Komentáře, diskuse

aueršperk

26.9.2011 19:28 marek jukl
cesta z Pivonic je opravdu dobře značená,jen pozor za lesem(za posedem)je třeba dát se mírně doprava.jinak bezva výlet a navíc ve vsi Pivonice je hrad Zubštejn.tak proč sedět doma!!!super výlet!

28.9.2011 10:37 marek jukl
omlouvám se DOLEVA!!!!

Ještě ke značení.

10.7.2009 08:58 Petr
Cesta z Pivonic po modré značce je značena dost dobře. Navíc vede jen mírně zvlněným terénem, kromě sešupu k potoku pod hradem a příkřejšího výstupu na hrad.
Cesta z Aueršperka do Bystřice je děs. Značení špatné, na louce u potoka se nedá najít vůbec. Pouze formou pokus omyl. (Na louce přes řeku doprava a při troše štěstí na značku zase narazíte.) Navíc cesta vede pořád dokola strmě nahodu, strmě dolů. Doporučuji se jí vyhnout. Na Aueršperk raději z Pivonic a pak stejnou cestou zpět.

26.4.2010 22:12 Lucie G
Naprosto souhlasím, cesta byla opravdu dobrodružná. Několikrát jsme se ztratili a hlavně nechápu proč cesta vede neustále nahoru a dolů, když může využívat vrstevnice. Zvlášť u kempu Jitřenka a poslední kus cesty do Pivonic je špatně značená.
Ale i tak je to velice romantická a krásná cesta.

23.7.2009 16:41 VMA
PŘI CESTĚ Z PIVONIC JE NUTNO PŘEBRODIT POTOK COŽ JE PŘI VYŠÍM STAVU VODY TROCHU PROBLÉM!

značení

12.9.2008 18:19 Michal
Zdravím, byli jsme na Aueršperku předevčírem (10.9.2008) - dali jsme si trasu z Víru po červené přes Pyšolec a Zubštejn do Pivonice a odtud po modré na Aueršperk a dále podél potoka do kempu Jitřenka a zpátky do Víru.. Jediný problém se značením jsme měli na konci obce Pivonice, kde je za posledním domem mezi stavením a ohradou pro domácí zvěř modrá značka na sloupu el. vedení téměř smazaná a vypadalo to, jako že záměrně a správná (nová) trasa vede cestou vpravo do kopce do polí.. jenže tam žádná nebyla, tak jsme po konzultaci s mapou přešli přes pole zpátky na původní cestu, což se ukázalo jako správná volba.. takže polosmazanou modrou značku na sloupu neignorovat a naopak ignorovat mírně zarostlou cestu.

Dobrodružný výlet na Aueršperk

20.11.2006 09:06 Pavel Šmíd
Modré značení skutečně nedokonalé, a to i z Bystřice. Zbloudil jsem při odbočování od můstku přes Bystřici a podobné problémy potvrzuji i při odchodu směrem na Pivonice, po výstupu z lesa. Bez mapy ještě komplikovanější. Proč i zde se hovoří o vzdálenosti 4 km, když z východiska cest v Bystřici nad Pernštejnem to je 5,5 km? Cesta ovšem kouzelná, zvláště při říčce Bystřici. Z Pivonice po silnici do Bystřice, nestihl jsem díky bloudění bus ve Štěpánově. Podobně krásná je cesta z Víru přes Pysočel a Zubštejn a Pivonici. 17/11/06

Zajímavý sobotní výlet

21.10.2006 21:34 Ada
21. října 2006 se naše rodina rozhodla pro návštěvu tohoto místa. Nikdo z nás netušil, kolik dobrodružství a zážitků na nás čeká při bloudění okolními lesy z důvodu velmi zajímavého značení v mapě.
Všem návštěvu doporučuji po důkladném rozmyšlení.

14.6.2006 00:00
Značení je opravdu neuvěřitelné, věřte, že se dá zabloudit i s mapou. Na mapě Klubu českých turistů totiž modrá značka mezi Aueršperkem a Zubštejnem naprosto neodpovídá skutečnosti (srovnali jsme to s mapou v obci Vír). Nakonec jsme ale došli.

16.5.2005 00:00
Souhlasím, značení je dosti špatné a chvílem se vám stane, že stojíte na rozcestí uprostřed polí a luk, v dáli vidíte les a nemůžete si vybrat. Původně jseme šli na Zubštejn, který stojí také za návštěvu, ale pak jsme se rozhodli, že dojdeme i na Aueršperk. Vzhledm k blížícímu se večeru a neustálému scházení z cesty jsme to vzdali. Bez mapy je to opravdu dobrodružství.

24.6.2003 00:00
Na cestě z Bystřice nad Pernštejnem zejména na Aueršperk, ale i dál až na Pyšolec nejsou dobře značeny náhlé odbočky, značka se musí často hledat. Modrá na Aueršperk navíc nevyužívá přirozených cest po vrstevnici, naopak jakoby se snažila vést co nejvíc ze svahu do svahu. Doporučuji mapu padesátku.

3.11.2006 20:45 Jiří Malý
Bohužel i v padesátkách různé doby vydání se průběh značení v terénu značně liší.
Vložit nový komentář

Skála v Příběnicích
Skála v Příběnicích
August Sedláček VII