Oparno

Opárno

Komentáře, diskuse

komentář

28.2.2008 18:48 mischaa.d@seznam.cz
Zdravím turistické nadšence,chci jen vložit svůj komentář,a to vesměs pochvalný:-)
Jelikož bydlím jen co by kamenem dohodil-tedy asi 30km od Opárna chodím sem velmi často,a to i v zimních měsících,podle mě je tady pořád krásně.Je ale také pravda,že poslední dva roky to s tou docházkou trochu zanedbávám.Chci se tímto poněkud neomaleným způsobem dostat k tomu:že tohle místo mě provází už od mého batolecího věku,kdy mě maminka tlačila ještě v golfkách\"na Lovoš,provázelo\"mě mojí pubertou,kdy jsme blbli s kamarady mezi lopuchy v oparenském údolí,a i ted se sem minimálně dvakrát do roka rada vracím.Musím říct ,že za posledních cca 5 let Opárno skutečně vykvetlodo krásy.
Miška

Pěšky nebo na kole?

2.11.2006 23:25 Vlastislav Velkoborský
Milý Jimmy, který asi nemáš rád cyklisty, já chodím pěšky, to je pouze dobře míněná rada pro ně, poněvadž jich tam přijde mnohem víc než pěšáků. Ostatně Opárno leží na trase pěkné cyklostezky.

2.1.2006 00:00
Opárno je krásný hrad, v této vesnici jsem byl týden na dovolené a je to opravdu nezapomenutelné místo. Souhlasím s Kobym a Isis!!!

23.10.2005 00:00
Opárno je hrad s plášťovou zdí, tj. typ bezvěžového hradu, u něhož tíha obrany ležela na mohutné, vysoké obvodové hradbě, za níž se skryly ostatní objekty; více se užíval na Moravě, v Čechách je tak Opárno dosti výjimečné. Před pár lety byly vykáceny stromy, které zakrývaly hrad při pohledech z Českého středohoří i výhled z hradu. Návštěvu proto vřele doporučujeme i těm, kdo znali Opárno zarostlé. Z cyklostezky vedoucí Opárenským údolím je hrad blízko. Přístup je snadnější z obce Opárno než se plahočit s koly od dráhy.

4.10.2006 20:25 Jimmy
Tak se pokus jít do lesa taky jinak než na kole. Od stanice na hrad, by došla i moje dýchavičná babička se svým kolem ukrajina.
Vložit nový komentář

Východní brána v Prachaticích.
Východní brána v Prachaticích.
A. Sedláček XI/143