Komentáře, diskuse

20.8.2006 00:00
Vlčí Hrádek jsem navštívila 12.8.2006, po delším hledání jsme ho konečně našli! A mohu říci, že je to kouzelné místo, pro mne obzvlášť, protože ho vlastnili mý předci. Dokládám i něco málo fotek, které se tu snad objeví:-)) P.S: kdyby někdo věděl něco více o tomto objektu či jeho blízké historii, budu ráda, když se mi ozve. Děkuji Kamila Dürich (email: Kokurka@centrum.cz).

27.3.2006 00:00
Navštívil jsem Vlčí hrádek 3x, z toho jednou na kole a to ze strany lesní cesty od bývalé hájovny ve Vlčí hoře. Ve Vlčí hoře s odbočuje ze směru na Brtníky vlevo z hlavní silnice za chatou Veronikou. Asfaltová cesta končí cca 1 km od vesnice, pak pokračuje štěrková cesta, která se stále kroutí a svažuje. Za levotočivou zatáčkou cca 2 km od odbočky ve Vlčí hoře je odbočka vpravo. V tom místě ještě v létě 2005 stála dřevěná směrovka. Po odbočení vpravo sa asi po 500 m přijede ke starému buku kde je odbočka vlevo, téměř neznatelná stezka na skalní ostroh. V podstatě se přichází k hradní bráně nad příkopem. Tato cesta je dobře schůdná, přes borůvčí a místy hustým lesem. Tech vyrytých reliéfů hlav je na stěnách v obou částech hradu několik.
V místě starého buku cca 100 m od směru příchodu jsou zřetelné zbytky středověké sklářské hutě.

18.10.2013 11:08 Mikeš Pancíř
O zbytcích sklářské hutě jsem nevěděl, vida. Určitě se brzy k Vlčímu hrádku vrátím.

24.8.2005 00:00
Velice kouzelné, romantické, malebné a překrásné místo. Je nad opuštěnými stezkami uprostřed nádherné přírody. Pro svou odlehlost a nepřístupnost je to ideální místo pro načerpání nové síly. Kdo se do těchto zapomenutých končin dostane, ať si zajisté nenechá ujít tento skalní hrádek. Potkat zde turistu je opravdu malý zázrak.

1.6.2008 18:26 komisar
Jop mas recht, meli sme tam chatu....skoda ze uz neni. celej ten kraj je tam kouzelnej....
Vložit nový komentář

Branka na Krumlově.
Branka na Krumlově.
A. Sedláček III