zámek Jemniště

Nový zámek

Komentáře, diskuse

Dojmy

14.8.2011 16:21 Jaromír Votava
Uváděná otevírací doba 9.00 je skutečností pouze u pokladny. První prohlídka zámku začíná v 10.00. Máte tedy hodinu na prohlídku parku. Vyfasujete papírovou pásku na ruku, bez níž se nesmíte po areálu parku pohybovat a připadáte si jak nwjaký chovanec. Park je upravený, z deklarovaných zvířat jsme viděli pouze papouška, který se okamžitě schoval - nedivíme se, vždyť bylo 9.00 ráno. Ostatní zvířata jsme neviděli. Prohlídka velmi zajímavá, průvodkyně příjemná. Cena vstupenky 200,- Kč se nám zdá přehnaná. Zřejmě je vní započten i vytříbený vkus paní hraběnky, projevující se hlavně různých přikrývkách a dečkách, hlavně každá místnost je provoněna aromatickými oleji, až z toho bolí hlava. Bonbónkem na závěr prohlídky je zámecká kaple, kde v oknech vlají pavučiny. Každý týden jsou v kapli údajně svatby, takže by se s pavučinami dalo něco dělat. Podle paní průvodkyně je to však prý hodně vysoko.Hned za zdí zámeckého parku je rodinná hrobka, obrostlá vysokou trávou. Okapové rýny jsou zaplněny náletovými dřevinami, vchod do hrobky je opatřen dvěma visacími zámky na řetězích, vše lemováno pavučinami. Byla hrobka také součástív restituce? Ze svých výletů po naší vlasti máme i ten poznatek, že i rody a rodiny, které neměly to štěstí získat zpět svůj majetek se starají alespoň o své hrobky či hroby z úcty ke svým předkům.

PŘEHNANÉ CENY!!!!!!!!!!

3.7.2010 16:15 ELIŠKA
Z dřívější let dobré zkušenosti, ale v současné době velmi přehnané ceny. Např. jen za vstup do parku 70,- Kč za osobu. A celkove procházka po parku trvá tak 15 minut a uvidíte zhruba 4 lamy, 2 pávy, kozy, mývala a papoušky... to mi přijde dost přehnaná cena...

Zámek

30.10.2008 16:58 Eliška
Po přečtení mnoha komentářů jsem byla na Jemniště opravdu zvědavá a musím napsat,že mne zámek nezklamal.Pravdou je,že vstupné je trošku dražší,ale co dneska vyjde levně......(V ceně vstupenky už je započítaný vstup do parku)Prohlídka zámku pěkná,průvodkyně přijemná a srozumitelně mluvící....Procházka parkem přijemná,děti samozřejmě nejvíce zajímala zvířata.(Lamy,pštrosi,kozy,klokani...)Výlet zpřijemnila i místní kavárna-pěkné prostředí,káva,poháry,zákusky.
Jak nám bylo řečeno,majitel bydlí přímo na Jemništi a myslím,že se snaží,aby se tu návštěvníkům líbilo a každý si tu přišel na své.Proto si tu můžete 48 hodin dopředu objednat koš s jídlem a udělat si piknik přímo v zámeckém parku nebo na lodce na rybníku.Nebo se zde ubytovat v jednom ze tří apartmánů,jak už se předemnou někteří zminovali.

Jemniště

31.8.2008 18:59 revka
Jemniště je krásný zámek, moc se nám líbilo i v parku. Průvodkyně na zámku byla moc příjemná, povídala zajímavě, srozumitelně a na všechny naše otázky pohotově odpovídala. Nevím, jaké průvodkyně potkali návštěvníci přede mnou, ale my jsme byli dnes moc spokojeni. Návštěvu všem mohu jen doporučit.

Radeji Šternberk

23.7.2008 23:12 Tom
Navštívil jsem hrad Český Šternberk a zámek Jemniště. A mohu usoudit, že více jsem si užil návštěvu hradu. Myslím si, že Jemniště je trochu předražené s huhňající průvodkyní.

Není průvodce jako preůvodce.

18.4.2008 23:20 Benny
V sobotu 12.4.2008 jsme si s přáteli vyjeli na další dvě památky.Tentokrát Český Šternberk a Jemniště.Obě památky obstály se cti.Co ale nelze srovnávat to jsou průvodci.Zatímco na Šternberku průvodkyně předvedla profesionální výkon který nelze hodnotit jinak než 1*,výkon průvodkyně na Jemništi bych stěží hodnotil 4. A to přehlížím,že neuměla mluvit,výklad drmolila tak,že pokud jste stál víc jak 4 m od ní,nerozuměl jste nic.Zeptat se na bližší informace,máte smůlu,odpověď jste nedostal.Mám-li srovnat průvodkyně zámku a hradů,které jsem za poslední dva roky navštívil (Lednici,Karlštejn,Lysice,Pernštejn,Lichnice,Žleby,je tento výkon nejslabší.

Víkend na Jemništi

17.3.2008 08:12 Jorgeos
Strávil jsem s přítelkyní na zámku Jemniště překrásný víkend. Byli jsme uvítáni panem Štenberkem, apartmán byl úžasně romantický (krb, u kterého jsme sedávali každý večer, velká rohová vana, luxusní koupelna, postel s nebesy,...), v romantickém stylu se nesly i večeře. snídani nám nosili až do apartmánu, takže jsme měli snídani v posteli. Prostě paráda.
V parku, o který je dobře pečováno, se můžete seznámit s kakadu Jonášem a Adélkou a jejich "Ahooooj" :-), bílím pávem Arturem a jeho rodinou, klokany a také tam najdete lamy. V okolí je několik hradů, které můžeme taky jenom doporučit - Líšno, Konopiště, Český Štenberk a další.
Jestli chcete vzít přítelkyni nebo manželku na romantický víkend se vším co k tomu patří a co dámy ocení, 100% doporučuji Jemniště.

Vstupné do zámku a parku

20.1.2008 23:44
Šternberkové, kteří jsou majiteli, se o zámek skvěle a obětavě starají. Každý rok se objeví něco nově opraveného, to, co bylo opravené dříve, se s velkými náklady udržuje. Věřím, že Vaše "drahé" vstupné je jen nepatrná částečka obrovských prostředků, které majitelé do objektu, zdevastovaného komunisty, vkládají. A to, že se za vstup do parku platí? Jeho údržba také něco stojí!!! Ostatně, můžeme být rádi, že majitelé zpřístupňují svůj soukromý prostor, to NENÍ SAMOZŘEJMOST!

alej

6.11.2007 12:13 gallas
od hlavního vstupu vede západním směrem stará lipová alej, která končí v polích. původně měla spojovat zámky jemniště a konopiště.

22.4.2007

6.11.2007 00:06 Martin
Další z řady opravených památek, která stojí za návštěvu, vstupné je tu však na můj vkus poměrně drahé vzhledem k tomu, co za něj dostáváte, myslím, že velmi podobný zážitek budete míti zdarma pokocháním se v zámeckém parčíku a zahradě...možná přijde vhod i moučníček v místní kavárně...jídlo tu bohužel nevaří

6.11.2007 12:08 gallas
za vstup do zámeckého parku se taky platí.
Vložit nový komentář

Stará bašta v Novém Městě nad Metují
Stará bašta v Novém Městě nad Metují
August Sedláček VII