Dnes opravený zámeček byl postaven na ostrově uprostřed rybníka, patrně v renes. době. Později byl barokně přestavěn. Kolem se nacházel sad a zahrada s okrasnými prvky. Do dnešní doby se zachovaly zbytky cihlového mostu, který je zčásti zasypaný.
Hlavní obrázek místa
© Rodochrozit, 07/2012
Lovecký zámeček je bez dalšího jména uváděný na turistických mapách na jižním okraji Nového rybníka západně od vinařské obce Sedlec, téměř na hranici s Rakouskem, asi 5-6 km od Mikulova. K zřícenému drobnému objektu se dostanete od silnice Sedlec - Mikulov po hrázi Nového rybníka, pak doprava po asfaltové pěšině a asi po 300 m lesní cestou, přes trať až k ruině zámečku. Krásná je cesta na kole po cyklostezce č. 41 z Mikulova k celnici a podél hranic z Rakouskem do Valtic. Pak odbočení doleva na jmenovanou lesní cestu, před příjezdem k rozcestí cyklostezek u hráze. Nový rybník je také uváděn jako hnízdiště vodních a mokřadních ptáků.
12.10. 2003

Komentáře

15.2.2007 21:35 Antonín Novák
zámeček už má novou střechu a v tuto dobu jsou rekonstrukční práce v ještě pokročilejším stadiu, takže asi o další zříceninu méně a o zachráněnou památku více...
15.12.2007 22:25 Petr Hudeček
Zámeček byl součástí komponované krajiny Mikulovska - Falkensteinska. Základy pocházejí snad již z renesance, další úpravy probíhaly v baroku. Zámeček původně stál na ostrově uprostřed rybníka. Okolo se nacházely sady a zahrady s okrasnými prvky. S pevninou byl pak spojen cihlovým mostem, který je dodnes zachovalý a z části zasypaný. Viz zobrazení na historických mapách - http://oldmaps.geolab.cz.
Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV), Sedlec

Místa v okolí

 městské hradby
 Kanovnické domy
 dům U Rytířů
 kostel sv. Václava
 Mikulov
 Horní synagoga
 Kozí hrádek
 židovský hřbitov
 jeskyně Na Turoldu
 boží muka
 Hraniční zámek
 kamenný kruh
 kostel sv. Jiří
 Kolonáda - Reistna
 Sirotčí hrádek
 Belveder
 boží muka
 radnice
 Valtice
 Brána na náměstí
 Aloch
 Bulhary
 boží muka
 Nejdek
 boží muka
 Zámecký mlýn
 kaple sv. Antonína
 kostel sv. Floriána
 Falkenstein
 Rybniční zámeček
 Chrám Tří Grácií
 kostel sv. Jiljí
 Neuhaus
 Randez-vous
 Nový dvůr
 kostel sv. Barbory
 Lednice
 Děvičky
 Maurská vodárna
 kaple sv. Huberta
 Archeopark Pavlov
 kostel sv. Rozálie
 Obelisk
 minaret
 kostel sv. Markéty
 Dalibor
 Apollonův chrám
 mlýn
 Lovecký zámeček
 Vysoká zahrada
 Janův hrad
 Kirchstetten
 kostel sv. Linharta
 Mušov
 Podivín
 kostel sv. Oldřicha
 kaple sv. Ducha
 boží muka
 Drnholec
 kostel sv. Kunhuty
 Břeclav
 kostel sv. Anny
 U Křížku
 boží muka
 Velké Pavlovice
 vyhlídka U obrázku
 Staatz
 Slunečná
Základní informace místa
ID místa: 1706
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 12.10.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Děsím se co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Historie

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Naposledy navštívené

reklama