R.1842-1844 hrabě Frydrych Chorynský z Ledské postavil zámek v empírovém stylu. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem z 19. století. Po r. 1948 závodní klub n.p. Sandrik – Rostex. V současnosti majetkem obce Hošťálková a je v něm restaurace.
Hlavní obrázek místa
zámek od severu
© D Dohňanský, 11/2014
Obec Hošťálková leží 9 km západně od Vsetína. Hošťálková byla založena pravděpodobně ve 14. století, avšak první písemná zpráva o ní je z roku 1505. Do roku 1678 byla Hošťálková součástí vsetínského panství. V jeho držení se vystřídala řada příslušníků urozených rodů. V roce 1842 - 1844 si nechal majitel panství hrabě Frydrych Chorynský z Ledské c.k. komoří postavit zámek v empírovém stylu podle návrhu vídeňského architekta Františka Schlepse, kam posléze přestěhoval i správu panství. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem z 19. století, charakteristický volnou výsadbou dřevin. I zámek mnohokrát měnil majitele. Po r. 1948 přešel do majetku n.p. Sandrik – Rostex, který zde zřídil závodní klub. V současnosti je majetkem obce Hošťálková a je v něm zřízena restaurace.
Pavel Vítek, 16.6. 2006

Komentáře

Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Hošťálková

Místa v okolí

 evangelický kostel
 Věruška
 evangelický kostel
 Pržno
 Rajnochovice
 Rajnochovice
 hraniční kameny
 Šaumburk
 Liptál
 Podolí
 Hradiště
 Nový Šaumburk
 kaple sv. Floriána
 Janůvka
 Loučka
 Maštaliska
 nová radnice
 stará radnice
 Vsetín
 Obřany
 Vartovna
 Komárno
 Lukov
 Skalný
 Tusculum
 Chvalčov
 Branky
 Branky
 Chvalčov
 Branky
 Jarcová
 kostel sv. Josefa
 Hostýn
 Hostýn
 Loukov
 Klenov
 Vystrkov
 Štípa
 Libosváry
 Slavkov pod Hostýnem
 ZOO Zlín-Lešná
 Lešná
 Arnoltovice
 Kelč
 Všechovice
 Horní Újezd
 evangelický kostel
 Křídlo
 Vizovice
 Panský mlýn
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Jiljí
 dům U apoštolů
 Hovězí
 kostel sv. Mikuláše
 Klečůvka
 radnice
 Krásno nad Bečvou
 Malhotice
 Malhotice
 kaple sv. Anny
 Trubiska
 Lužkovice
 Čertovy skály
 Zlín
 Baťův mrakodrap
Základní informace místa
ID místa: 4314
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 16.6.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama