Komentáře, diskuse

Návštěvník

5.5.2009 19:54 Návštěvník
Ahoj žádám přátele a šermíře hradu Helfenburk o rospis akcí na rok 2009. Na hradě je opravdu krásně a jestli někomu vadí kozí bobky ať je klidně doma.

8.8.2009 01:15 drowned
Mě kozí bobky na hradě vadili dost, jeden jsem ke smůle našlápl. Celou návštěvu nádherného hradu mi zkazili. Už jen uhlídat čtyřleté neposedné dítě aby si tento páchnoucí šperk nepřineslo sebou a nekontaminovalo ovzduší v autě je dost otravný zážitek.

Historické víkendy

30.12.2008 20:26 Turista
Helfáč je krásné místo. Historické víkendy fakt stojí zato. Dobrá atmosféra super lidi. Bitva ve spolupráci polských šermířů se mě fakt líbila. Zažil jsem i pečení prasete v horní části hradu. V roce2009 určitě zopakuji návštěvy.

letní víkend

30.12.2008 16:36 turista
Na Helfenburku jsou nejlepší historické víkendy, výhledy z věže a pěkná krčma.

Krčma ?

16.8.2008 19:09 Karel
Kdysi jsme navštívili Helfenburg. Krásné bylo posezení v hradní krčmě. Neví někdo zda je ještě v provozu ?

1.9.2008 19:08 wolf
Ne krčma u krákorce již dávno nefunguje..........

Největší zřícenina v Čechách

11.7.2008 00:55 V
Letos jsem byl s přítelkyní na Helfáči (a že sem se tam těšil), po letech se tam změnilo jen to, že už je přístupná už i ta vyšší věž (rozhledna), ze které je jeden z nejkrásnějších nejširších rozhledů, co znám (sakra škoda, že se mi vybily baterky do foťáku). Helfenburk je sice jen zřícenina, ale kvůli té atmosféře se tam určitě ještě kolikrát vrátím. Prý je to největší (rozlohou?) zřícenina u nás. Ovečky (oholené:)), co tam pobíhaly a bečely, mi vůbec nevadily, sice házej bobky na ne moc vhodný místa, ale co, od slona to není a turista by neměl být z principu z cukru. přítelkyni se výlet na Helfáč taky líbil, jeli jsme od Vodňan, tak viděla i Bavorov. Auto jsme nechali hned na tom plácku u silnice, ale vejšlap lesem neni tak hroznej. A o turisty jsme vyloženě nezakopávali (ve zřícenině jsme si chvílema připadali opuštěně což je pro nás plus). Dostali jsme od správce pohlednici, jen škoda, že tam neměl i poštovní známky (byl víkend a my si je vždycky zapomenem před víkendem - když není všude zavříno - koupit). Jo a správce točil pivko, ale my jsme byli autem a už nás čekala dlouhá cesta domů, tak jsme ani neochutnali. Helfenburk mám ale prostě rád............ V. (25let)

At´to stojí za to:-))

22.7.2007 18:57 Marťa
Auto jsme zanechali na takovém paloučku asi 1,5 km od hradu a vydali se na výšlap.Hrad jako takový je nádherný,z věží úžasnej výhled ale nejspíš se tam konala nějaká akce-takže bordel,odpadky,převrácený kotle atp + tanec mezi bobkama:-))aby to stálo za to(neboť tam chovají pár oveček a ty mají neomezený pohyb po celém Helfenburku)ale jak říkám-jinak fakt stojí za to a i to vstupné 45,-se tak nějak dá tolerovat i když tam byl ten bengál.

26.3.2008 11:07 nová pokladní hradu
vím, že jste sklamaní z výše návštěvného, moc se omlouváme VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM. Kompetentní zasvěcenci jej zvýšili a opomněli jej opraviti na nynějších stránkách. bengál na hradě opravdu býval. Správa hradu již vyměnila odpovědného pracovníka.

24.7.2007 17:53 Výletnice
Tak to jsme na hradě byli v přibližně stejnou dobu. Mám stejný dojem, zřícenina je nádherné místo. Dojem kazil nepořádek a asi dva pobořené stánky, který se tam absolutně nehodili. Odstranit tuto vadu na kráse a místo jako takový by ode mě získalo jedničku s hvězdičkou. Určitě stojí za výlet.

Hezké místo

6.6.2007 09:14 PP
Na Helfenburku jsem byl tento víkend. Je to moc hezké místo, ale trošku mi ruší dojem opravdu velké množství výkalů přítomných koz - téměř není možná šlápnout bez předchozího rozhlédnutí se...
Krásný je výhled z opravené věže, která se mně i manželce velmi líbila a dokonce jsme si tu prožili úžasný zážitek.
Ako - jsi úžasná.

Doporučuji návštěvu.

3.8.2005 00:00
Hrad jsme navštívili během právě proběhlých letních slavností. Jak slavnosti tak hrad se nám velmi líbil. Z věže je opravdu nádherný výhled. Pořídíte krásné fotky. Trošku divný je akorát značení z hlavní cesty.
Vložit nový komentář

Hrad Louzek od Jihu.
Hrad Louzek od Jihu.
A. Sedláček III.