Útes (206 m n. m.) na severozápadním pobřeží poloostrova Dingle v hrabství Kerry, 14 km severozápadně od města Dingle. Na vrcholu je zřícenina vojenské pozorovatelny z období 2. světové války. Překrásná vyhlídka na severní a západní pobřeží poloostrova a na souostroví Blasket.
Hlavní obrázek místa
Pohled na útes od SV
© Pavel Semple, 04/2011

Graficke pismenko Sybil Point je útes na severozápadním pobřeží poloostrova Dingle v hrabství Kerry, přibližně 14 km severozápadně od města Dingle. Jeho nejvyšší bod je 206 m n. m. Na severozápadě padá téměř svisle do moře. Na jeho vrcholu je zřícenina vojenské pozorovatelny z druhé světové války – irská armáda odtud sledovala dění na moři. Signální věž zde ale stála už dřív, je vyznačena na starých mapách z 19. století.
Z útesu je nádherný výhled na severní a západní pobřeží poloostrova a na souostroví Blasket.
Přístup na vrchol útesu je po pěšině z osady Ballyoughteragh South. Vzdálenost je přibližně 2 km. Z vrcholu Sybil Point lze pokračovat vycházkou podél útesu na východ na sousední útesy Three Sisters (Tři sestry).
Pavel Semple, 24.2. 2013


  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  Nezapomenutelné hrady Čech a Slovenska

  Reklamní sdělení

  Přestože je Česká republika malou zemí, najdete na jejím území 53 zachovalých hradů, 388 zřícenin a 20 zaniklých hradů. Nejvyšším počtem se pyšní Středočeský kraj. Málokdo také ví, že Slovensko je zase světovou velmocí týkající se počtu hradů. Do dnešního dne se jich v podobě hradů nebo zřícenin zachovalo 120, dalších 80 bohužel zaniklo. Zůstaňte tedy doma či u našich sousedů na Slovensku a poznávejte hrady opředené historií a legendami.

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Teplice jsou kolébkou lázeňství díky jedné krásné ženě s podnikavým duchem

  Cestování

  Když se řekne název města „Teplice“, mnohým z nás se vybaví známé lázně na severu Čech. A právě tyto lázně jsou přesně tím místem, o němž bude naše dnešní povídání.

  Záhada bratrského oltáře, tajných mší evangelické církve a anděl smrti

  Cestování

  V kraji nad Českou Kamenicí v krásném prostředí pískovcových skal a čedičových sopouchů můžete objevit tajemné místo Bratrských oltářů a po cestě se rozhlédnout ze tří skalních vyhlídek a potkáte zvláštní betonový monolit uprostřed louky.

  Podzimní procházka půvabnými pražskými parky

  Zajímavosti

  Letošní podzim nezačal zrovna šťastně a aktuální situace nepřeje výletům do míst s vysokou koncentrací lidí. Kam ale v Praze jít a zároveň se vyhnout všudypřítomným turistům? Co říkáte na virtuální procházku pražskými parky, sady a zahradami? Pokud vás mé povídání zaujme a rozhodnete se do těch míst vypravit, máte naději se davům lidí vyhnout.

  Irsko,