Komentáře, diskuse

Divná hmotová rekonstrukce hradu

2.1.2011 04:01 tom79
Vyjadřuji podiv kde vzal autor kresebné rekonstrukce hradu na obrázku ve fotogalerii že byl karlík hrad donjonového typu když spíše vyplívá že to byl bezvěžový hrádek,, typu s palácem jako hlavní obrannou a obytnou stavbou ,,Zřejmě tak jako je nakreslena hmotová rekonstrukce tohoto hradu v dodatkách k encyklopedii českých hradů od t.durdíka.

Byli jsme skoro na Karlíku

2.1.2009 09:50 RoKo
Moje láska mě na Silvestra hnala jako vždy na "vejšlap" a tentokrát vymyslel krásné karlické údolí. Naštěstí nám čas nedovolilsápati se až k hradu Karlík. Dnes díky internetu jsem byla vděčná hodinkám a ubývajícímu času. Na Karlíku toho opravdu k vidění moc není, ale o několik km dále je úžasná opuštěná a otevřená bývalá hospoda U Rolfů - ta by stála za rekonstrukci. A budoucím majitelům budeme jednou jenom závidět. Ahoj u dalšího silvestrovského pochodu Romča a její věrný průvodce cestou necestou ( zásadně používá staré mapy a většinou stejně podle nich nechodí, protože neplatí)

8.5.2006 00:00
Je lepší, když půjdete po silnici z Karlíka směrem do Mořiny a asi po 20 minutách chůze je odbočka do prava (stojí tam klacek se šrouby).Po té se vydáte až dojdete ke studánce a od ní půjdete do kopce (je tam vyšlapaná cesta). A tam už uvidíte ceduli Karlík.

16.5.2005 00:00
Není to první odbočka za druhým můstkem, ale opravdu až první se žlutou značkou. Běžte tak 100 m po ní a pak odbočte po cestičce doleva, jako by zpět. Není toho tam sic moc k vidění, ale je to zajímavé místo a v okolí jsou krásné procházky.
Vložit nový komentář

Hrad Louzek od Jihu.
Hrad Louzek od Jihu.
A. Sedláček III.