Štola Sv. Anna se nachází těsně u řeky Mže a je 2. zastavením naučné stezky „Středověké hornictví na stříbrsku“. Je to jedna z mála štol v okolí, která se dochovala v původní podobě. Délka chodby je asi 42 m, výška 1 m a šířka 0,5 m.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2004
Štola Sv. Anna se nachází u druhého zastavení naučné stezky „Středověké hornictví na stříbrsku“, těsně při břehu řeky Mže. Většina štol v Centrálním stříbrském revírů pochází ze 14. až 15. stol. a do dnešní podoby byla upravena až v 19. století. Štola Sv. Anna je jedna z mála, která se dochovala v původní podobě. Původně probíhala těžba na této žíle povrchovým způsobem, kdy se hloubilo z povrchu a později šikmo do hloubky. Asi v 1.5 století byl proražen štolový vchod, nazývaný Anna. Délka chodby je asi 42 m, výška 1 m a šířka 0,5 m. Plánek a seznam zajímavostí a zastavení celé naučné stezky najdete u hesla Mostní brána (Stříbro).
22.3. 2004
Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Stříbro

Místa v okolí

 Mostní brána
 Koubkova brána
 štola Svatá Barbora
 Husitská bašta
 Stříbro – MPZ
 brána do sadu
 Prokopská štola
 kostel sv. Petra
 mariánský sloup
 kostel sv. Jakuba
 Žďár
 Sulislav
 Svojšín
 Svojšín
 Alfrédov
 Slavice
 kostel sv. Vavřince
 Cebiv
 Pňovany
 Trpísty
 Šontál
 Černošín
 Hrádek
 Rochlov
 Nedražice
 kostel sv. Vavřince
 Úlice
 Ošelín
 Očín
 Gutštejn
 kostel sv. Jiří
 Lhota
 Daňkov
 Volfštejn
 Bezemín
 židovský hřbitov
 kostel sv. Barbory
 Prostiboř
 Šipín
 kaple sv. Diviše
 kaple Panny Marie
 Luhov
 Luhov
 Hradištský vrch
 Třebel
 Buben
 Bavůrkův kříž
 Švamberk
 kostel sv. Jiří
 Hradec u Stoda
 Líšťany
 Kořen
 Milkov
 Kořen
 Stará pošta
 Podmokly
 Březinka
 Bernartice
Základní informace místa
ID místa: 361
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 22.3.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama