Komentáře, diskuse

Reagovat SERVIS INFO: REID: 15166
30.9.2016 15:11 Zuzana Žáková
Dobrý den, v neděli 25.9.2016 jsme navštívili hrad Cornětejn. Hned na začátku nás uvítala cedule, že je hrad přístupný pouze s průvodcem. Zaplatili jsme si tedy plné vstupné, cca 20 osob, a poté nám bylo řečeno, že průvodce není a že si hrad můžeme prohlédnout sami. Nebyli jsme nadšeni, když už jsme zaplatili plné vstupné, ale šli jsme. Záhy jsme potkali skupinku s průvodkyní, kteří se vraceli z prohlídky. Vrátila jsem se tedy po chvíli k pokladně, abych požádala průvodkyni o prohlídku. Bylo mně sděleno, že potřebuje 30 minut pauzu a protože prohlídka trvá asi 110 minut a my jsme pokračovali dál na kolech směr hrad Bítov, požádala jsem o povídání o hradu a částěčně jsme si hrad prohlídli sami. Je pěkný. Snad by nám ani nevadilo, že jsme ho neviděli s průvodkyní, zážitek by byl větší, spíš nám vadilo, že nás nechala slečna pokladní zaplatit plné vstupné a že nebude průvodce nám řekla až po prodeji poslední vstupenky. Dalo se to vyřešit třeba nížším vstupným, které je v nabídce a určitě nám to měla říct při prodeji. Nás ani nenapadlo se na to zeptat, když Vás u pokladny upozorní velká cedule, že \"Hrad je přístupný pouze s průvodcem\".
Pokazilo nám to dojem o hradu Cornštejn, náladu nám zlepšila prohlídka hradu Bítov.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 14594
7.11.2014 18:31 Matyáš Plesl
Dobrý den, prosím vás, nevíte, kdo spravuje hrad? Má nějakého kastelána či kastelánku? Nebo spadá přímo pod muzeum ve Znojmě? A lze získat nějaký kontakt? Děkuji za jakoukoli odpověď.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 14037
12.5.2013 19:10 Jana
nádhern á zřícenina,která mě uchvacuje vždy,když navštívím Vranovskou přehradu,jen mě hrozně mrzí,že už 2x co jsem ho chtěla navštívit,byl uzavřený :( to mi povídejte,že se nenajde nikdo z okolí kdo by se mohl stát kastelánem? Já bydlet blíž,vzala bych tuto práci velice ráda sama. Je škoda,že jsme o tuto krásu ochuzeni a to si piště,že zklamaných návštěvníků odchází od zamčeného hradu spoustu.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 14227
22.10.2013 15:58 průvodkyně
Ano, je škoda, že je hrad mimo sezonu, červen - září, uzavřen. Nicméně, každý, kdo nechápe uzavření hradu mimo otevírací dobu by měl vědět, že v objektu není elektřina, voda (museli byste se spokojit s Toi toi budkami a kanystrem s vodou a lavorem). Tudíž jsou podmínky poněkud "spartanské". Kromě toho v případě špatného počasí (deště, sněhu a hlavně větru) je prohlídka hradu nebezpečná a neprovází se.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13584
16.6.2012 20:41 HaPi
Milí přátelé historie a dobrodružství, srdečně Vás zveme na Cornštejn! I letos je pro Vás nachystán bohatý program, co se rytířů týče (aktuální program na www.znojmuz.cz). Také byly nainstalovány expozice v hradních sklepeních. Tudíž máte možnost nahlédnout do hradního žaláře a mučírny. Nebo si prohlédnout, jak vypadala pravá středověklá hostina. Na Vaši návštěvu se těší kolektiv průvodkyň a pokladních:-)
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13184
7.9.2011 12:18 Libi
Cornštej, Vranov, Bítov, a celé okolí, jsou nejkrásnější, nejromantičtější místa v české republice.Byla jsem na všech asi 3x a chci se vrátit i příští rok.
Opravdu krásné místa i s trochou tajemna :-)
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13015
21.6.2011 13:36 Ivo Žák
Otevřeno od června do září každý den od 09:00 - 17:00 hodin. Poslední prohlídka je v 16:00 hodin.
