Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 20.01.2021

Array ( [0] => )

advent

15.11.2015 12:15 Standa
Domnívám se ,že by bylo vhodné na Vaše stránky uvést datum advantního setkání v tomto roce.

3.12.2015 01:23 Pavel Zany Komárek
To musíte být konkrétnější, my nejsme oficiální stránka hradu.

dotaz na wifi

30.1.2012 13:38
dobry den , mam prozbu potreboval bych vedet heslo od "wifi novy hrad" nebo "komora" jezdim tam celkem casto dekuji aspon za jedno heslo.

Závěr letošního roku na Novém Hradě...

15.9.2010 18:14 Pavel Pilař
Z velké části již opravený zámek má (myslím že úspěšně), za sebou celé prázdniny provozu pro veřejnost zakončené pohádkovou nedělí 5.září.Nyní otevře své brány ještě v sobotu 18.9.v rámci "Dnů kulturního evropského dědictví",od 10,oo
do 16,3o hod.
A naposledy v letošním roce bude otevřeno 4.prosince,kdy zveme návštěvníky na již tradiční "Adventní setkání".
Ostatní akce tj. 25.9.-Setkání s Regimentem Wied a 28.10.-Den otevřených dveří
jsou z důvodů dalších stavebních prací zrušeny.
Tímto se omlouváme všem za nepřesné,či zastaralé informace.
kastelán zámku

Nový hrad u Jimlína

13.10.2008 15:59 Helena
Chci také přispět svou chválou. Byli jsme na hradě 6.července.Nádherná atmosféra, krásná vyhlídka z věže, kouzelník, expozice sokolnictví a další. Navštěvujeme často hrady a zámky a to i ty, které jsou skoro ruinami a je nám smutno, že tak chátrají. Proto jsme vždy potěšení, když po několika letech vidíme to zlepšení.Chápeme, že z pár korun vstupného se zámek neopraví a proto považujeme za bezvadné, když se zámek změní v hotel, dětský domov, léčebnu nebo domov důchodců, ale i je soukromým sídlem a není sice přístupný, ale zdobí krajinu. Díky za pěkný zážitek a přejeme hodně sil a chuti do oprav a zkrášlení.

Novohradské slavnosti 2008

26.5.2008 18:58 Helča
Lidičky, tak nádherný víkend strávený na těchto slavnostech bych přála každýmu z vás, kdo budete číst těchto pár řádek.
V mžiku se ocitnete v jiném století a mezi lidmi v dobových kostýmech, kteří vám ochotně povědí spoustu informací ať už k pořádaným soubojům nebo dobovým řemeslům. A navíc děti i dospěláky bavila výroba svíček, moje dcery taky neodolaly a svíčku si vyrobily. U stánků si můžete zakoupit dobové artefakty a spoustu upomínkových předmětů. Kromě toho se můžete podívat na okolí z výšky, jen musíte zdolat pár schodů na věž. Kdo měl hlad nebo žízeň zašel do krčmy a mohl pít a jíst, co hrdlo ráčí.
Tyto slavnosti by se nemohli konat, nebýt několika nadšenců, kteří pro tohle udělají každým rokem neskutečně moc práce a za to jim patří veliký dík! :-) :-) :-) :-)

1.10.2008 09:40 Kubíček
....to je príma číst takové řádky...že se Novohradské slavnosti líbí ;-) já se na Nový hrad vracím skoro od začátku , kdy se započlo s rekonstrukcí , většinou je mně tam vidět mezi těmi kostýmovanými a tak to drobátko střídám. jednou jako bubeník , jindy s dravcem na pěsti...Taky mám poděkování : a to všem, co se díky nim Nový hrad dá vidět dnes v jiném kabátě. Díky jim jsme mohli letošní léto na zámku prezentovat v barokním sále výstavu sokolnictví a historie sokolnického klubu ČMMJ v ČR. Za klub chci správě zámku poděkovat a těšíme se na další spolupráci a samozřejmě s dalšími návštěvníky na viděnou při něčem dalším , hezkém na Novém hradě... ;-))))

Katy

21.5.2008 13:10 Katty
Pouť na Jimlíně je rok od roku lepší.Vystavy jsou krásné a zajímavé.Jen škoda že v nědeli se nevyvedlo počasí, ale v sobotu to šlo. Hudba byla skvělá,to byl nářez.
Také bylo moc pěkné vystoupení šermířů z Pardubic,kteří úžasně a zábavně zapojovali publikum. Už se těší na příští rok.A slyšela jsem že se také něco koná na svatého Václava,minule to bylo na sv. Václava super zábava.

Zámecká pouť 2008

10.5.2008 22:17 Karel Hradský
Tak rok se s rokem sešel a máme tu další hradní slavnosti na stále opravenějším a zkvétajícím ZÁMKU NOVÝ HRAD u JIMLÍNA. Sobota 17. a neděle 18. května. Dobová hudba, tržište, vystoupení šermí, kejklířů a jiné podivuhodnosti. Hradní krčma je připravená utišit Vaši žízeň i hlad lahodnými nápoji či pokrmy. Přijďte oživit okouzlující místo nedaleko Loun.

19.5.2008 15:28 Kristel I.
Tak jsme se opět dobře pobavili - tohle člověk nemůže nepochválit.. :) To jak člověk - procházejíc branou, ocitne se ve světě odříznutém a zapomenutém, ve světě starých dávných tradic... Ta krásná zeď - hranice mezi poutí u hradu a poutí pod ním, je pokaždé nejkouzelnější a nejlepší zážitek. Tam dole krámky s plastovými hračkami a nahoře pak "jenom" klasičtí stánkaři... :) Fakt zábava, hudba byla moc dobrá - takhle dobrý a nadšený dudáky jsem dlouho neslyšela.

19. - 20. května 2007 - Skoro už tradiční Jimlínská pouť

14.3.2007 03:32 Karel Hradský
Dobrý den.
Již třetí rok se otevírá hrad Jimlín veřejnosti o květnovém víkendu. K vidění na hradě budou nově zrekonsruované místnosti v budovách na prvním hradním nádvoří. Obdivovat také můžete zručnost dobových řemeslníků, kejklířů či šermířů. O hudební stránku se postará například HRADNÍ DUO Rakovník.

23.5.2007 19:21 Jiří
Byl jsem tam a pěkné

Jimlín-Nový Hrad

2.1.2007 10:23 Ondřej Chleboun
při mé návštěvě výše uvedené památky v září 1982, nebo 1983 (ach ta paměť:) byl již jimlínský hrad zcela prázdný a připravený k částečné rekonstrukci. například nová dřevěná okna k osazení, uskladněná v místnosti proti hradní bráně. Kdo rekonstrukci připravoval opravdu nevím ? Ve skelpních místnostech levého křídla, vchod cca třetí dveře za hradní věží, byly čáslečně ponořeny ve vodě a rozpuštěných agrochemikáliích, naházeny zbytky oltáře a oltářních obrazů. Části vystupující z vody se jevily v poměrně dobrém stavu. Nevím, jednalo-li se o ztracené vybavení staré kaple, či o oltář, který je instalovaný v kapli dnes.
S uctivým pozdravem
Ing. Ondřej Chleboun.

14.7.2005 00:00
Zámek je pravidelně přístupný (již po několik let) v den pouti, která se koná v Jimlíně v polovině května. Tehdy jsou zpřístupněny nejen nově opravené prostory.