Komentáře, diskuse

Dotace

17.11.2010 11:35 Jan Procházka
No, tak snad se blýská na lepší čas - co jsem koukal, tak má majitel přiznanou dotaci ve výši 500 tis. Kč na opravu střechy (od MKCR - havarijní program 2010). Tak držím palce, ať to vyjde... ;-)

Majitel

12.9.2010 22:32 baobab
Nepamatuji si to už přesně, ale někdy v roce 1995 nebo 1996 jsem se o tvrz zajímal a chtěl jsem ji koupit. Tehdy právě proběhla restituce a tvrz z majetku rybářů přešla do majetku majitelů Blatné. Jednal jsem tehdy s paní Germenisovou o koupi, ale pro rodinné neshody mezi majiteli z prodeje sešlo. Domívám se proto, že tvrz patří Hildprandtům a nikoli rybářům.
Tehdy jsem měl od vchodu klíč a povedlo se mi ve věži sestoupit (spíše se splazit) po zasypaném schodišti do podvalí. Je to temná klenutá prostora v suterénu věže, ze schodiště do ní ústí půlkruhový gotický portálek. Vstup je zasypaný za vstupem do věže vpravo.

Buzice tvrz

15.2.2009 17:42 Hrabě Lelíček
Tato tvrz je odsouzena k pomalému zničení.Proč?Komunisti zničili prakticky všechno,tak proč ne tvrze?

další chátrání

26.10.2008 18:16 toulavá veš
Koncem léta jsem měl možnost navštívit tuto krásnou tvrz. Naneštěstí je otázkou času, kdy dojde ke zřícení krásného historického krovu. Střecha je děravá, dovnitř prší, trámy hnijí. "Obdivuhodný" je zásah socialistického zemědělství do objektu - od přízemí až pod střechu je vestavěné zařízení pro dopravu obilí do pater. Navíc tak, že kde překážel krov, tam byl postě proříznut! V těch místech je stav samozřejmě nejhorší. Ano část využívají pravděpodobně rybáři, ale o objekt jako celek se asi nikdo nestará. Lze říci, kdyby dnes objekt sloužil i nadále jako sýpka jeho stav by byl jistě lepší - nikdo si nenechá napršet na obilí. Tak si pospěšte, dokud je od zamčené brány aspoň něco vidět.
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII