hrad Hrádek

České muzeum stříbra

Komentáře, diskuse

....

22.10.2013 11:33 Valehrach
Všem návštěvníkům bych velice rád dopourčil Hrádek v Kutné hoře. Jednak se nachází v historickém městě Kutná hora, ale především nabízí dochovalou architekturu interiérů z 15 století, která se dochovala jen na velmi málo Hradech / Zámcích a to většinou jen z části oproti Hrádku v Kutné hoře. Na hradě je instalované muzeum, které je velice vkusně udělané a výborně sedí k interiérům hradu.

Nenechte si ujít !!!

28.9.2008 18:47 Jirka
Absolvovali jsme II.okruh - cestu stříbra a mohu všem opravdu doporučit. Zejména prohlídka bývalého stříbrného dolu je opravdu zážitek. Na cestu dostanete hornické pláště, stylové přilby a dokonce i svítilku, která je po většinu cesty vaším jediným světlem. Chodby jsou místy velmi úzké (nejužší místo má pouze 40 cm a nejnižší dokonce jen 120 cm), což jen dotváří atmosféru bývalého dolu. Možná jsme měli štěstí na průvodkyni, ale výklad byl tak zajímavý, že 1,5 hodiny (tolik trvá prohlídka) uběhlo jako nic. Díky jejímu zasvěcenému komentáři jsme měli na chvíli pocit, že jsme se přenesli zpátky v čase, do dob hornické slávy Kutné Hory.
Prohlídku jsme přes dopručení na internetu nijak nerezervovali, přesto jsme místo ve skupině získali bez čekání. Kapacita skupiny je však cca 20 lidí, takže v sezóně může být skutečně problém.
Vložit nový komentář

Branka na Krumlově.
Branka na Krumlově.
A. Sedláček III