
Oválná vyhlídková plošina je umístěna na třech kovových vzpěrách ve výši dvou až čtyř metrů nad vrcholovou skálou. Přístup na plošinu umožňují dva žebříky, první o 16 stupních vede na vrchol skály a další o 10 stupních na samotnou plošinu.
Nevšední kovovou vyhlídkovou stavbu s názvem Špička nechalo na Malém Špičáku postavit město Tanvald. Projekt vyhlídky připravili architekti z ateliéru Mjölk z Liberce, kteří již dříve navrhli rozhlednu Vokurka v Heřmanicích u Frýdlantu, Růženka v Růžové u Děčína nebo Boží vyhlídku nad Božím Darem. Stavbu nazvali Špička a má připomínat bob a také někdejší bobovou dráhu, která byla pod Malým Špičákem postavena před 1. světovou válkou. Dnes je využívána pro cyklisty. Jiným stavba připomíná lžíci nebo UFO. Pozornost přitahuje spodní část plošiny, která je z leštěného kovu a za slunečného počasí se v ní zrcadlí terén pod vyhlídkou. Originální pojetí vyhlídky vzbudilo veřejnou diskusi s protichůdnými názory. Stavbu za 3,2 mil. Kč realizovala firma SIZ, s.r.o., ze sousedních Velkých Hamrů za spolupráce příbramské zámečnické firmy Františka Pazderníka v období od července do října 2020.
Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.
Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.
Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.
Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.
Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.
Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.