Komentáře, diskuse

Krásně situovaný hrad

7.8.2017 20:05 John Dowland
Tento hrad je vskutku postaven na strategickém kopci v pohoří Chřiby na Slovácku,ze kterého vévodí podstatné části tohoto kraje Moravy.Při návštěvě interiérů na vás z tohoto středověkého sídla dýchne to pravé gotické šero.Mě osobně se zdálo že je hodně zdiva a omítek v desolátním stavu které by zasluhovali renovaci,nebo to tak nechávají aby to vypadalo jako ve středověku.:-)

můžou na hrad Buchlov psi

20.4.2014 12:11 Kratochvílová Denisa
Prosímo pomoc nevím jestly na nádvoří "hradu Buchlova" můžou psi. Předem děkuji za odpověď!!!!!!!
P.S poprosím rychle. děkuji ještě jednou

Kolem hradu

3.1.2011 08:36 Michal
Dobrý den všem. Hrad Buchlov je velice krásný a bezpochyby je králem Chřibů. Jediné co mě mrzí je, že z vnější strany hradeb nevede okružní chodníček, kterýžto by jistě ocenili nejen milovníci hradní architektury, ale i široká veřejnost. Nestálo by proto za úvahu něco takového vybudovat?

OTEVÍRACÍ DOBA A KONTAKT

2.6.2010 12:26 kastelán
Upozorňuji, že informace týkající se otevírací doby a kontaktů na SH Buchlov, na této straně neodpovídají skutečnosti.
Přesné informace naleznete na oficiálních stránkách hradu Buchlova: www.hrad-buchlov.cz
Děkuji - R. Jošek - kastelán hradu Buchlov

2.6.2010 23:53 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, návštěvní doba i kontaktní informace byly opraveny. Po registraci na serveru můžete vkládat aktuální informace i vy jako kastelán. redakce

návštěva

1.6.2010 15:49
zdravím,chci se zeptal na kolil max.návštěvníků je dělaný velký okruh.při naší návštěvě-30.5.2010 na 15.15./ se mě zdálo že prohlídka byla přetížená. a ještě by stálo za úvahu v některých částech hradu zřídit elektřinu,protože aby si návštěvníci svítili baterkou na exponáty že je nevidí je taky na uváženou.děkuji

2.6.2010 12:23 kastelán
Dobrý den,
okruh je pro 35 návštěvníků, 15.5. byla sobota - den zvýšené návštěvnosti - někdy je prohlídka přetížena max o 5 osob. Hrad patří k nejstarším na Moravě, místnosti jsou tedy malé. Hrad je NKP a zásahy ve formě "zřízení elektřiny" nejsou povoleny. Pokud je zataženo, je možné, že v určitých částech hradu je snížená viditelnost. I to ke středověkému hradu patří...
S pozdravem Ing. R. Jošek - kastelán hradu

RROSIIIIIIIIMMMMM

22.12.2009 18:39 lipcka
prosim vas dajte mi stranku kde najdem oficialny erb hradu buchlov

2.6.2010 12:29 kastelán
oficiální erb hradu Buchlova neexistuje, některé erby zástavních pánů a dědičných pánů hradu naleznete v odborné literatuře, nebo na www.hrad-buchlov.cz

hankovci

22.10.2009 13:11 janka hankova
nechcem tu pisat o hrade ale chcem napisat ze ked si to bude niekto citat z rodiny šikovcoch .... tak mi odpiste to som ja janka hankova ...mohly by sme sa skontaktovat cez skypko abys me mohly volat ... lebo uz inak vas neviem najst.. chybate nam

Návštěva hradu stojí za to!

20.10.2009 23:56 Jiří Doupal
Hrad Buchlov jsem navštívil již několikráte. Kvalita průvodců mne nikdy nezklamala, i když je pravda, že někteří průvodci přeci jen trošku \"plavou\" ve zbraních a zbrojích, ale to lze odpustit. Jedinečný je zážitek z hradní kaple a jejího kvalitního kamenického provedení. Určitě se sem budu vždy rád vracet. Tento hrad je jedním z mála v ČR, který mne nikdy nezklamal.

Buchlov 2009

24.4.2009 09:14 Martina
Na Buchlově jsme byli nedávno. Zkusili jsme to na Velikonoce. Byla tam spousta lidí, stánky. Ty výstavy se vám moc povedli, za to vám dávám velkou pochvalu !!!!!! Jen doufám, že se tam dostaneme jindy, do hradu jsme se nedostali, bylo vyprodáno. Velká škoda. Ale jinak to byl moc hezký výlet.

Buchlov mezi nejlepsimi

21.8.2008 23:08 Vaclav
Minuly tyden jsem procestoval Cechy postupne napric hrady a musim rici ze Buchlov ve me zanechal jeden z nejlepsich dojmu. Malem jsem ho ze sve trasy pro jeho nevyraznost vyradil, ale byla by to velka chyba. Skvela a dlouha prohlidka napric dejinami hradu, ve srovnani napr. s Pernstejnem, kde ma clovek velka ocekavani, avsak za 40min je venku po rychlem probehnuti nekolika mistnosti, vesmes stylizovanych v zameckem stylu.

návštěva hradu Buchlov

14.5.2008 18:38 werre
Zdravím všechny fandy hradů. Vzhledem k tomu že k nim patřím též cítím určitou povinnost Vás zpravit o návštěvě buchlova. Zřejmě jsem měl smůlu na průvodce, protože sice hezká slečna, celou dobu žvýkala, což s vrozenou vadou řeči nepřispělo k plynulosti projevu a také vyřizování SMS po dobu plnění jednotlivých místností lidmi nebylo příliš vhodné. Odhlédnu od nepřesností ve výkladu ve zbrojnici, to je jen můj koníček a normální člověk si chyb pravděpodobně nevšimne, ale co jí neodpustím je házení svazku klíčů na intarzované stoly. Poslední věc, která pro změnu naštvala přítelkyni je ta že za návštěvu toalety se platí, přestože máte platný lístek na prohlídku. Dále omluvte mé pravopisné chyby, protože pro změnu toto není můj koníček :)

13.9.2008 18:21 werre
Pro upřesnění pro pana Kutálka, nejednalo se o toaletu v restauraci, ale o "hradní" toaletu na nádvoří. A škudlení nemám opravdu zapotřebí, jedná se jen o princip.

5.8.2008 09:47 Kutálek R
Přestože máte platný lístek na prohlídku tak v hradní restauraci za občerstvení jistě zaplatíte! Pokud vám bylo líto 5kč(za použití čistého WC) pod hradem je veřejné WC s dobrovolným poplatkem tam ste mohli zaskrblit.

29.4.2011 23:40 Pritel Buchlova
Pan Kutálek je asi onen údržbář z Buchlova, který se o WC nechtěl moc starat a tak tu starost přehrál na jiné. :-)

pochvala

23.4.2008 18:35 Monika Lešková
Musím říct, že jsem zcestovala velmi mnoho hradů, ale ten, který mi nejvíc utkvěl v srdci byl právě Buchlov, jako jeden z mála se dá v naší republice nazývat opravdu středověkým hradem, je pravda, že tam bylo na tabulce velmi mnoho zákazů (hlavně ten o fotografování nám docela vadil), ale ty se daly velmi lehce přežít, když se vzal v úvahu překrásný interiér hradu a skvělý průvodce, který toho o historii věděl opravdu mnoho a ještě jedna připomínka: na Buchlově je krásné, že ještě není tak zpopularizovaný jako například Bouzov, tudíž jedna prohlídka nečítá desítky návštěvníků. Ještě jednou děkuji

2008

10.4.2008 17:33 LA
Tak já jedu na Buchlov tuto sobotu, pak vám povím, jaké to tam letos je. Už se moc těším, protože jsem tam nebyla 30 let.

oficiální webové stránky hradu

25.11.2007 16:32 Kateřina K.
Ráda bych upozornila na nové oficiální stránky hradu Buchlova, kde se lze dočíst o zajimavých akcích pořádaných na hradě, prohlédnout fotky z již proběhlých akcí atd.
adresa zní: www.buchlov.eu

28.12.2007 13:50 Ondra S.
Stránky www.buchlov.eu jsou oficiálními stránkami občanského sdružení HB collegium, které na Buchlově působí. Nejedná se tedy o oficiální stránky Buchlova jako takového.

25.11.2007 16:43 Pavel Zany Komárek, korektor
hrad Buchlov patří státu, stránky nějakého občanského sdružení proto nemohou být stránkami "oficiálními", za takové zde považujeme stránky majitele či správce příslušného objektu. redakce

Reakce na reakci

31.7.2007 21:09 David Žáček
Pan Polda nas pobavil ještě dříve než jsme se na hrad vypravili. Dvě hrubky v jednom slově by se těžko hledaly i ve středověké hYstorYi.

Zklamání z návštěvy hradu Buchlova

10.7.2007 09:53 Judita Strunecká
Hned u kasy, pokud vlastníte psa, uslyšíte od nepříjemné paní pokladní striktní NE. Psa jsme tedy uvázali před hradem a vešli bez něho ( i když nás cestou provázel zběsilý štěkot na hradbách - zřejmě psa, který patří správci hradu - nad hlavním vchodem do objektu nás uvítala další velká cedule s namalovanými zákazy, co všechno nesmíme - jíst, pít, fotit, telefonovat - skoro jak návštěva spíše americké tajné vojenské základny - na nádvoří toalety - všechny zamčené. Přišly jsme do restaurace - ANI TAM NEMAJÍ TOALETY !!! Tak to byl pro mne opravdu největší šok. Musela jsem jít na záchod až na 1. hradní nádvoří do odporně páchnoucí umělohmotné nehygienické budky bez toaletního papíru a možnosti si umýt někde ruce !! Ještě teď se mi dělá špatně při vzpomínce. Vrátila jsem se do restaurace a vypila presso z kelímků, které se absolutně ke krásné stylové restauraci nehodily a rychle jsme - znechucení - spěchali pryč. Dále od hradu Buchlova dále.... a už nikdy více. Snad až jen správa tohoto jinak krásného hradu dostane trochu rozum a přestanou se k návštěvníkům, kteří jim nosí peníze, chovat jak v totalitní době.

6.6.2008 23:54 Abstergo
... to spíš vypadá na ruskou tajnou vojenskou základnu ;-)

16.1.2008 16:20 VH
Milá paní, příště nelozte na prohlídku historického hradu. raději zůstantě v nějakém luxusním hotýlku! Nechápu co jste čekala na hradě? Hrad plný luxusu a čistoty a pohodlí pro takové rozmazlené a zhýčkané návštěvníky?

10.9.2007 15:35 Veronika
Dobrý den, hrad Buchlov je podle mne jeden z nejkrásnějších hradů, ovšem musíme si uvědomit pár maličkostí - je to středověký hrad (od jisté doby neobydlen), musíme si uvědomit, že taková památka se musí chránit (ať to jsou kamery, alramy či hlídací psi) takže je i velmi pravděpodobné, že psi tam nesmějí a pokud navštívíte více památek (hrady, zámky, muzea, nejen Buchlov) tak tam ty zákazy určitě mají (zákaz fotografování, vstupu s jídlem a pitím do pamatáky). A když není voda na hradě a musí se tam čerpat z jiného vrtu (načerpá se určité množství) a musí stačit na záchody, restauraci a provoz celého hradu, tak je jasné, že když voda dojde, záchody budou zavřené. A vedení hradu má určitě rozum a snaží se o tuto památku pečovat a dělat pro návštěvníky různé akce a zachovat ji dalším generacím. My určitě nežijeme v totalitní době !!!

2.8.2007 13:55 Petra Panáková
Paní Strunecká,
velmi nás mrzí, že se Vám zde nelíbilo. Ale jen pro vysvětlenou: WC bylo zavřeno protože byl zastaven přívod vody na hrad z důvodů vrtání nové studny, proto i to presso v kelímku. Příště se stačí ptát a ne ihned odsuzovat.

Pokud chcete opravdu kulturní zážitek zajěďte se podívat na Pražský hrad, jen za "nakouknutí" na nádvoří zaplatíte 250,-Kč, za chrám sv.Víta 350,-Kč, za Zlatou uličku 250,-Kč atd.atd.

Přeji Vám příjemný zbytek léta
Petra Panáková

30.7.2007 17:27 Polda
Milá paní
musíte si uvědomit že jste podstoupila návštěvu středověkého hradu , nikoli 5ti hvězdičkového hotelu v Las vegas.Trochu té fantazie a pohodlí hodit za hlavu neuškodí nikomu.Tyhle výlety je třeba brát stak , že se vracíte do hystorie.Jestliže navštívíte Hrad kde se vám budou otevírat dveře samy jako někde v supermarketu, v hystorycké části najdete toalety i s bidetem,to není ono.Rád bych vás viděl při návštěvě některé ze Zřícenin v naší republice.Určitě bych se pobavil.

9.12.2001 00:00
s chodníčkem souhlas, hlavně jsou z něj vidět zajímavé záběry které díky okolním stromům z větší vzdálenosti neuvidíte

27.7.2001 00:00
Na hrad vede několik cest: chodník od Buchlovic pro pěší, silnice pro ty, co jedou autem a chodníček od lázní Smraďavka či místa zvaného Na pile. Ten bych však nedoporučila, jelikož jde o hrozný "stoupák", který se mi ještě nikdy nepodařilo vyšlapat bez přestávky.
Chcete-li navštívit pouze areál hradu, připravte se na to, že i na nádvoří se platí vstupné. Můžete však přitom navštívit malou galerii s mnoha krásnými věcmi (často v historickém stylu), které lze i koupit.
Má-li někdo touhu po další fyzické námaze a k tomu ještě trochu nebezpečí, doporučila bych obchůzku kolem hradeb. Vede tudy chodníček nad srázem obrostlý kopřivami, keři a místy přes něj leží strom - vyloženě opičí dráha, ale stojí to za to. Pro spestření bych si obula tenisky, které krásně kloužou a člověk musí lézt po čtyřech, aby se vůbec někam dostal. Občas z toho vznikne nějaké zranění, ale jinak je to fajn.

14.5.2007 09:57 Vítek
vstupné na nádvoří se opravdu platit nemusí, chodníček kolem hradu je vyčištěn takže až na ty kopřivy to žádná opíčí dráha není (tenisky ale fakt nedoporučuji) ... no a těch cest vede tedy rozhodně daleko více než tři ;)

3.5.2007 18:38 Jenik
1.5.2007 jsme na hradu byli a vstupne se na nadvori rozhodne platit nemusi
Vložit nový komentář

Východní brána v Prachaticích.
Východní brána v Prachaticích.
A. Sedláček XI/143