Skanzen Březové Hory je částí Hornického muzea Příbram, založeného r. 1886. V současnosti nabízí 60 stálých expozic. Skanzen je v památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě.
Hlavní obrázek místa
těžní budova dolu Vojtěch
© Milan Caha 09/2009
Hornický skanzen Březové Hory je součástí Hornického muzea Příbram. Muzeum bylo založeno již v roce 1886 a v současné době nabízí celkem 60 stálých expozic. Skanzen sám nabízí několik expozic a návštěvnických okruhů. Je umístěn v památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a dochované hornické chalupě. Veškeré objekty skanzenu se nachází v Březových Horách, dnes součásti Příbrami. Další expozice jsou v několika pobočkách muzea mimo Příbram – v památníku Vojna u Příbrami, skanzenu Vysoký Chlumec, muzeu Špýchar v Prostřední Lhotě a v Muzeu zlata Nový Knín. Nabídka skanzenu je bohatá a stále se vyvíjí. Aktuální podrobné informace o jednotlivých expozicích, otvíracích dobách, vstupném a další aktuality lze najít na stránkách muzea (viz kontakt).
Milan Caha (zdroj: www.muzeum-pribram.cz), 28.8. 2009
Středočeský kraj,  Příbram  (PB), Příbram VI-Březové Hory

Místa v okolí

 kostel sv. Vojtěcha
 kostel sv. Prokopa
 dub sv. Václava
 židovský hřbitov
 Památník Vojna
 Drahlín
 kříž sv. Ivana
 Vysoká u Příbramě
 Hluboš
 Pičín
 Hůrka u Vranovic
 Rtišovice
 Tochovice
 Buková u Příbramě
 Dlouhá Lhota
 kostel sv. Mikuláše
 Starosedlský Hrádek
 Jince
 Valdek
 Zbenice
 Smolotely
 židovský hřbitov
 Chraštice
 Památník padlým
 Plešivec
 synagoga
 Březnice
 židovské ghetto
 pivovar Herold
 silniční most
 Hrochův Hrádek
 kostel sv. Rocha
 židovský hřbitov
 Tři Trubky
 Bukovany
 kaple sv. Anny
 boží muka
 Chlukov
 Studený vrch
 Ostrý
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Komárov
 Hradec
 synagoga
 radnice
 zámecké zahrady
 Dobříš
 Čertův most
 Vargač
 Obora
 židovský hřbitov
Kontaktní informace
Hornické muzeum
nám. Hynka Kličky 293
261 02 Příbram VI.-Březové Hory
Tel: 318 626 307, 318 622 566
http://www.muzeum-pribram.cz/
muzeum_pribram@volny.cz
Základní informace místa
ID místa: 2161
Typ místa: skanzen
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 2.10.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama