Komentáře, diskuse

Obléhací opevnění

8.2.2016 20:12 Radek H.
Dobrý den, na jižní straně, asi 110m přes údolíčko potoka, je ve svahu vidět prohlubně (asi 15x3m), které by mohly souviset s možným obléháním hradu husity. Nejsou někde dohledatelné, nebo neví někdo, zda archeol. výzkum hradu toto zachytil (jestli je něco nového), nebo zda je to jen můj dojem? Analogie by mohla být u hradu Stará Dubá - palpost oddílů krále Jiřího. Děkuji

výlet na hrad

23.8.2011 09:05 alena
Z hradu toho zbylo opravdu málo. A to málo je zarostlé a žádný výhled do krajiny. Na hrad jsme šli ze Šumné z autokempu Mexiko. Odtud je to 2 km. Cesta zdlouhavá a na konci téměř nic.

6.8.2001 00:00
Rád bych uvedl nepřesnost uvedenou v textu pod obrázkem:
"Na hradě Šimperk není k vidění pouze jedna zeď, ale jsou tam zachovalé pozůstatky hradeb, na několika místech se nacházejí povalené bloky zdiva, což by mohlo navědčovat násilnému zániku hradu. Dobře patrné je i nádvoří hradu, byť je z velké části zavaleno zdivem, zaneseno hlínou a zarostlé náletovými dřevinami. Téměř v původní podobě se zachoval hradní příkop a val, nicméně zde nenajdete žádné zbytky, které by ukazovali na místo přístupu do hradu. Šimperk byl vystavěn patrně někdy kolem roku 1426, ale již roku 1516 je uváděn jako pustý."

Každopádně stojí za shlédnutí a na základě osobní návštěvy ze dne 5.8.2001 mohu uvést výše uvedené
Vložit nový komentář

Východní brána v Prachaticích.
Východní brána v Prachaticích.
A. Sedláček XI/143