Komentáře, diskuse

PALISÁDY POBOŘENY

7.1.2018 21:50 zagor
Konečně se našel někdo (vítr, který vyvrátil strom a ten padl na palisádu), kdo pobořil svévolně vystavěné opevnění, které znemožňovalo vstup do areálu. Dá se nyní vstoupit alespoň do areálu, i když místnosti jsou stále zamčené. Snad se i v tom časem dočkáme zlepšení. Zagor

fotogalerie

25.3.2013 08:33 Helena Francová
Foto pod názvem ,,Spodní místnost hradu \" a ,,Schodiště do horní části hradu\" nepatří ke ,,Staráky.Tyto fotky patří ke skalnímu bytu nedaleko Staráku.

8.5.2013 14:22 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, popisky opraveny. redakce

Palisády stále na svém místě

8.9.2010 09:42 Matej Slávik
Hned za zámkem odbočíme ze silnici doleva podél hospodářských budov. U domku se zarostlou zahradou vede stezka doprava do lesa. Sledujeme stezku uprostřed úzké zarostlé aleje a dál zhruba stejným směrem ke srázu u údolíčka, kde nalezneme hrad. Palisády tam stále jsou. Fotky vložené v roce 2009 jsou z jiného místa.

Současnost

24.3.2010 10:00 Jan Šebek
Horní část hradu je dnes bez palisád a nepřístupná, je zde vybudován soukromý rekreační objekt

Staráky - jen pro zvané

24.11.2006 15:45 Jan Novák
Staráky jsou teď (stav 09/2006) ohrazeny důkladnými palisádami, zamčeno a nepřístupno. Nikde žádná tabulka, žádné informace. Vypátral jsem že palisády dal postavit majitel pozemku, jmenuje se Vaněk a je také majitelem nedalekého zámku ve vsi Kokořín. Místo ohradil svévolně bez jakéhokoliv schválení či povolení. Aktuální informace o tomto případu jistě ráda podá správa CHKO Kokořínsko.

Palisády na Starákách

24.11.2006 11:36 posterix
Pozemek na kterém jsou Staráky patří současnému majiteli zámku Kokořín, jmenuje se Vaněk. Ten nechal palisády postavit, svévolně bez jakéhokoliv schválení či povolení. Kůly jsou zasekané do skály, nenávratně tím poškodil skalní hrad. Bližší informace jistě rádi podají na správě CHKO Kokořínsko.

31.7.2006 00:00
Část "hradu" s torzem domnělého berfgritu a okolního opevnění přístupná je, ale do světniček jsem se 30.6 nedostal, protože celá skalní část je oplocena vysokým palisádovým plotem a zamčena. Víte-li někdo více o tomto stavu prosím napište.

24.11.2006 14:59 Jan Novák
Palisády nechal postavit majitel pozemku na kterém jsou Staráky jmenuje se Vaněk, je to také majitel zámku Kokořín ve stejnojmenné vsi. Postavil je svévolně bez jakéhokoliv schválení nebo povolení, hrad si uzavřel pro svou soukromou potřebu. Při návštěvě 23. 9. 2006 stav nezměněn. Aktuální informace jistě rádi poskytnou na správě CHKO Kokořín.

24.11.2006 11:24 posterix
Palisády má na svědomí majitel zámku Kokořín, jmenuje se Vaněk. Bez jakéhokoliv schválení či povolení svévolně zničil skalní hrad v CHKO palisádami zavrtanými do skály a nenávratně tak poškodil historickou památku a dosud řádně neprozkoumané archeologické naleziště. Bližší informace jistě ráda poskytne správa CHKO Kokořínsko. Fotky palisád můžete vidět např. na http, dvojtečka, lomeno, lomeno, nemo, tečka, rajce, tečka, net, lomeno, Kokorinsko - Staraky a Nedvezi

11.3.2006 00:00
Není pravda, že na Starákách se odehrává děj Cikánů (dlouho jsem si to ovšem také myslel). Pokud jde o Angelínu a její jeskyni Máchův popis odpovídá spíše Nedamům. Nejde-li vůbec o smyšlené místo insprované několika podobnými lokalitami na Kokořínsku.

6.12.2005 00:00
Kokřín - Staráky, nebo jak někdy bývá nazýván Bábinky, či Katovna, jsou volně přístupné. Jen se musí projít kolem zámku se sousoším Mikuláše Toletínského v obci Kokořín. Odtud po neznačené cestě do jakési aleje a po projití se odbočí ostře do prava a sejdete přímo ke Starákům. Ty se dají projít a vyjde se ve spodních partiích takouvou úzkou průrvou dolů do údolí. Mějte se a pokračujte v dobré práci. Já se zase někdy ozvu. Ahoj Limík
Vložit nový komentář

Stará bašta v Novém Městě nad Metují
Stará bašta v Novém Městě nad Metují
August Sedláček VII