Komentáře, diskuse

Krása

25.2.2018 19:06 Florián
24.2 2018 jsme navštívili zámek. Pan majitel a zároveň průvodce je skvělý člověk. Krásně o všem vypráví. Na zámku je zajímavá zámecká kuchyně,či malované stropy. Dětem se zajisté budou líbit kamerunské ovce,které jsou v části zámeckého parku. Lze se procházet přímo mezi nimi. Vřele doporučuji k návštěvě.

Zklamání

12.2.2016 14:08 Král
Na zámek v Radimi jezdím pravidelně od roku 2008. Poslední dva roky pro mě návštěva byla bohužel zklamáním. Mám pocit, že zde velmi klesla úroveň prohlídek, kterými byl zámek tak unikátní. Letos na podzim mě provázela jakási starší dáma v teplácích a gumových botách. Nepřesný výklad prokládala rádoby vtipnými hláškami typu: \"ptejte se, já si když tak něco vymyslím\". Je mi velmi líto, že zámek dopadl takhle, vzhledem k tomu jací dobří a profesionální průvodci zde provázeli (zejména v prvních letech po otevření zámku). Je velká škoda, že se tímto stylem \"výkladu\" a vůbec přístupu k platícím návštěvníkům podařilo tak unikátní zámek degradovat.

13.3.2016 19:01 Cílek
Naprosto s Vámi souhlasím. Kde jsou ty časy, kdy byl tento objekt co se prohlídek týče naprosto jedinečný. Momentálně mají prohlídky naprosto amatérskou úroveň. Bohužel jsem se nechal zlákat na prohlídku noční a to byla úplná katastrofa. Ve srovnání s nočními prohlídkami co na Radimi probíhaly třeba před třemi lety je to obrovský skok dozadu. Z tohoto zámku se bohužel stává obyčejná tuctová památka, kterou bohatě stačí navštívit jen jednou ... Jak říkám je to velká škoda.

Hradozámecká noc

12.9.2015 21:46 Jaroslav Špiroch
Dne 29.8.2015 jsme navštívili hradozámeckou noc. Byla skvělá, perfektně připravená. Na každé části vystupovala a uváděla část prohlídky postava, která v té době sloužila majiteli zámku Karlu Zárubovi z Hustiřan (majitel zámku od r. 1610 a jeho stavitel, v jeho podobě se prakticky dochoval až dodnes). Nejvíce se nám líbila paní v části před černou kuchyní. Protože jsme chtěli vidět zámek i při klasické prohlídce, přijeli jsme druhý den na zámek (jsme z Č.Budějovic a spali jsme po hradozámecké noci nedaleko v Českém Brodě ve skvělém penzionu U kostela). K našemu potěšení, když jsme seděli při dobrém kafíčku na nádvoří zámku (v hospodářských budovách zámku je café bar), přijela na koloběžce naše nejoblíbenější paní z hradozámecké noci a řekla nám, že nás bude dnes provádět po zámku. Jak byla skvělá v hradozámecké noci a tak ještě lepší byla jako průvodkyně na zámku, kde podala vyčerpávající výklad s vtipnými doplňky. Navíc děkujeme majiteli zámku panu Dotlačilovi, že jsme mohli absolvovat obě prohlídky s naším pejskem maltézáčkem Bertíkem ( v tašce na pejsky), což je možné jen v málo hradech a zámcích.

Přístupnost zámku

20.1.2011 12:42 Turista
Z komentáře návštěvníků je zřejmé , že každá návštěva zámku je pozitivním zážitkem a to je dobře - ale nechápu, proč redakce na hl. straně místa stále uvádí, že zámek je n e p ř í s t u p n ý !

21.1.2011 23:02 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, opraveno. redakce

EVa

2.8.2010 14:34 Eduard Vašátko
Navštívili jsme zámek na základě TV relace \\\"Toulavá kamera\\\" poslední sobotu v červenci 2010. Provázel nás majitel a to na obou okruzích, které dnes na zámku jsou a i když je objekt poměrně malý, trvaly nám oba navazující okruhy skoro 2 hodiny. To co zde rodina, která původní ruinu zámku před několika lety koupila udělala, kolik do rekonstrukce při zachování jeho renesanční podoby věnovala prostředků a vlastní práce, s jakou invencí a úsilím - to je vidět teprve při osobní prohlídce. Z výkladu majitele je vidět, že je rekonstrukce zámku jeho koníčkem, zná podrobně každý předmět inventáře, protože ho skoro do posledního kousku sám sháněl po celé Evropě - prostě - vřele doporučuji návštěvu, stojí to zato.

Zámek je již otevřen

12.6.2010 20:01 Petr Vašák
Dneska jsem s kamarádem tento zámek návštívil. Prohlídka trvala přes 50 minut. Výklad průvodce byl naprosto vyčerpávající.

15.6.2010 12:56 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za informace i vloženou návštěvní dobu. Je dobré vidět, že stav některých památek se zlepšuje. redakce

Okouzlující zážitek

6.1.2009 15:58 KOLOMASAKRtým VLAŠIM
Na zámku Radim jsme byli v srpnu 2008, při našem každoročním výletě na kolech. Byli jsme okouzleni domácím prostředím, krásnou zahrahradou a okolím, vstřícným jednáním pana majitele a jeho rodiny. Ikdyž jsme dost početná skupina hravě si s náma poradili. Prohlítka byla poutavá a moc zajímavá. Děkujeme za milé přijetí a přejeme hodně trpělivosti při hledání nových historicky zajímavých kousků, hodně návštěvníků a tučné dotace na rekonstrukci.

zámek Radim

14.10.2008 12:41 Helena
Také se připojuji k chvále. Jsem vždycky ráda, když vidím, že ruiny se mění v objekty zachráněné a zrekonstruované. A je mi jedno, jestli je to veřejnosti přístupný zámek nebo zámek sloužící jako hotel, domov důchodců, léčebna nebo podobné, ale nehyzdí krajinu a naopak zdobí. Jen houšť a větší kapky!!

Největší zážitek letošní dovolené

29.8.2008 01:06 Mědvědice
Navštívili jsme s manželem a otcem zámek Radim na začátku srpna 2008. Asi bych měla předeslat, že cca 10 let jezdíme a chodíme po Čechách křížem krážem a téměř úmyslně vyhledáváme navenek nenápadná a turisty opomíjená místa naší historie i přírody. Mnohokrát jsme byli překvapeni krásou a půvabem, který ale v dnešním hektickém, bombastickém a virtuálně utvářeném světě zůstává skryt a stává se neviditelným pro čím dál větší množství lidí. Mnohdy je to dobře ( alespoň je tu klid a místo žije svým vlastním životem), jindy hůř, protože se může stát místem až přílišného zájmu. A pak se boří nebo naopak staví a ničí neopakovatelný genius loci. Ničí se naše paměť, sounáležitost s krajinou, mizí soucit(!) s přírodou, zvířaty i lidmi. Na to nezapomínejme. Možná jsem trochu odbočila, ale když ono všechno se vším tak strašně souvisí. (To není slovní vycpávka, slovo strašně je tu plně na místě).
Zámek v Radimi byl na našich cestách takovým malým zjevením. Do té doby jsme o něm neměli tušení. Vždyť středními Čechami se jenom projíždí, někam dál - na jih nebo západ za daleko významnějšími památkami nebo na hory, jak už před lety vystihl spisovatel Fr. Nepil. Jsem ráda, že jsme tuto památku neminuli. ba naopak, mohli si ji prohlédnout zvenčí i zevnitř a strávili víc jak dvě hodiny nezapomenutelného času jednoho všedního letního dne. Pana majitele jsme zpočátku nepoznali, protože byl v pracovním, jak už to tak na soukromých objektech bývá k vidění. A protože bylo skoro 3/4 hodiny do začátku prohlídky, měli jsme chvíli na popovídání - o zámku, o historii, o devastaci objektu a jeho navracení do renesanční podoby. V některých chvílích se nedostává slov -když slyšíme o spoušti, které je člověk schopen, nebo ji přímo vidíme, na straně druhé v případě pozitivním, jako je tento:když se najdou lidé, kteří mají sílu, odvahu a schopnosti navrátit ztracenému místu jeho tvář. Nevím, jestli stačí \\\\\\\"jen\\\\\\\" poděkovat, za takovéto počiny se neudělují ani vyznamenání. Ale ráda bych těmto donkichotům popřála pevné nervy, pevné zdraví a \\\\\\\"šlechtický\\\\\\\" nadhled nad lidskou závistí a leckdy i nenávistí.
V jedné knize o osudech české šlechty v padesátých letech 20, století byl i tento příběh:na jeden zámek přišli úředníci zabavovat jménem lidu veškerý majetek. Dostavil se i početný zástup onoho lidu. Na nádvoří vynesli starobylý nábytek, nádobí, vázy, peřiny, kdeco. Úředník vyvolával ceny. 300 let stará truhla, která pamatovala předky šlechtice a celou dobu byla na tomto zámku v držení rodu, byla rychle prodána za 20 Kč. Další starožitnosti skončily podobně. O co neměli místní zájem, bylo na místě rozštípáno na zátop. Po celou dobu \\\\\\\"exekuce\\\\\\\"stál ve dveřích zámku nyní již bývalý majitel a za ruku držel svého malého syna. Ten se dost bál, protože z těch lidí šel strach. Jak po letech vzpomínal, odvahu mu dodával právě otec, kterému tady před očima ničili celou jeho minulost, vzpomínky, rozbíjeli vzácná umělecká díla a z celého toho počínání byl cítit výsměch i pomsta. A jeho otec tam nehnutě stál a ve tváři se mu nepohnul ani sval. A když bylo po všem, otočil se a odešel do zámku, ze kterého se pak zanedlouho už navždy odstěhoval.
Vím, že v dnešní době se ještě tak ocení, když někdo přispěje na charitu nebo na opuštěné děti. Koupit si zpustlý hrad, zámek nebo tvrz a neudělat z něho luxusní hotel pro bohatou klientelu, ale vrátit ho jen do původního stavu a mít radost z dobré práce, to je u mnoha lidí notně podezřelé, Takže otázky, proč a kde na to vzal, jsou nejvíc důležité(nám se to stalo letos na zámku v Potštejně, smutná výprava).
Abych nekončila pesimisticky, protože to by mohli mít někteří xxxx radost, jsem moc a moc ráda, že mezi námi stále žijí a tvoří lidé, kterým není jedno, jak mizí nenahraditelné a p e n ě z i nevyčíslitelné kulturní a duchovní hodnoty a vrací tak naší zemi to n e j p o d s t a t n é j š í.
Jednoho takového člověka jsme našli na zámku v Radimi.
P. S. :podle starého dotazníku, který jsem v roce 1982 vyplňovala při nástupu do zaměstnání jsem čistě rolnického původu, nepracuji v památkové péči ani v lese, ani nemám na koupi malé tvrze. Je mi 45, jsem šťastná v malém bytě (jen kam dát všechny ty knihy ?)a těším se z maličkostí, z přírody a z fajn lidí! D o p o r u č u j u !
A vzkaz do Radimi: určitě zase a rádi přijedeme na návštěvu.
Na shledanou!

Skvělé. Mohu jen doporučit.

26.7.2008 21:06 Jan Sommer
Jedinečný soubor renesančních malovaných stropů. Velmi dobře zachovaná renesanční ostění oken, portálů i dvířek pro vnější obsluhu kamen. Mobiliář samozřejmě nemůže konkurovat souborům na státních hradech a zámcích, přesto ovšem obsahuje několik výtečných kusů nábytku od renesance po 19. století. Asi v příští sezóně se počítá se zpřístupněním historické zámecké kuchyně a skvěle zachovaných renesančních krovů. Pro zájemce o historické stavby je navíc cenná možnost sledovat stavbu v ne zcela konsolidovaném stavu, takže jsou patrné různé spáry, úseky různého stavebního materiálu apod., tedy autentické doklady stavebního vývoje. Uvidíme i různé detaily z nedávné doby, svědčící o proměnách funkce jednotlivých prostor, atd. V jistém smyslu jde o určité osvěžení i ve srovnání s některými státními památkami, někdy až příliš dokonale aranžovanými pro potřeby "návštěvnického provozu" (samozřejmě při vší úctě ke každé záslužné práci při záchraně památek!).

otevevreni zameckeho palace a sexualni haraseni pana majitele

27.4.2008 21:51 americky demokrat
pane majiteli,zajimalo by me,kdy se konecne zacnete naplno venovat otevreni zamku,namisto obtezovani mladistvych.vas pristup bych nazvala otresnym.termin,ktery zde uvadite je jiz treti v poradi a stale nic.delate si z navstevniku pouze srandu??

15.5.2008 16:07 jaro
- americky demokrat - ???
a kolik jste zachránil zamku vy?!?!?

Zpřístupnění zámku pro veřejnost

15.1.2008 22:30 Alčus
Podle informace majitele bude zámek částečně zpřístupněn od 28. 6. 2008.
Jedná se o prohlídky interiérů zámku, ubytování v penzionu a možnosti uspořádat svatební obřady.
Předpokládané ukončení rekonstrukcí celého objektu je v roce 2010, kdy bude 400leté výročí postavení zámku. Chystá se náležitá oslava! :-)

ZÁMEK V REKONSTRUKCI

20.8.2007 00:07 Pavel Jarý
Zámek bude otevřen pro veřejnost 1.4.2008. Je prováděna oprava interiérů a čeká se na mobiliář. Zámek byl již několikrát v průběhu roku mimořádně zpřístupněn, avšak oficiální datum pro zájemce je 1.4.2008. Pokud se vše stihne. Více informací na www.podlipansko.cz.

Prohlídka

13.8.2007 09:13 Návštěvníci
Prohlidka zamku byla pěkná, jen kdyby pan majitel zamku sexualne neobtezoval mladé návštěvníky

zámek bude!

2.6.2007 16:32 OLA
Byla jsem na prohlídce zámku 1.dubna, kdy provázel sám pan majitel. Je tam ještě co dělat, ale opravdu se snaží. Držím mu palce, bude to pěkné. Majitel říkal, že v létě zámek zpřístupní.

zamek radim

9.2.2007 11:24
tel na pana spravce nefunguje

9.2.2007 15:34 vandrovani@podlipansko.cz
V současné době je zámek rekonstruován a připravován k zpřístupnění veřejnosti. Bližší informace Vám podá zámecký pán na tel: 608 827 824

2.5.2006 00:00
Zámek Radim bude od srpna 2006 častečně spřístupněn veřejnosti.Děkuji Správce zámku. Tel.321621603
Vložit nový komentář

Branka na Krumlově.
Branka na Krumlově.
A. Sedláček III