Zbytek zdí loveckého zámečku, který byl součástí Lednicko-valtického areálu, postaven v 1. čtvrtině 19. století. Po r. 1853 sloužil jako sklad a seník, v r. 1956 shořel a posléze byl zbořen.
Hlavní obrázek místa
Jediný zbytek zdi zámečku
© Petr Nožička, 12/2008
Objekt je nedaleko cesty Valtice - Katzelsdorf. Kolem bývalého zámečku jsou zbytky parkových dřevin. Dochovaný zbytek zdi je za hromadou stavebni suti ze zámečku a dá se tam dostat okolo studny. Na místě je podomácku udělaná tabule, kde je německy napsaná historie a originalní pozitivy fotek zámečku.
Petr Nožička , 16.12. 2008
historie

Katzelsdorfská myslivna

Zaniklý zámeček v Lednicko-valtickém areálu, který sloužil jak jako obydlí hajného, tak i jako lovecký zámeček. Tento zameček vznikl v rámci krajinných a architektonických úprav na počátku 19. století. Plány na stavbu vypracoval v letech 1811–17 architekt Josef Kornhäusel a postavil až v roce 1819 architekt Franz Engel. Objekt se skládal ze dvou částí. Západní část byla vlastní myslivna tvořená obytnou a hospodářskou přízemní budovou. K ní se směrem k východu připojoval lovecký zámek, který byl svým klasicistním charakterem a osobitým architektonickým ztvárněním blízký takovým jiným stavbám Lednicko-valtického areálu V roce 1945 po konfiskaci lichtenštejnského majetku přešla do vlastnictví státu. Objekt byl opraven po poškození během války a jako byt hajného sloužil až do roku 1953. Tehdy v souvislosti s budováním "Železné opony" byla hájovna zrušena a objekt byl změněn ve skladiště a seník.…  číst dále

Petr Nožička, čerpáno ze Zaniklé hrady, zámky a tvrze Čech Moravy a Slezka po roce 1945, kol. autorů, Libri 2005, 12.12. 2008

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV),

Místa v okolí

 Valtice
 Brána na náměstí
 radnice
 Randez-vous
 Kolonáda - Reistna
 Belveder
 Aloch
 kaple sv. Huberta
 Chrám Tří Grácií
 Nový dvůr
 Hraniční zámek
 Rybniční zámeček
 Apollonův chrám
 Pohansko
 Břeclav
 Pohansko
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Lednice
 Maurská vodárna
 Lovecký zámeček
 Lány
 Janův hrad
 Zámecký mlýn
 Stará Břeclav
 Sedlec
 minaret
 Nejdek
 Obelisk
 Podivín
 Svatý kopeček
 Lanžhot
 Bulhary
 městské hradby
 dům U Rytířů
 Kanovnické domy
 Mikulov
 kostel sv. Václava
 Horní synagoga
 Kozí hrádek
 Falkenstein
 židovský hřbitov
 jeskyně Na Turoldu
 boží muka
 kamenný kruh
 Velké Bílovice
 kostel sv. Jiří
 Sirotčí hrádek
 boží muka
 kostel sv. Isidora
 kostel sv. Jiljí
Základní informace místa
ID místa: 7105
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: nepatrné zbytky zdí
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 13.1.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Návštěvnické centrum Kvilda, výběh rysů a jelenů

Zajímavosti

Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.

Rumcajsova ševcovna v pohádkovém městě Jičíně

Zajímavosti

V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.

Obří sud Javorník - po jeho návštěvě určitě nebudete mít hlad

Zajímavosti

Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.

Zámecká zahrada v Teplicích se zajímavými stavbami

Zajímavosti

Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.

Staropražská pověst o kovolijci Lochmarovi a jeho zvonu

Historie

Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo

Spící panna nabídne výhled do Máchova kraje

Zajímavosti

Vrchol Lysá skála, který je označován jako Spící panna se nachází na Českolipsku zhruba 1,5 kilometru od obce s názvem Provodín. Je z ní výhled na část Máchova kraje.

Naposledy navštívené

reklama