Komentáře, diskuse

Rekonstrukce zbytků hradu

18.4.2009 22:07 mn
Na ploše zaniklého lelekovického hradu nebude zřejmě nový hřbitov jak se původně plánovalo. Ten vznikl v místech pozdější tvrze Dupníků z Nítkovic vedle kostela. Na hradě byly postaveny rekonstrukce základového zdiva hradu v místech, kde je archeologický výzkum zachytil. Na jihovýchodní straně areálu u cesty z obce ke kostelu vznikla replika základů mohutné hranolové věže a u západního svahu rekonstrukce zdiva palácových budov. Na jihu je zřetelné původní zdivo hradu, parkánové hradby. Před kostelem nově nainstalována informační cedule o hradu Lelekovice a dole pod hradem na návsi naproti hotelu Babí lom byl umístěn zdařilý model hradu jak vypadal ve 14. století a to i s přilehlým předhradím a v jádru románským kostelem.

Mladší tvrz v Lelekovicích

26.10.2007 11:53 Milan Náplava
Pozor! Hrad sice zanikl a nebyl obnoven, ale hned vedle vedle kostela byla postavena patrně z hradního materiálu nová menší tvrz. To odhalil nedávný archeologický průzkum v místech kde se předpokládalo jen předhradí. Byl to nález, který překvapil každého.

Urnový háj

19.8.2007 21:02 Jan Laurýn
Místo hradu by mělo v budoucnosti sloužit jako urnový háj. Zbytky zdiva jsou zasypané, patrné je pouze na několika místech.
Vložit nový komentář

Branka na Krumlově.
Branka na Krumlově.
A. Sedláček III