Rozhledna (26 m, 598 m n. m.). Na jejím místě jako první stávala dřevěná vyměřovací věž. Poté zde r. 1887 byla postavena dřevěná osmipatrová rozhledna vysoká 26 m. Sloužila do r. 1903. R. 1905 byla slavnostně otevřena současná kamenná rozhledna s názvem Bismarckova věž (stavitel Josef Scholze).
Hlavní obrázek místa
Rozhledna Tanečnice
celkový pohled
2003 ©Hana Kubikova
Rozhledna Tanečnice u Mikulášovic je nejsevernější rozhledna v České republice 597,8 m. n. m. Rozhledna byla postavena v roce 1905 a její výška je 26 metrů.
24.2. 2004
turistické

Tanečnice je převážně žulová hora ve výšce 597 m n.m. jihozápadně od Mikulášovic.Na vrcholku se nachází osmiboká kamenná rozhledna vysoká 26 m se 137 schody. Je postavená v letech 1904-1905. Z rozhledny je pěkný výhled na CHKO Labské pískovce a na národní parky České Švýcarsko a Saské Švýcarsko.

Sisi,vlastní, 2.11. 2005

Ústecký kraj,  Děčín  (DC), Mikulášovice

Místa v okolí

 kostel sv. Mikuláše
 evangelický kostel
 Weifberg
 kaple sv. Anny
 Lipová
 Neuer Wildenstein
 Winterstein
 Niedermühle
 Frienstein
 Brtnický hrádek
 Šternberk
 Pravčická brána
 Sokolí hnízdo
 Vlčí Hrádek
 Jeskyně víl
 kostel sv. Václava
 Šauenštejn
 Vlčí hora
 Šluknov
 skalní kaplička
 Kyjovský hrad
 Na Tokáni
 Dlouhý Důl – VPZ
 Rudolfův kámen
 rozhledna Janov
 Zahrady
 Janov
 Vilemínina stěna
 Dolský mlýn
 Schönbuch
 kostel sv. Vavřince
 Suchá Kamenice
 Mariina vyhlídka
 Růženka
 Falkenštejn
 evangelický kostel
 Růžová
 Arnoltice
 Rynartice
 Růžovský vrch
 Trpasličí jeskyně
 Belveder
 skalní kaple
 socha lva
 Dolní Chřibská
 akvadukt
 dům U Frinda
 LO vz.37 N2/206/A-140Z
 Dymník
 kostel sv. Jiří
 radnice
 socha sv. Vojtěcha
 kostel sv. Josefa
 Studenec
Základní informace místa
ID místa: 1614
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 19.8.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama