Studánka sv. Anny byla dlouho neudržovaná, v roce 2011 ji však obnovil a přístup k ní upravil Sbor dobrovolných hasičů Trhového Štěpánova. Dne 7.8.2011 se u studánky konala slavnostní pobožnost a byla posvěcena farním vikářem, Msgr. Markem Martiškou. Studánka leží na zelené turistické trase.
Hlavní obrázek místa
studánka sv. Anny
© Hana Kubikova, 9/2012

Studánka u sv. Anny

Studánka sv. Anny leží u lesní cesty mezi Ratajemi a Trhovým Štěpánovem, kudy vede zelená turistická trasa. Studánka leží v oblasti Mikroregionu Český smaragd, sdružení osmi obcí, které si klade za cíl zvelebování a zkvalitňování místního prostředí a další rozvoj za spolupráce obcí.
Hana Kubikova, E. Horáková, 1.10. 2012
historie

Studánka sv. Anny byla dlouhá léta zapomenutá a zarostlá. V roce 2011 ji obnovil a přístup k ní upravil Sbor dobrovolných hasičů Trhového Štěpánova. Dne 7.8.2011 se u ní konala pobožnost a byla posvěcena farním vikářem, Msgr. Markem Martiškou.

Hana Kubikova, 18.10. 2012

Středočeský kraj,  Benešov  (BN), Rataje

Místa v okolí

 židovský hřbitov
 Trhový Štěpánov
 kostnice
 Kalamajka
 Bolina
 Černýš
 Soutice
 Psáře
 židovský hřbitov
 kostel sv. Jiljí
 Podblanická galerie
 Vlašim
 Kácov
 židovský hřbitov
 Čínský pavilon
 Machlov
 most u Borovska
 kostel sv. Anny
 železniční most
 pivovar
 Kácov
 Domašín
 Pravonín
 kostel sv. Kateřiny
 Zruč nad Sázavou
 Zruč nad Sázavou
 Borovsko
 Pelíškův most
 Borovsko
 kostel sv. Michala
 rozhledna Babka
 Čechtice
 socha sv. Václava
 socha Panny Marie
 kostel sv. Jakuba
 Vítův mlýn
 Otryby
 Olešná
 kostel Všech svatých
 Křivsoudov
 Alberovice
 Otryby
 kostel sv. Havla
 radnice
 Křivsoudov
 Horka II
 Velký Blaník
 socha sv. Prokopa
 Losiny
 socha sv. Vendelína
 kostel sv. Martina
 Načeradec
 Načeradec - zámek
 Český Šternberk
 synagoga
 Růžkovy Lhotice
 kaple sv. Prokopa
 židovský hřbitov
 kostel sv. Martina
 Dolní Kralovice
 židovský hřbitov
 pivovar
 Horní Kralovice
 kostel sv. Havla
 Kounice
 Petrovice II
 Býkovická skála
 Chotýšany
 Chotýšany
 Vlastějovice
 kaplička U Kněžny
 lesní pramen
 Budčice
 Čestín
 kaple sv. Panny Marie
 Nespery
 Třebešice
 Hodkov
 kostel sv. Václava
 kostel sv. Václava
 Libouň
 kostel sv. Jiří
 vodní mlýn a pila
 Pirkštejn
 židovský hřbitov
 židovský hřbitov
 Morány
 Rataje nad Sázavou
 Jemniště
 Hněvkovice
 kostel sv. Matouše
 Špulka
 Jemniště
 kaple
 Kamberk
 Ostrov
 Zvěstov
 Zátiší
 kostel sv. Martina
 Onšov
 Zbraslavice
 Zbraslavice
 kostel sv. Vavřince
 Ostředek
 Kozmice
Základní informace místa
ID místa: 10974
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 18.10.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama