Dub

Tasov, Tassenberg

Komentáře, diskuse

aktuálně

1.1.2016 16:08
Byli jsme tam na silvestra 2015. Podrobnosti na rajceti
http://howgh.rajce.idnes.cz/Tassenberk_-_dalsi_bile_misto_na_mape_probadano/
Honza

26.11.2017 15:20
Vážení blijící na Holomka,já ho znám osobně a slušnějšího chlapa kterýho prachy nezkur... ,to abyste pohledali.Že vydělal peníze a pořídil si kus země kam jezdil jako kluk na vandr,mlýn (dříve zbor) krásně opravil...Co vás teda tak prudí? Že by závist,to se mi nezdá u nás pravděpodobné.
Přeji všem .Krásný den.
Mirek.Brno.

1.8.2018 14:37 Pavel
Miro,
buď seš: a) slepej, b) neumíš číst, c) velmi loajální zaměstnanec nebo příbuzný "pana podnikatele" či on sám. Hádám že c).
Většině lidí jaksi nevadí že někdo má prachy, ale to co tady ten pán provedl je nejvyšší forma hňupství a arogance. Samozřejmě spojená s velkou dávkou korupce úřadů, které to dopustily. A toto lidem vadí - kapiš to? Už rozumíš? Jsi toho schopen? Zapoj všechny mozkové buňky co máš, držím palce.
Pavel, taky Brno.

6.7.2018 15:47 honza
Já osobně mu určitě nezávidím žádné prachy co vydělal. Když opravil zchátralý mlýn který by se dříve, či později rozpadl, to je určitě záslužné a nikoho by to nenaštvalo. To co nám všem vadí je to, že přerušil přístup ke zřícenině, která by měla patřit všem, odklonil turistické trasy a vybagroval řeku, kterou si určitě nekoupil. Pokud by si opravil mlýn a nechal zříceninu a okolní krajinu na pokoji, jistě by nikomu nevadil

přístup

13.7.2015 19:05 D Dohňanský
Jenom potvrzuji stálost te situace ,kterou popisují mí předchůdci.Snad jen,že ta ohrada je zase větší a větší.Můj slovník je mírnější a navic se snažím povznést nad takovými " holomky", ale tady v tomto případě/ když jsem tam došel/ mi to šlo velmi,ale opravdu velmi těžce.Jenže opravdovými holomky nejsou Holomek a jemu podobní,ale "mocipáni",kteří mu takouvouto koupi umožnili. Vždyť hrad s se stohektarovým pozemkem se nedá koupit na trhu s rajčaty- aspoň si tedy myslím. I když,kdeže to žijeme? Aha,tak to pardon,snad je to i možné. No nadzvedli mě ze židle. Jak Holomek s velkým H tak všichni ti holomci s malým h. Jen si dejte pozor,aby pan Holomek příště nezvětšil svojí ohradu a neoplotil to od Jihlavy až po Brno .

ještě dodatek

25.11.2013 14:01 Ivo-milovník zřícenin a hradů
Též se mu podařilo odklonit trasu modré turistické značky, která podle turistické mapy z roku 1997 vedla původně z Tasova po historické přístupové cestě k Radkovskému mlýnu (dnes přejmenován na Holomkův mlýn) kolem zříceniny hradu Dub dál proti proudu Oslavy k Panskému mlýnu. Na zřícenině už není ani tabulka, kterou můžete vidět ve fotogalerii. Šmejd Holomek!
Ivo - milovník zřícenin a hradů

totální beznaděj nad zbohatlickou chátrou

23.11.2013 21:17 Ivo
Po dnešním výletu na Dub jsem moc smutnej kvůli arogantnímu chování toho zbohatlického šmejda Holomka (perfektní jméno!), kterej si oplotil zříceninu a přerušil i přirozenou tisíciletou cestu podél toku a snad nejkrásnějšího místa na Oslavě. Kolisti máte smůlu, neprojedete. Kdo mu dovolil si odkoupit obecní cestu a zříceninu? To je jasná korupce. Doufám, že na něho jednou dojde. Z celého srdce mu přeju to nejhorší, ať ho stihnou ty nejhorší nemoci a nenávist slušných lidí!
Ivo - milovník zřícenina hradů

Holomek = šmejd

9.10.2013 10:51 Dan
Bohužel musím potvrdit to, co tady napsali přede mnou. Holomek nechal oplotit hrad Dub, že se k němu takřka nedá dostat. Pro ty fyzicky zdatnější to asi nebude problém překonat zábrany. Údajně mu k vyvýšeniny hradu bylo vidět na dvůr usedlosti pod ním a paparazzi mu tak z hradu mohli fotit Kuklovou. Osobně mně nevadí, že nechal oplotit hrad. To bych ještě strávil. Ti kteří to tam znají, vědí, že v meandru řeky Oslavy přímo pod hradem se nacházelo mimořádně nádherné řečiště Oslavy, v kterém ležely roztroušené obrovské balvany typické právě pro toto místo. Podle mého soudu to byla mimořádná přírodní cennost a díky tomu možná nejhezčí místo na Oslavě mnohem zajímavější než hrad samotný. Po kamenech bylo možné přímo v řečišti skákat z jednoho na druhý jako třeba na Vydře na šumavě. To hovado holomek ovšem nechat spoustu těch kamenů vytahat těžkou technikou z řečiště a udělal z nich hradbu na břehu řeky, aby se mu velká voda nedostala do mlejna. Zničil tím něco, co patří nám všem - lidem co žijí v téhle zemi. Něco velmi hezkého, co se na Oslavě nacházelo jen v těchto místech. Holomku, když si ne tebe neposvítila zemská spravedlnost, ať si na tebe posvítí ta božská a do roka a do dne ti za to přivodí pořádný trest. Šmejde jeden!

