Komentáře, diskuse

Cuknštejn - brána

31.10.2010 17:26 Lukáš Drápala
Dobrý den, chtěl bych upozornit případné návštěvníky tvrze Cuknštejn na to, že fotografie p.Šefčíka z března 2009 jsou velmi zavádějící. Tento pán totiž nafotil kulisy vystavěné pro natáčení seriálu "Ať žijí rytíři" . Pokud budete hledat na tvrzi bránu s hradbami, tak marně.

31.10.2010 20:29 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, snímky p. Šefčíka byly doplněny příslušnými popisky. redakce

Terčino údolí

12.11.2007 23:17 snep
Asi pred ctyrmi roky jsem navstvil Tercino udoli tesne prilehajici k Cukenstejnu a rozhodne ho doporucuji projit cele a vychutnat si ho!!! Prijemnou prochazku po prirodnim parku vam jiste zpestri i mnozstvi romantickych staveb a vodopad. Skoda, ze zde neni vice info. a pripadnych fotek.

Cuknštejn stojí za vidění

13.4.2007 01:19 Pavel Jarý
Z mé návštěvy ze dne 8.4.2007 tvrze Cuknštejn jsem nadšen.
Zájemců o výjimečně otevřenou památku v období Velikonoc bylo mnoho. Výklad byl zajímavý a objekt má krásnou atmosféru. Koukněte na oficiální stránky www.cukenstejn.com , kde jsou mimo krásných fotek, i kontakty na majitele.Je možné si domluvit individuální prohlídku. Podmínkou je však skupina alespoň 10ti lidí. Probíhá zde celková obnova, což je znát jak zvenčí tak v interiérech. Jedná se o velmi zajímavou památku, neprávem opomíjenou a velmi vřele doporučuji ji navštívit.
V Nových Hradech Údolí je sympatické neplacené parkoviště od kterého je vzdálen Cuknštejn cca 4km. Trasa vede krásnou přírodou Terezina údolí.

20.2.2011 16:54 bitaxe
správně je adresa : http://www.cuknstejn.com tedy bez toho E za písmenem k. Jinak návštěva tvrze rozhodně stojí za to, je docel dobře dostupná jak pěšky tak autem a její návštěvu lze spojit s návštěvou třeba Nových Hradů, nebo Žumberka
Vložit nový komentář

Východní brána v Prachaticích.
Východní brána v Prachaticích.
A. Sedláček XI/143