Zámek byl založen augustiniánským řádem sv. Tomáše v roce 1742 a byl využíván jako letní sídlo. Nějakou dobu zde žil i Johann Gregor Mendel, jeden ze zakladatelů genetiky, který se v roce 1843 stal mnichem řádu svatého Augustina.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 04/2005
Augustiniánská biskupská rezidence z roku 1742 sloužila jako letní sídlo augustiniánského řádu sv. Tomáše na Starém Brně. Zde po určitou dobu žil i Johann Gregor Mendel, jeden ze zakladatelů genetiky, který se roku 1843 stal mnichem řádu svatého Augustina. Stropy v místnostech 1. patra jsou zdobeny štukovým dekorem.
L.P., 29.4. 2005
turistické

Augustiniánská Rezidence v Šardicích - kulturně-společenské centrum

Expozice Měřidla a váhy ze sbírek Ing. Petra Cikrle, PhD. vstupné: dospělí 20 Kč děti: 10 Kč Expozice výstavy není určena jen k pasivnímu prohlížení, ale návštěvník má možnost vyzkoušet si vážení na váhách a zapsat aktuální stav počasí do meteorologického listu. Také je zde koutek určený pro kreslení dětí. Další poskytovanou službou je prodej publikací a pohlednic vydaných obcí. Samozřejmostí jsou toalety s bezbariérovým přístupem. Před budovou se stojí informační tabule o historii vinařství a odpočívadlo s odpadkovým košem. Parkoviště se nachází přes ulici před původní budovou bývalého státního statku. Turisté si mohou nechat dát do deníčků otisk razítka (kopie staré pečeti obce). Obec zde pořádá četné kulturní akce jako: otevření místní vinařské stezky, tvořivé jarní setkání a jiné. Obřadní síň slouží k pořádání svateb a jiných významných událostí v obci. Kde nás najdete: Pro motoristy a cyklisty: Rezidence stojí na…  číst dále

Petra Košuličová, www.rezidence.blog.cz,http://sardice.cz/, 25.9. 2012

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO),

Místa v okolí

 Jarohněvice
 sklepní ulička
 Strážovice
 Svatobořice
 socha sv. Floriána
 Věteřov
 hrádek v poloze Valy
 Sobůlky
 Milotice
 mariánský sloup
 Čejkovice
 Templářské sklepy
 kostel sv. Kunhuty
 kaple sv. Josefa
 Kyjov
 Stezka nad vinohrady
 Žarošice
 kostel sv. Anny
 kaple sv. Rocha
 Vrbice
 Starý Poddvorov
 Vlkoš
 kostel sv. Jiří
 Bukovanský mlýn
 větrný mlýn
 Suchořádská Zmola
 muzeum obce
 Nechvalín
 obelisk osvoboditelům
 kostel sv. Jiljí
 sklepní ulička
 Uhřice
 Slovácká chalupa
 Potvorovice
 Kostelec
 Dambořice
 židovský hřbitov
 Na Podluží
 Bohuslavice
 Palánek
 Všetrapy
 Kvášov
 ZOO Hodonín
 větrný mlýn
 Klobouky u Brna
 kostel sv. Vavřince
 Žádovice
 Johanka
 Dolní Moštěnice
 Újezd u Ždánic
 Kraví hora
 kostel sv. Vavřince
 Haluzice
 Vracov
 morový sloup
 kostel sv. Vavřince
 Mezilesice
 Hodonín
 Hodonín
 Rohatec
 Nedánov
 Konůvky
 Slunečná
 kostel sv. Izidora
 Kepkov
 Velké Bílovice
 Velké Pavlovice
 Bošovice
 Vřesovice
 Kobeřice
 Koryčanská kaple
 Skalica
 hradisko sv. Klimenta
 městské opevnění
 kaple sv. Jiří
 kostel sv. Klimenta
 Gvadányiho kúria
 radnice
 mariánský sloup
 Mittákovská kúria
 karner sv. Anny
 Kozel
 Kazatelna
Kontaktní informace
Augustiniánská rezidence
čp. 2
69613 Šardice u Kyjova
http://rezidence.blog.cz
info.rezidence@seznam.cz
Základní informace místa
ID místa: 3063
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 29.4.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve středočeském kraji, v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les a z něj se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě vytesané do žuly.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

reklama