Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 26.01.2021

Array ( [0] => )

Poděkování

11.10.2016 20:53
Rozhodli jsme se s manželem, že navštívíme Kyjov a jeho okolí. Výlet jsme zvládli koncem září a byli jsme maximálně spokojení, a to nejen pohostinností, ale i krásnou přírodou. Také jsme si udělali výlet na hrad Cimburk. Je úžasné, že se v dnešní době najde tolik nadšenců, kteří tomuto hradu věnují svou péči a bez elektřiny, vody a jiných současných vymožeností opravují hrad. Prohlídka byla o to zajímavější, že ji lze absolvovat samostatně a bez jakýchkoliv omezení. Stala se mi malá nehoda, ztratila jsem čtecí brýle, což jsem zjistila až na hotelu. A protože za zeptání nic nedám, napsala jsem mail na stránky hradu Cimburk a světe div se - brýle se našly a pan Mgr. Krämer mi je obratem zaslal. Moc mu touto cestou děkuji a jsem ráda, že i v dnešní uspěchané době se najdou poctiví lidé. DĚKUJI. S pozdravem Dana Müllerová, Olomouc.

Cimburk - výlet skutečně pro každého

22.7.2016 08:21 Jana Lacková
Na Cimburk jsme vyrazili loni dvakrát. Hned při první návštěvě jsem byla nadšená - z hradu zbylo tolik, že je to působivý pohled i pro návštěvníka bez archeologického přehledu a dokonce i pro jedince bez fantazie :-D. Kdo nějakou tu fantazii přece jen má, vidí před sebou jasně bývalou mohutnost a rozlohu hradu, který se tyčil nad kupeckou stezkou jako její ochránce a maják pro putující. Tak trochu romantickým představám se lze jen těžko ubránit.
Areál je udržovaný, čistý, dobře přístupný a bezpečný. Hned u přístupové cesty je příjemně zastrčené ohniště (když jsme tam vyrazili s rodinou na vlastnoručně grilovaný oběd, bylo tam nachystané i nějaké dřevo - netuším ale, jestli je to běžně poskytovaná "služba" :-), každopádně my si vezli topivo vlastní a opět po nás tam zůstalo pro další).
Z Cimburku je dobrý výhled, místo je to "prosluněné", příjemné a pobyt tam působí opravdu pozitivně - postrádá ponurost, typickou pro jiné zříceniny.
Nezbývá, než doufat, že o něj bude i nadále dobře pečováno.

První listopdový den rku 2015

1.11.2015 18:36 Jan Večeřa
Hrad je od dřevin z většiny vyčištěn, dokonce i výhled z něj je díky prokácenému svahu nádherný! Hrady stávaly až do 19. století na holých kopcích, na Cimburku lze ozkoušet, jaký musela mít hradní posádka výhled. Jinak hrad je parádní, dochovaný střep paláce se tyčí do výše 2. patra a těch stavebních detailů, stop vývoje, funkčních prvků, fortifikačních objektů a vůbec promyšlenosti výstavby hradu je tu moc a moc! Strávil jsem na hradě několik hodin, ale pro jeho úplnější poznání by to chtělo několik dní. Za výlet rozhodně stojí.

Prales

6.8.2013 14:40 jirka
V neděli druhá návštěva Cimburku, od poslední návštěvy před třemi lety ještě větší prales na zříceninách. Chápu, že město Trnávka asi na údržbu nemá peníze, ale přímo pod kopcem je dům plný Homo parasitensis čorkensis, jestli by nestálo za to, kdyby za symbolický obolus vyčistili hrad od náletových křovin a zasloužili si tak alespoň na čas vděk daňových poplatníků...

Hrad 2012

29.9.2012 20:36 Kenshin Usagi
Dnešního dne byl hrad dobyt. Je opravdu velký, rozsáhlý a dosti velké zbytky zdí a dokonce i trocha místnosti. I novodobé betonové pole amfiteátru, leč v dezolátním stavu. Ovšem vše se ztratí v duchu hradních tajemství. Kopec není veliký, hrad je dostupný 700metrů od silnice, aj značka vás navede. Rozhled do okolí je nádherný.

hrad

19.8.2011 19:32 elis
Byli jsme tu,krasa. Mozna by se mely casem odstranit ty vetevky po hrade, ale jinak parada. Akorat jsme nevedeli, na co jsou ty kamenny patniky pod hradem. Pritel rikal, ze jsou to prej asi hrobecky. Me se to nezdalo:) Az tady jsem se z fotek dozvedela, ze je to letni scena. Hraje se tu neco porad?