Mimo sezonu nedoporučuji navzdory jiným doporučením nějakou jinou cestou vystupovat do objektu hradu.
www.znojmuz.cz
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13520
29.4.2012 22:11 Miroslav Macek
Považuji za docela ostudné, že je Cornštejn přístupný pouze od června do září. Jakoby žil správce na jiné planetě. Neschopnost zareagovat na okolnosti, jakými jsou příznivé jarní počasí nebo díky svátkům prodloužené víkendy, je trestuhodná. A to už vůbec nezmiňuji skutečnost, že Bítov, který je v bezprostřední blízkosti, láká návštěvníky již už od měsíce dubna. Nemyslíte, že řada návštěvníků Bítova, by přivítala možnost navštívit i další zajímavou pamětihodnost, jakou jistě Cornštejn je?
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12220
19.6.2010 01:01 Renata
Uz je tomu pres 20let co jsem videla Cornstejn naposledy a uz se moc tesim az ho opet letos nastivim se svou dcerou. Na teto zricenine jsem prozila cele sve detstvi a svou pubertu.Mame totiz pobliz chatu, takze kazde letni prazdniny jsme si tam hrali na rytire a princezny a pozdeji jako nastavajici dospelaci jsme tam casto nocovali pod sirakem.Uz 20let ziju v Londyne a kdyz jedu na nastevu tak vzdy jen na kratkou dobu nebo v zimnich mesicich.A tak jsem si rekla,ze je na case si udelat delsi dovolenou s dcerou a taky ji ukazat kde mama prozivala stastne detstvi.A tak doufam,ze se to stare kouzlo nevytratilo a budu opet prozivat tu krasu v cele mire.Jenom me mrzi,ze je tam otevreno jen tak kratce za meho mladi se tam mohlo kdykoliv a v jakoukoliv hodinu.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12176
25.5.2010 20:39 Lucka
Na Cornštejně jsem byla již několikrát a vždy se mi líbila nejen zřícenina hradu, ale i akce,které tam za přízně počasí každý večer byly. Byly to různé rytířské souboje, pohádka o princezně a o čertech ale i dobové písně. Ikdyž je tam každý rok stejná skupina rytířů, mám pocit, že k této zřícenině patří. Zajmalo by mě, jestli tam budou i letos.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12092
6.4.2010 01:03 mizurek
Bylo velikonoční pondělí a ja i s rodinou navštívil Vranov a Bítov.Abych se nevydal někam z bůhdarma zjistil jsem si na těchto stránkách něco o otvíracích dobách již zmíněnych skvostů naši historie.Měl jsem v plánu navštívit i tady zminovaný Cornštejn,avšak jaké bylo mé zklamání když se dočítám že hrad je zpřístupněn jen o letních prázdninách škoda pomyslet.Při zpáteční cestě domů navrhuji manželce že je velká chyba se u něj nezastavit a pořídit alespon několik snímků jen tak od přístupové cesty a parkoviště.Manželka souhlasí a tak se jde na věc,když v tom starší dcera překvapeně volá že hlavní brána je dokořán a hrad nás vítá s otevřenou náručí jako své první návštěvníky při začínající sezoně.V tu chvíli nezbývalo než do něj vtrhnout a pokochat se tou nádherou.Vy co jste zatížení hlavně na romantické zříceniny jako já tak neváhejte a Cornštejn navštivte.Uchvátí vás svou velikostí,malebností a nádherným výhledem do krajiny.A pokud nebudete mít to štěstí jako já a brána bude zavřená,tak vás ujištuji že stojí zato se tam dostat i jinudy.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 11641
27.8.2009 12:00 Sigarno
Otevřeno od 27.6. do 30.8. 2009. Prohlídka trvá cca 45 minut.
Vstupné: plné 40,- snížené (děti, studenti, důchodci, ZTP) 20,-
Reagovat SERVIS INFO: REID: 10294
8.9.2008 18:15 Šárka
Tak jsme včera byli s přítelem na Bítově a chtěli jsme se podívat na nedalekou zříceninu Cornštejn. Bohužel však brána na zříceninu byla zamčená, což nás dost zklamalo. Na cedulce bylo napsáno, že přístupná je jen v červenci a srpnu. Je to škoda, protože jsme zdaleka nebyli sami, kdo chtěl zříceninu navštívit. Myslím, že přístupnost jen na 2 měsíce je dost málo. I kdyby se vybíralo nějaké vstupné, návštěvníky by to určitě neodradilo.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 10326
18.9.2008 19:41 K.
