Hrad Richmond postaven r. 1066. Nejstarší budovy zahrnují dlouhé kamenné zdi a velký oblouk. Další opravy až v 19. stol. Tvrz upravena jako skladiště. Během druhé světové války využíván jako vězení. Památka národního významu, historická budova.
Hlavní obrázek místa
Hrad Richmond v severní Anglii, v Richmondshire, hrabství North Yorkshire.
© Pavel Vítek 08/2006
Město Richmond se nachází v severní části Anglie v Richmondshire, v hrabství North Yorkshire. Najdeme je 75 km severozápadně od Yorku, 150 km severovýchodně od Manchesteru a 370 km severně od Londýna. Rozsáhlé zříceniny hradu uvidíme na vyvýšenině nad řekou Swale.
Pavel Vítek, 9.1. 2022
popis

Hrad a zámek Richmond je od roku 1984 v péči Anglického dědictví. Kromě hlavního okruhu zdi je před hlavní branou i barbakán, který fungoval jako uzavřený vstupní prostor umožňující prohlídku návštěvníkům, než se dostali ke vstupu do samotného hradu. Na druhé straně hradu, s výhledem na řeku, byla další ohrada nebo lišta zvaná Kokpit, která mohla fungovat jako zahrada a byla přehlédnutelná z balkonu. Původní hlavní oblouk brány z 11. století je nyní v suterénu tvrze z 12. století, která byla postavena před ní. Zámek je památkou národního významu, historickou budovou a nalezištěm, které dostalo ochranu proti neoprávněným změnám. Jedná se také o budovu I. stupně. Podle legendy král Artuš a jeho rytíři spí v jeskyni pod hradem.

Pavel Vítek – zdroj: https://www.english-heritage.org.uk/visit/places/richmond-castle/history-and-stories/history/, 9.1. 2022

historie

Hrad Richmond byl postaven po dobytí Normanem v roce 1066. Přesné okolnosti zůstávají nejasné, ale s největší pravděpodobností jej založil koncem 70. let hrabě Alan Rufus z Penthièvre, příbuzný Viléma Dobyvatele, který možná velel bretaňskému kontingentu normanské armády v bitvě u Hastingsu. Na hrad odkazují odkazy z roku 1086. Nejstarší dochované budovy v Richmondu zahrnují dlouhé úseky kamenné záclonové zdi, velký oblouk v přízemí tvrze a Scollandovu síň. Žádný jiný hrad v Anglii se nemůže pochlubit tak dochovanou architekturou z 11. století. V roce 1136 držel hrad Alan II., který se jako první psal jako hrabě z Richmondu. Právě pod ním mohl hrad hostit mincovnu, vydávající mince na podporu obklíčeného krále. Jeho syn úspěšně prosadil svůj nárok na vévodství Bretaň v roce 1150 a tím spojil dvě rozsáhlá dědictví Bretaně a Richmondu. Jeho syn Conan strávil v Richmondu mnoho času a bylo téměř…  číst dále

Pavel Vítek – zdroj: https://www.english-heritage.org.uk/visit/places/richmond-castle/history-and-stories/history/, 9.1. 2022

Spojené království, Anglie,

Místa v okolí

 opatství Easby
Základní informace místa
ID místa: 16172
Typ místa: hrad
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 9.1.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Cestování

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

Jak na Nový rok, tak po celý rok ..... a začínal rok vždy 1. lednem?

Hrady a zámky

Ještě pár hodin a zase budeme o rok starší. Vánoční svátky utekly jako voda a nás čeká loučení. Už brzy se rozloučíme s rokem starým rokem a přivítáme nový. Tato doba je už tradičně spojena s veselím. Bylo tomu tak ale odjakživa?

Jaká je vlastně historie betlémů, které se v této době objevují na veřejných prostranstvích i u nás doma

Zajímavosti

Začalo to ve stísněném prostoru jeskyně, který se stal prvním betlémem a improvizovanou kaplí a kde také proběhla první slavnostní půlnoční mše, kterou odsloužil František z Assisi 24. prosince roku 1223.

Dva základní druhy středověkého záchodu na hradech a dalších stavbách v Česku, Irsku a Británii

Zajímavosti

V tomto článku do toho šlápneme a probereme tematiku středověkých záchodů v Česku, Irsku a Británii. Bude řeč o dvou základních typech středověkých záchodů na hradech a dalších středověkých stavbách, tzv. vnějších a vnitřních záchodech.

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

reklama