5 tipů na praktické vybavení do vaší dílny

Tu je potřeba něco přitáhnout, tam zase opravit. Navíc ty chvíle, kdy se zavřete do dílny, popustíte uzdu svojí fantazii a vyrobíte něco, co zlepší nebo zkrášlí vaši domácnosti, jsou pro muže velmi cenné. K tomu všemu je ale potřeba řádné vybavení. Schválně si vybavte svoji dílnu a vzpomeňte si, jestli v ní máte všechno z následujícího vybavení. A jestli je všechno v provozuschopném pořádku.

123RF.com

Bez ručního nářadí dílna jako by neexistovala

Ruční nářadí je naprostý základ každé dílny. Bez kleští, kladívka, šroubováku, nože, metru nebo rukavic se neobejdete při žádné práci. Dbejte na to, abyste je udržovali použitelné a v dobré čistotě.

Trocha pomoci s aku nářadím

Zvláště při větších kutilských projektech se hodí trocha pomoci. Aku šroubovák vám usnadní spoustu námahy, díky jeho kompaktním rozměrům a dobíjecí baterii navíc nejste odkázání pouze na práci v dílně. Pozor si dejte jen na to, abyste měli baterii vždy dobitou. Užitečnými pomocníky jsou i další zástupci elektrického nářadí – aku vrtačka nebo úhlová bruska, která si hravě poradí s řezáním, broušením a leštěním. Flexa, jak se jí lidově říká, se nezalekne ani betonu nebo oceli.

123RF.com

Pro snadnou práci s kabely

Pokud se zajímáte o elektroniku a rádi se pohrabete v jejích vnitřnostech, oceníte krimpovací kleště. S nimi už se žádný konektor připojení ke kabelu nevyhne. Krimpování je považované za snazší metodu než pájení.

Vždy mějte po ruce ten správný klíč

Sami dobře víte, že ve chvíli, kdy chcete něco utáhnout, nebo povolit, nikdy na první pokus netrefíte ten správný klíč. S rozsáhlou sadou bitů a klíčů vás už žádný rozměr nepřekvapí. Poradíte si s jakoukoliv velikostí i materiálem.

Pořádek je půl práce

A na závěr jedna z nejdůležitějších věcí. Přehlednost a pořádek. Domácí dílny často vypadají jako skladiště. Když pak rychle potřebujete najít ten správný šroubovák nebo klíč, je to problém. S kufry na nářadí získáte ve svém vybavení přehled a pořádek. Pokud navíc s nářadím čas od času cestujete, budete ho mít v bezpečí i na cestách.

Komerční sdělení / Autor: redakce