Přístupnost pouze v červenci a srpnu je z prostého důvodu. Průvodci jsou ubytování přímo na zřícenině v jediné zastřešené místnůstce a jindy by tam už zmrzli. Z důvodu zajištění bezpečnosti (chatrné zábradlí a pod.) není bez průvodce přístup možný. Zatím
Reagovat SERVIS INFO: REID: 9093
9.2.2008 21:12 Znachy
Tak jsem se byl dneska na Cornstejne podivat. Bohuzel byl zamcen, coz me samozrejme neodradilo a do hradu jsem se dostal ze svahu nad silnici. Pobavilo me, ze do mist, kde nejsou zachovane hradby, natahl provozovatel ostnaty drat. Pripadal jsem si jak nekde ve valecne zone. Chybely jen naslapne miny :-). Hrad se od me posledni navstevy pred tremi roky celkem zmenil, ale spis zmizely nalety a pribyly nejake drobne upravy. Protoze jsem mel baterku, vlezl jsem do sklepu pod donjonem. Konecne jsem se taky odhodlal vlezt i do spodnich pater (romantici tuto cas oznacuji jako tajnou chodbu, ja bych byl opatrnejsi). Je tam dost suti a po cca. deseti metrech neni kam pokracovat. Urcite by bylo zajimave vynest sut a zjistit, jestli je dole dalsi patro sklepu nebo skutecne nejaka chodba.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 9491
25.4.2008 14:00 Sam
Chodba zde je, ale pouze několik metrů dlouhá a pak je zasypaná. Zde bylo další patro sklepa. Tajná chodba má být v kapli, ale tam její vyčištění není možné z bezpečnostních důvodů:-)
Reagovat SERVIS INFO: REID: 8103
9.8.2007 14:56 zombux
hrad je přístupný víceméně po celý rok, jen přes léto se na něm konají jakési slavnosti (skoro každý den), a k mému údivu se dokonce vybírá vstupné (nic hrozného, pár korun) a po hradu se provádí (prohlídka trvá necelou hodinu). bohužel nevím jak prohlídka vypadá, neměl jsem trpělivost na její absolvování :)
mimo sezonu je hrad sice teoreticky nepřístupný, ale navštívil jsem jej nespočetněkrát a vždy byla brána odemčena. doporučuji návštěvu v jakémkoli ročním období
Reagovat SERVIS INFO: REID: 7954
15.7.2007 01:13 Martin
na hradě (zřícenině) jsme se zastavili letos v květnu a k velkému překvapení zjistili, že je otevřený (vstupné se nevybíralo, ani neměl kdo), jelikož na netu se z toho mála dalo pouze odtušit, že je otevřen pouze o prázdninách...a je to velmi rozsáhlá a zajímavá zřícenina s krásnými výhledy, tedy při hledání tajuplna mnohem lepší než vedlejší Bítov
Reagovat SERVIS INFO: REID: 791
5.8.2005 00:00
Docela by mě zajímalo jak je to na Cornštejně s přístupem. Když jsem tam byl tak na jaře 2003, bylo vše otevřeno a hrad působil dojmem, že je volně přístupný. Jak to je?
Reagovat SERVIS INFO: REID: 11642
27.8.2009 12:28 S.
Hrad je přístupný vždy jen v červenci a srpnu (některé roky i s přesahem do konce června nebo začátku září). Mimo tuto sezónu je do hradu vstup zakázán, a to i když naleznete bránu otevřenou a zákaz pouze na ceduli (hrad bývá vždy uzamčen do doby, než si dá jistý pán z Bítova záležet na jeho otevření - pak opět nějaký čas trvá, než se na to přijde a hrad se znovu uzamče). Hrad spravuje Jihomoravské muzeum ve Znojmě - všechna svá přání a stížnosti ohledně provozu hradu adresujte prosím tam. Je jistě škoda, že není hrad přístupný delší dobu, ale muzeu zatím chyběly prostředky i vůle k tomu, aby se to změnilo.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 7776
14.6.2007 00:16 whiwihoo
hrad dříve volně přístupný byl. Ovšem s tím, že byl zarostlý keři a na některá místa se ani nedalo dostat. To se změnilo, hrad je opečováván a vzhledem k tomu, že práce něco stojí, je potřeba platit už i vstupné...
Reagovat SERVIS INFO: REID: 6878
24.10.2006 16:58 Miroslav Bolek
No já jsem tam byl přesně před deseti léty a už si to vůbec nepamatuji :o)
Nicméně v textu je napsáno, že je návštěvný nepřetržitě a v záhlaví, že pouze v návštěvních hodinách. Tak si vyber.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 172
9.8.2002 00:00
Tak tato zřícenina opravdu stojí za prohlídku, i v nezdařilém pršivém dni. Překrásná stavba, minulost a zachovalost dává opravdu tajemnou atmosféru. Nejvíce mě ale zaujalo vyprávění o sklepení tohoto hradu, které je doposavad otevřené a nezasypané. Dokonce se dostanete i d otajné chodby která vede....kdo ví kam. Pokud máte pro strach uděláno, máte sebou louči, či jiný zdroj světla a chátrající sklepní místa vám nezadrží adrenalin a zvídavost v krvi, račte vstoupit. Opravdu máte možnost si sami projít do sklepení, alespoň já tu možnost měl :o) A když se vydaří, může vás vystrašit i bílá paní s černým velkým psem, která zde prochází věky ...
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12346
6.8.2010 21:41 elis
na tomhle hrade jsme s pritelem byli a je fajn.navstivili jsme na dovce i Bitov,Vranov a Frejstejn a tenhle nemohl chybet,zvlast kdyz jsme na nej koukali z okna penzionu.do sklepeni bych se taky rada podivala,ale nase pani pruvodkyne se o nem ani nezminila.ale pry se tam tocily pohadky Nebojsa a Cisar a tambor(herec-O.Vetchy, mel podle ni na male,most se zacal ritit driv,nez pocitali).nasledujici mesice se ma opravovat(uz zacinali) a bude nejspis asi uzavren.jsem rada,ze jsme to stihli vcas.take jsme z okna penzionu(Rumburak,kousek za Bitovem) videli vezicku a pry je to basta.je na skale,takze se na ni asi nejde dostat.treba z hradu vedla tajna chodbicka,jak se o ni pise v predchozim prispevku:)).to by me zajimalo.jestli o tom nekdo neco vite,mohli byste napsat:) na : elinecka001@seznam.cz Diky...taky na druhy skale od basty byla bila vez ,take jsem nenasla,co by to mohlo byt.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 15166
30.9.2016 15:11 Zuzana Žáková
Dobrý den, v neděli 25.9.2016 jsme navštívili hrad Cornětejn. Hned na začátku nás uvítala cedule, že je hrad přístupný pouze s průvodcem. Zaplatili jsme si tedy plné vstupné, cca 20 osob, a poté nám bylo řečeno, že průvodce není a že si hrad můžeme prohlédnout sami. Nebyli jsme nadšeni, když už jsme zaplatili plné vstupné, ale šli jsme. Záhy jsme potkali skupinku s průvodkyní, kteří se vraceli z prohlídky. Vrátila jsem se tedy po chvíli k pokladně, abych požádala průvodkyni o prohlídku. Bylo mně sděleno, že potřebuje 30 minut pauzu a protože prohlídka trvá asi 110 minut a my jsme pokračovali dál na kolech směr hrad Bítov, požádala jsem o povídání o hradu a částěčně jsme si hrad prohlídli sami. Je pěkný. Snad by nám ani nevadilo, že jsme ho neviděli s průvodkyní, zážitek by byl větší, spíš nám vadilo, že nás nechala slečna pokladní zaplatit plné vstupné a že nebude průvodce nám řekla až po prodeji poslední vstupenky. Dalo se to vyřešit třeba nížším vstupným, které je v nabídce a určitě nám to měla říct při prodeji. Nás ani nenapadlo se na to zeptat, když Vás u pokladny upozorní velká cedule, že \"Hrad je přístupný pouze s průvodcem\".
Pokazilo nám to dojem o hradu Cornštejn, náladu nám zlepšila prohlídka hradu Bítov.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 14594
7.11.2014 18:31 Matyáš Plesl
Dobrý den, prosím vás, nevíte, kdo spravuje hrad? Má nějakého kastelána či kastelánku? Nebo spadá přímo pod muzeum ve Znojmě? A lze získat nějaký kontakt? Děkuji za jakoukoli odpověď.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 14037
12.5.2013 19:10 Jana
nádhern á zřícenina,která mě uchvacuje vždy,když navštívím Vranovskou přehradu,jen mě hrozně mrzí,že už 2x co jsem ho chtěla navštívit,byl uzavřený :( to mi povídejte,že se nenajde nikdo z okolí kdo by se mohl stát kastelánem? Já bydlet blíž,vzala bych tuto práci velice ráda sama. Je škoda,že jsme o tuto krásu ochuzeni a to si piště,že zklamaných návštěvníků odchází od zamčeného hradu spoustu.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 14227
22.10.2013 15:58 průvodkyně
Ano, je škoda, že je hrad mimo sezonu, červen - září, uzavřen. Nicméně, každý, kdo nechápe uzavření hradu mimo otevírací dobu by měl vědět, že v objektu není elektřina, voda (museli byste se spokojit s Toi toi budkami a kanystrem s vodou a lavorem). Tudíž jsou podmínky poněkud "spartanské". Kromě toho v případě špatného počasí (deště, sněhu a hlavně větru) je prohlídka hradu nebezpečná a neprovází se.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13584
16.6.2012 20:41 HaPi
Milí přátelé historie a dobrodružství, srdečně Vás zveme na Cornštejn! I letos je pro Vás nachystán bohatý program, co se rytířů týče (aktuální program na www.znojmuz.cz). Také byly nainstalovány expozice v hradních sklepeních. Tudíž máte možnost nahlédnout do hradního žaláře a mučírny. Nebo si prohlédnout, jak vypadala pravá středověklá hostina. Na Vaši návštěvu se těší kolektiv průvodkyň a pokladních:-)
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13184
7.9.2011 12:18 Libi
Cornštej, Vranov, Bítov, a celé okolí, jsou nejkrásnější, nejromantičtější místa v české republice.Byla jsem na všech asi 3x a chci se vrátit i příští rok.
Opravdu krásné místa i s trochou tajemna :-)
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13015
21.6.2011 13:36 Ivo Žák
Otevřeno od června do září každý den od 09:00 - 17:00 hodin. Poslední prohlídka je v 16:00 hodin.
Mimo sezonu nedoporučuji navzdory jiným doporučením nějakou jinou cestou vystupovat do objektu hradu.
www.znojmuz.cz
Reagovat SERVIS INFO: REID: 13520
29.4.2012 22:11 Miroslav Macek
Považuji za docela ostudné, že je Cornštejn přístupný pouze od června do září. Jakoby žil správce na jiné planetě. Neschopnost zareagovat na okolnosti, jakými jsou příznivé jarní počasí nebo díky svátkům prodloužené víkendy, je trestuhodná. A to už vůbec nezmiňuji skutečnost, že Bítov, který je v bezprostřední blízkosti, láká návštěvníky již už od měsíce dubna. Nemyslíte, že řada návštěvníků Bítova, by přivítala možnost navštívit i další zajímavou pamětihodnost, jakou jistě Cornštejn je?
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12220
19.6.2010 01:01 Renata
Uz je tomu pres 20let co jsem videla Cornstejn naposledy a uz se moc tesim az ho opet letos nastivim se svou dcerou. Na teto zricenine jsem prozila cele sve detstvi a svou pubertu.Mame totiz pobliz chatu, takze kazde letni prazdniny jsme si tam hrali na rytire a princezny a pozdeji jako nastavajici dospelaci jsme tam casto nocovali pod sirakem.Uz 20let ziju v Londyne a kdyz jedu na nastevu tak vzdy jen na kratkou dobu nebo v zimnich mesicich.A tak jsem si rekla,ze je na case si udelat delsi dovolenou s dcerou a taky ji ukazat kde mama prozivala stastne detstvi.A tak doufam,ze se to stare kouzlo nevytratilo a budu opet prozivat tu krasu v cele mire.Jenom me mrzi,ze je tam otevreno jen tak kratce za meho mladi se tam mohlo kdykoliv a v jakoukoliv hodinu.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12176
25.5.2010 20:39 Lucka
Na Cornštejně jsem byla již několikrát a vždy se mi líbila nejen zřícenina hradu, ale i akce,které tam za přízně počasí každý večer byly. Byly to různé rytířské souboje, pohádka o princezně a o čertech ale i dobové písně. Ikdyž je tam každý rok stejná skupina rytířů, mám pocit, že k této zřícenině patří. Zajmalo by mě, jestli tam budou i letos.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12092
6.4.2010 01:03 mizurek
Bylo velikonoční pondělí a ja i s rodinou navštívil Vranov a Bítov.Abych se nevydal někam z bůhdarma zjistil jsem si na těchto stránkách něco o otvíracích dobách již zmíněnych skvostů naši historie.Měl jsem v plánu navštívit i tady zminovaný Cornštejn,avšak jaké bylo mé zklamání když se dočítám že hrad je zpřístupněn jen o letních prázdninách škoda pomyslet.Při zpáteční cestě domů navrhuji manželce že je velká chyba se u něj nezastavit a pořídit alespon několik snímků jen tak od přístupové cesty a parkoviště.Manželka souhlasí a tak se jde na věc,když v tom starší dcera překvapeně volá že hlavní brána je dokořán a hrad nás vítá s otevřenou náručí jako své první návštěvníky při začínající sezoně.V tu chvíli nezbývalo než do něj vtrhnout a pokochat se tou nádherou.Vy co jste zatížení hlavně na romantické zříceniny jako já tak neváhejte a Cornštejn navštivte.Uchvátí vás svou velikostí,malebností a nádherným výhledem do krajiny.A pokud nebudete mít to štěstí jako já a brána bude zavřená,tak vás ujištuji že stojí zato se tam dostat i jinudy.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 11641
27.8.2009 12:00 Sigarno
Otevřeno od 27.6. do 30.8. 2009. Prohlídka trvá cca 45 minut.
Vstupné: plné 40,- snížené (děti, studenti, důchodci, ZTP) 20,-
Reagovat SERVIS INFO: REID: 10294
8.9.2008 18:15 Šárka
Tak jsme včera byli s přítelem na Bítově a chtěli jsme se podívat na nedalekou zříceninu Cornštejn. Bohužel však brána na zříceninu byla zamčená, což nás dost zklamalo. Na cedulce bylo napsáno, že přístupná je jen v červenci a srpnu. Je to škoda, protože jsme zdaleka nebyli sami, kdo chtěl zříceninu navštívit. Myslím, že přístupnost jen na 2 měsíce je dost málo. I kdyby se vybíralo nějaké vstupné, návštěvníky by to určitě neodradilo.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 10326
18.9.2008 19:41 K.
Přístupnost pouze v červenci a srpnu je z prostého důvodu. Průvodci jsou ubytování přímo na zřícenině v jediné zastřešené místnůstce a jindy by tam už zmrzli. Z důvodu zajištění bezpečnosti (chatrné zábradlí a pod.) není bez průvodce přístup možný. Zatím
Reagovat SERVIS INFO: REID: 9093
9.2.2008 21:12 Znachy
Tak jsem se byl dneska na Cornstejne podivat. Bohuzel byl zamcen, coz me samozrejme neodradilo a do hradu jsem se dostal ze svahu nad silnici. Pobavilo me, ze do mist, kde nejsou zachovane hradby, natahl provozovatel ostnaty drat. Pripadal jsem si jak nekde ve valecne zone. Chybely jen naslapne miny :-). Hrad se od me posledni navstevy pred tremi roky celkem zmenil, ale spis zmizely nalety a pribyly nejake drobne upravy. Protoze jsem mel baterku, vlezl jsem do sklepu pod donjonem. Konecne jsem se taky odhodlal vlezt i do spodnich pater (romantici tuto cas oznacuji jako tajnou chodbu, ja bych byl opatrnejsi). Je tam dost suti a po cca. deseti metrech neni kam pokracovat. Urcite by bylo zajimave vynest sut a zjistit, jestli je dole dalsi patro sklepu nebo skutecne nejaka chodba.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 9491
25.4.2008 14:00 Sam
Chodba zde je, ale pouze několik metrů dlouhá a pak je zasypaná. Zde bylo další patro sklepa. Tajná chodba má být v kapli, ale tam její vyčištění není možné z bezpečnostních důvodů:-)
Reagovat SERVIS INFO: REID: 8103
9.8.2007 14:56 zombux
hrad je přístupný víceméně po celý rok, jen přes léto se na něm konají jakési slavnosti (skoro každý den), a k mému údivu se dokonce vybírá vstupné (nic hrozného, pár korun) a po hradu se provádí (prohlídka trvá necelou hodinu). bohužel nevím jak prohlídka vypadá, neměl jsem trpělivost na její absolvování :)
mimo sezonu je hrad sice teoreticky nepřístupný, ale navštívil jsem jej nespočetněkrát a vždy byla brána odemčena. doporučuji návštěvu v jakémkoli ročním období
Reagovat SERVIS INFO: REID: 7954
15.7.2007 01:13 Martin
na hradě (zřícenině) jsme se zastavili letos v květnu a k velkému překvapení zjistili, že je otevřený (vstupné se nevybíralo, ani neměl kdo), jelikož na netu se z toho mála dalo pouze odtušit, že je otevřen pouze o prázdninách...a je to velmi rozsáhlá a zajímavá zřícenina s krásnými výhledy, tedy při hledání tajuplna mnohem lepší než vedlejší Bítov
Reagovat SERVIS INFO: REID: 791
5.8.2005 00:00
Docela by mě zajímalo jak je to na Cornštejně s přístupem. Když jsem tam byl tak na jaře 2003, bylo vše otevřeno a hrad působil dojmem, že je volně přístupný. Jak to je?