znepřístupnění místa

11.5.2012 14:52 bílá paní
dobrý den, jelikož jsem si před návštěvou tohoto místa nepřečetla diskuzi, tak stejně jako stovky turistů přede mnou a i po mě, dočkala jsem se velkého zklamání. Ke zřícenině se dostanete nejblíže tak na 50 metrů, dokonce i turistické trasy jsou vedeny jinudy, celý pozemek lemují varovné cedule s nápisy, že je pozemek je vstup zakázán (majitel vlastní totiž firmu na dopravní značení), mno a na těchto cedulích jsou ručně dopsány různé vzkazy majiteli pozmeku - několikrát je označen jako různé rozmnožovací části lidského těla, takže je jasné, že ho mají rádi jak sousedé v okolí, tak i zklamaní turisté musí mít rádi. Takže pan Holomek musí být fakt milý a oblíbený člověk, když od něho utekla i ta Kuklová :-)

11.5.2012 23:25 Pavel Zany Komárek
Inu, pan Holomek - nomen omen...

údolí oslavy

4.9.2011 16:17 jafe
Bohužel asi se budeme muset smířit s tím, že bohatí a mocní koupí naše dříve oblíbená místa, hrady, zříceniny, koupí krásné meandry řek a vše na co si jen vzpomenou, jak bychom se asi chovali my zde diskutující, kdybychom disponovali stejnými prostředky? závidíme jim? nebo jsme jen neschopní?

přístup k hradu

16.5.2011 20:50
K hradu se dá dostat, bud skrz tu školku (jsou tam schůdky, ale spíš jen aby se neřeklo - jak les povyroste prochazet se tam bude těžko) nebo z druhé strany.... ten průchod kolem řeky není už dlouho možny .. což je škoda, je to jedinné přerušení na mnoho km daleko.. původně chtěl oplotit i celou zříceninu což mu po sporu s památkáři bylo naštěstí zakázáno...

citace z článku na internetu :
"Podnikatel Roman Holomek celý mlýn, kde rodina žije, postupně zrekonstruoval a důkladně oplotil, a to včetně rozsáhlých pozemků. Chce své nové rodině zajistit naprosté soukromí. Nepronikne sem ani nezvaná myš."

30.5.2011 10:54 Honza
Je to sice hezké, že ten podnikatel chce mít soukromí, ale k tomuto účelu si mohl opravit nějaký mlýn jinde, kde se nenachází žádná zřícenina a není všude kolem tolik chat, pokud mu tolik vadí turisté

lesní školka

11.4.2011 18:42 mira
Byl jsem v tom krásném údolí minulý čtvrtek.Pod oploceným hradem Dub mně přivítal tento nápis :
Lesní školka -přes pozemek nevede žádná turistická ani cyklistická stezka . To už je fakt moc i na mně!!!

Zrušeny i turistické trasy

4.4.2011 15:53 xxx
Navíc jsou dnes přes tuto zříceninu zrušeny i turistické a cykloturistické trasy

Hrad Tasov nepřístupný

6.11.2010 21:39 Jaroslav Sadílek
Areál zříceniny hradu Tasova je dnes přístupný pouze z malé části. Celý areál hradního ostrohu je ohrazen laťovým plotem, do prostoru zříceniny je sice umožněn přístup, ale jen zčásti. Zbytek, především její větší díl na budovami mlýna, je uzavřen. Příčinou je osobní zájem majitele mlýna, jímž je brněnský podnikatel Roman Holomek, jenž sem vozí svoji přítelkyni, herečku Michaelu Kuklovou a ohrazení lokality má zabránit jakémukoliv kontaktu veřejnosti s touto osobou. Ze stejného důvodu je uzavřena komunikace kolem mlýna, která dříve pokračovala dále podél řeky Oslavy, dnes je tento úsek řeky neprůchozí a dlouho před mlýnem uzavřen elektronicky zajištěnou branou. Co chcete - je to prostě "holomek".

Dub - Tasov

6.2.2008 13:38 fafa
Zřícenina je v pohodě přístupná z obce Tasov po modré, pouze z jižní strany je oplocena, krásné prostředí. 1.2.2008

22.7.2006 00:00
Pozemek kolem hradu je sice oplocen, ale k hradu je zachován přístup, vede kolem něj značená cesta. Okolí je hezké a doporučuji hrad navštívit. Radovan

12.5.2004 00:00
Hrad Dub přestává být volně přístupný. Pozemek s hradem a dosti šrokým okolím je označen jako soukromý a kolem celého návrší staví dělníci drátěný plot. Škoda. Tolik poznatek z výletu dne 11.5.2004
Vložit nový komentář

Skála v Příběnicích
Skála v Příběnicích
August Sedláček VII