanici Chantilly-Gouvieux. Z této stanice se k zámku dostanete pěšky nebo autobusem Cariane ve směru na Senlis.
čerpáno ze zdroje: https://cs.wikipedia.org, 31.5. 2017

  historie

  Zámek Chantilly je jeden z nejlépe dochovaných zámků ve Francii. Původně to bývala kamenná pevnost. Zámek v současnosti uchovává různé sbírky, nabízí se vám procházka po nádherném zámeckém parku nebo stáje Grandes Ecuries. V 15. století zámek patřil rodu Montmorency. Brzy byl přestavěn a rozšířen. Když sem roku 1543 přijel císař Karel V., byl tak nadšen, že za zámek nabízel výměnou jakoukoli ze svých provincií. Roku 1632 skončil vlivný člen rodu

  čerpáno ze zdroje http://www.i-pariz.cz, 31.5. 2017


  Chcete se stát boháči? Přesně za půl roku vydá hrad Sion svůj poklad!

  Hrady a zámky

  Vydejte se dnes s námi asi 8 km jihozápadně od Kutné Hory, kde se v blízkosti obce Chlístovice nachází zřícenina gotického hradu Sion. Pokud jste dosud o něm neslyšeli, pak jste o hodně přišli a co nejdříve to musíte napravit

  Větrný mlýn Velké Těšany aneb život ve mlýně nebyl pro princezny

  Hrady a zámky

  Kdy a kde se roztočilo první větrem poháněné mlýnské kolo, se už s určitostí asi nikdy nedozvíme. Jisté ale je, že se tím splnil pradávný sen člověka, spoutat nepolapitelný a neviditelný vítr a využít jej ve svůj prospěch. Ale protože živel je živel a ten nikdy nebude poslouchat jako beránek, mnohokrát nechal lidi na holičkách a mlynářům připravil nejednu krušnou chvíli.

  Výlety po České republice – Středočeský kraj

  Cestování

  Hrady a zříceniny jsou skvělým cílem pro výlety. Možná ani netušíte, kolik v České republice takových památek je. Jen ve Středočeském kraji najdete kolem 100 hradů, zámků a zřícenin. Určitě znáte Karlštejn, Křivoklát, nebo Kokořín. V článku si představíme tři atraktivní zříceniny hradů, na které se můžete vypravit i s dětmi a užít si rodinný výlet.

  Panenská příroda, průzračné moře a prázdninová atmosféra deset hodin autem z Prahy

  Cestování

  Ostrov Cres je jedna z prázdninových destinací v Chorvatsku vzdálená z Prahy deset hodin jízdy autem. Kromě průzračného moře s oblázkovými plážemi se můžete vydat ke kamennému labyrintu, magické mořské jeskyni, římskému mostu nebo na zříceniny několika kostelů.

  Lesk a sláva lázní Sedmihorky – pohádka s otevřeným koncem

  Hrady a zámky

  Sedmihorky – zaniklé lázně, jejichž sláva se kdysi dotýkala hvězd. Nejstarší vodoléčebný ústav v Čechách dnes zeje prázdnotou a postupně vysychají i léčivé prameny, za nimiž jezdívali lidé z celého světa.

  Vildštejn – románský hrad, na nějž se usmálo štěstí

  Hrady a zámky

  Románský hrad Vildštejn je jedním z nejstarších vodních hradů na území naší republiky. Nachází se v okrese Cheb, a přestože tam stojí nějakých 800 let, pro veřejnost se jeho brány úplně poprvé otevřely až v roce 2001.

  Francie, Olomoucký kraj,
  OOO