Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 23.01.2021

Array ( [0] => )

Vstup bez průvodce

14.10.2013 21:30 liposh
Dobrý den, na konci října pojedeme s přítelkyní do Černošic a tak jsem se chtěl svézt vlakem ke Karlštejnu a mrknout se tam. Vzhledem k tomu, že vlastně všichni potvrzují, že uvnitř nic není, chtěl jsem si jenom obejít nádvoří a tak, ovšem rád bych věděl, kam až se člověk dostane bez vstupenky. Jsou hrady jako např. Sovinec nebo Trenčínský hrad, kde se nedostanete přes pokladnu u první brány (což v případě Trenčínského hradu je na začátku ulice nad centrem města a dobrých 500 metrů od hradu) Jak je to u Karlštejnu?

Restaurace pod hradem "U KRÁLOVNY DAGMAR"

22.8.2010 21:32 Jan Kříž
Dnes 22.8 2010 jsme byli v restauraci viz nadpis. Jídlo bylo absolutně skvělé, skutečně domácí kuchyně a atmosféra. Na místní poměry dokonce levné. Vřele doporučujeme a když jídlo s výhledem na hrad ze zahrady tak jedině zde :-)
PS: Najdete jej tak, že se vydáte po hlavní cestě k hradu, až minete malinké náměstíčko se stromem a lavičkami je to asi 100m pořád do kopce. Ze zahradního sezení koukáte přímo na hrad.

Ignorujme novogotiku....

19.7.2009 19:31 Lumpy
Mockerštejn.....

Žádná růže nekvete dvakrát

7.6.2008 22:49 helgard
No přečetl jsem si toho o Karlštejnu hodně, dobu Karla IVtého obdivuji a jeho osobu hluboce respektuji. Sídlo v době Karla mohlo být možná impozantní a vlastní hrad určitě tvořil střed Evropy alespoň v době, kdy byl římským císařem, ale bohužel. Veliké zklamání více než deset let jezdím víkend co víkend na nějaký hrad nebo zříceninu. Objezdil jsem jich sotvky když jsem byl na Karlštejně poprvé, bylo to trochu o srdeční záležitosti. A hodně jsem se nechával unést atmosférou filmů a muzikálu "Noc na Karlštějně" a také pohledy z hradeb. Ale žádná růže nekvete dvakrát. Byl jsem tam podruhé, už jako ostřílený hradní matador a mohu říct, že mne kdejaká rozvalina učarovala mnohem víc. Jsem ochoten respektovat davy lidí proudící nahoru a dolů a komerční potoky sklářských prodejniček, ale to, že hrad nenabízí nic z interiérů a jeho prohlídka je vpodstatě nudná je bohužel dané. A to ještě bože můj nenaražte na průvodce jakého jsem chytil já. Myslel jsem že vyrostu, když ten halama nebetyčně drze prznící češtinu řekl, že Karel IV založil nedaleko Bezdězu rybník Máchovo jezero aby tam mohl chodit na kapři...to opravdu neeeee...jinak jsem pyšný na to že jsem Čech a že Karlštejn je symbolem naší státnosti, ale bohužel já se jezdím o víkendech na hrady a zříceniny bavit, takže jinak zklamání.....doporučuji CHoustník

1.11.2010 08:59 Miloš Hlávka
Je zajímavé, že když mě sem děda vezl jako na vůbec první hrad, už tehdy mi nijak moc "nesedl", vlastně nejvíc na mě zapůsobilo hrázděné horní patro na tom křídle, které se zachovalo z purkrabství. Rozhodně existují autentičtěji zachovalé hrady, v okolí Mockerštejna mi docela "sedne" Točník, v širším okolí Křivoklát, kde se Pepíček Mockerů přece jen jakž takž krotil - ke štěstí toho hradu.

Jinak čeho že je ten Mockerštejn symbolem? Naší státnosti nebo stádnosti?

21.1.2009 10:42 Jiří
Zdar.Na Karlštejně jsem byl a musím chtě nechtě konstatovat, že máme hrady nejen hezčí, ale i zajímavější.Vím, že čistě gotický hrad ve slušném stavu by pohledal, že přestavbám ať renesančním či těm romantickým se neubránilo spoustu staveb, ale přestavba Karlštejna se trochu nepovedla.Prostě na mě nedýchne ta historie, jako např. dýchá ze starých rytin Karlštejna, nebo po návštěvě jiných našich hradů.Jedna věc je však jistá, a to nesporný historickopolitický význam.
Avšak mými srdečními záležitostmi jsou zdaleka jiné naše hrady.(Rábí,Kašperk,Pernštejn........)

?hmm?

3.6.2008 16:27 zdenek
No ten kdo napsal, že se mu Karlštejn nelíbí, možná více než co jiného myslel nejen na vzhled, ale i na vnitřní vybavení. Malý okruh možná neměl moc co nabídnout, ale myslím, že kaple svatého kříže stojí za to. Navíc je to svým způsobem jeden z národních symbolů, alespoň co se největšího rozkvětu českého království týká. Tak se nedivme jeho slavě, když nese takové jméno.

Jinak musím uznat, že výbavou a někdy i vzhledem jsou snad některé hrady hezčí. Ovšem vzpomeňte, kolika generacím stálo za to, ten hrad udržet. Kvůli tomu co měl chránit. A jak důležitou úlohu hrál po takový čas. Ktery z těch hradů, které zde byli jmenovány něco podoného měl nevím. Více se mi taky líbí zříceniny, kam mohu lépe jak německý turista v kakaovém šusťáčku. Ale to už je ten uděl jedněch i druhých. A ty zříceniny taky dlouho nevydrží. Některé se fakt rozpadají celkem slušně. Buďme tedy někdy rádi za lidi co je neprzní a zkoušejí je dávat do pořádku. Viz třeba Cimburk. Nadruhou stranu jsou i takové o něž se nestará, kromě vykradačů hrobů nikdo. Takže hrady jako kokořín i karlštejn snad vypadají trochu divně, ale jsou zachovány a vypadají lépe než ty bavorské nesmysly. Čau.

No comment!

2.3.2008 07:22 Black
Mým koníčkem je objíždět hrady a zámky. Před pár dny jsem poprvé navštívil Karlštejn. Je to krásný hrad, ale myslím že mámě krásnější. Např. Bouzov, Pernštejn nebo Špilberk.

26.4.2008 08:45 anonym
Mám stejný zájem a také musím říct, že máme spoustu hezčích hradů! Např. Rabí, Pernštejn, Český Krumlov...

...

27.1.2008 13:20 Peťa
lidi,nechápu vás.jak může někdo říct, že hrad Karlštejn je nechutný?! copak ste už někdy postavili takovou stavbu, která je známá víc než Karlštejn?? já jsem Karlštejn navštívila a musím říct, že tento hrad miluju už od dětství!!a kdo má na můj komentář nějaké nevhodné názory, ať to tu klidně napíše...

7.2.2008 19:23 Jarka
...nechápu, jak tohle mohl někdo napsat!!! já jsem na Karlštejně nikdy nebyla, ale miluju ho stejně jako ty a to od doby, co jsem viděla film Noc na Karlštejně, ale nyní se mi v sobotu můj sen splní a já se tam ocitnu osobně, tak se těším šíleným způsobem a vše si zdokumentuju. a kdo řekl něco negativního ke Karlštejnu, tak prostě není normální. je to hňup:-)

HOVADINA

27.2.2007 16:08 NEZNÁMÍ
TOHLE TÉMA TED' MUSIM NAPSAT NA VELKEJ PAPÍR A VŮBEC SE MI DO TOHO NECHCE !!!!!!!!! NESNÁŠIM DĚJEPIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A HLAVNĚ JEDNU UČITELKU......=)

9.5.2007 21:12 ?
klííd! Já taky! Ale já jenom o Károlovi čtvortém.. No do příštího pátku, ale myslím, že ty straánky jsou celkem "spoko"!! Použila jsem too dokonce aí v anglině.. já myslím, že se to dá zvládnout ;)

8.3.2007 23:17 Vlky
Mno a s pravopisem máš také problém :-)

Hrůza

20.12.2006 10:27 Kunst
Je to nechutné. ovšem hrad je nechutný taky. Odporná zregotizovaná novostavba! Nevím, proč se o něm říká, že je náš nejkrásnější!

30.1.2008 21:11 Jan Laurýn
A není snad??? Co se ti na té regotizaci nelíbí? Že předělali střechy snad není nic hrůzného, ne?

27.12.2006 22:32 tommy
A nejnechutnější jseš ty. Nebýt Mockera, tak jsme se taky dneska mohli jezdit dívat na nádhernou rozpadající se hradní zříceninu.

10.2.2005 00:00
Myslím si, že je naprosto nechutné, že na hradě visí vedle české vlajky i vlajka Evropské unie!!!!!!!!! Je to snad český hrad!!
Habart

4.12.2006 14:08 Vlky
No ale s tím nic neuděláš. Čerpají na opravu z UNIE. S tímhle jevem se budem stýkat častěji. Jóoo to za císaře pána ......