Reagovat SERVIS INFO: REID: 11642
27.8.2009 12:28 S.
Hrad je přístupný vždy jen v červenci a srpnu (některé roky i s přesahem do konce června nebo začátku září). Mimo tuto sezónu je do hradu vstup zakázán, a to i když naleznete bránu otevřenou a zákaz pouze na ceduli (hrad bývá vždy uzamčen do doby, než si dá jistý pán z Bítova záležet na jeho otevření - pak opět nějaký čas trvá, než se na to přijde a hrad se znovu uzamče). Hrad spravuje Jihomoravské muzeum ve Znojmě - všechna svá přání a stížnosti ohledně provozu hradu adresujte prosím tam. Je jistě škoda, že není hrad přístupný delší dobu, ale muzeu zatím chyběly prostředky i vůle k tomu, aby se to změnilo.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 7776
14.6.2007 00:16 whiwihoo
hrad dříve volně přístupný byl. Ovšem s tím, že byl zarostlý keři a na některá místa se ani nedalo dostat. To se změnilo, hrad je opečováván a vzhledem k tomu, že práce něco stojí, je potřeba platit už i vstupné...
Reagovat SERVIS INFO: REID: 6878
24.10.2006 16:58 Miroslav Bolek
No já jsem tam byl přesně před deseti léty a už si to vůbec nepamatuji :o)
Nicméně v textu je napsáno, že je návštěvný nepřetržitě a v záhlaví, že pouze v návštěvních hodinách. Tak si vyber.
Reagovat SERVIS INFO: REID: 172
9.8.2002 00:00
Tak tato zřícenina opravdu stojí za prohlídku, i v nezdařilém pršivém dni. Překrásná stavba, minulost a zachovalost dává opravdu tajemnou atmosféru. Nejvíce mě ale zaujalo vyprávění o sklepení tohoto hradu, které je doposavad otevřené a nezasypané. Dokonce se dostanete i d otajné chodby která vede....kdo ví kam. Pokud máte pro strach uděláno, máte sebou louči, či jiný zdroj světla a chátrající sklepní místa vám nezadrží adrenalin a zvídavost v krvi, račte vstoupit. Opravdu máte možnost si sami projít do sklepení, alespoň já tu možnost měl :o) A když se vydaří, může vás vystrašit i bílá paní s černým velkým psem, která zde prochází věky ...
Reagovat SERVIS INFO: REID: 12346
6.8.2010 21:41 elis
na tomhle hrade jsme s pritelem byli a je fajn.navstivili jsme na dovce i Bitov,Vranov a Frejstejn a tenhle nemohl chybet,zvlast kdyz jsme na nej koukali z okna penzionu.do sklepeni bych se taky rada podivala,ale nase pani pruvodkyne se o nem ani nezminila.ale pry se tam tocily pohadky Nebojsa a Cisar a tambor(herec-O.Vetchy, mel podle ni na male,most se zacal ritit driv,nez pocitali).nasledujici mesice se ma opravovat(uz zacinali) a bude nejspis asi uzavren.jsem rada,ze jsme to stihli vcas.take jsme z okna penzionu(Rumburak,kousek za Bitovem) videli vezicku a pry je to basta.je na skale,takze se na ni asi nejde dostat.treba z hradu vedla tajna chodbicka,jak se o ni pise v predchozim prispevku:)).to by me zajimalo.jestli o tom nekdo neco vite,mohli byste napsat:) na : elinecka001@seznam.cz Diky...taky na druhy skale od basty byla bila vez ,take jsem nenasla,co by to mohlo byt.
Hrad Louzek od Jihu.
Hrad Louzek od Jihu.
A. Sedláček III.