Rozhledna Kuníček je atypická ocelová telekomunikační věž s kamennou podezdívkou z lomového kamene. Rozhledna byla postavena v r. 2003. Projektovali Ing. Pavel Konopa a Ing.arch. Vladimír Charvát.
Hlavní obrázek místa
© Jiří Čížek 04/2004
Pod vrcholem Hodětín se od roku 2003 tyčí nová telekomunikační věž sloužící zároveň jako rozhledna, která zaujme svým netradičním řešením. Rozhledna je otevřena od května každý den 9-12 a 14-18, v dubnu je možné klíč vyzvednout na obecním úřadě v Petrovicích.
5.4. 2004
historie

Telekomunikační věž s integrovanou rozhlednou je atypická ocelová příhradová konstrukce s vnitřním tubusem z ocelové roury, vetknutá do železobetonové spodní stavby ve tvaru dvou souosých železobetonových válců obezděných kamennou přizdívkou z lomového kamene. Věž vznikla jako sdružená investice operátorů mobilních sítí T-Mobile Czech Republic a.s.. Eurotel Praha, spol. s.r.o., Český Mobil a.s.. Byla pro veřejnost otevřena 28. června 2003. Technické parametry věže: Nadmořská výška terénu: 550,8 m n. m., Celková výška stavby: 60,02 m 1. vyhlídková plošina ve výšce: 9,6 m 2. vyhlídková plošina ve výšce: 36,6 m Otevřeno za slunného a jasného počasí. Za bouřky a deště je rozhledna z bezpečnostních důvodů uzavřena. Projektant stavby: Ing. Pavel Konopa a Ing.arch. Vladimír Charvát Zhotovitel stavby: EXCON a.s.

7.12. 2008

Středočeský kraj,  Příbram  (PB), Kuníček

Místa v okolí

 kaple sv. Anny
 Zahrádka
 synagoga
 Petrovice
 Vrškámen
 Husova kazatelna
 Obděnice
 židovský hřbitov
 Onen Svět
 fara
 Lašovice
 Kovářov
 Plešiště
 Pořešice
 kostel sv. Mikuláše
 Skalní brána
 Zhoř
 Kotýřina
 Vysoký Chlumec
 kaple sv. Anny
 židovský hřbitov
 Voltýřov
 Poušť sv. Marka
 Skrýšov u Sedlčan
 kostel sv. Prokopa
 Jenišovice
 kaple Panny Marie
 Ústupenice
 Vrškamýk
 kaplička
 špitál
 Třebnice
 Voltýřov
 Doubravice
 židovský hřbitov
 Zduchovice
 kaple Panny Marie
 špýchar
 Obětní kámen
 Žďákovský most
 Nedrahovice
 Zvěřinec
 Orlík nad Vltavou
 socha sv. Prokopa
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Jiljí
 Zrůbek
 nová synagoga
 stará synagoga
 stará fara
 radnice
 židovský hřbitov
 Vlksice
 Chlístovské menhiry
 nová radnice
 kostel sv. Martina
 Příčovy
 Obrovy hroby
 stará radnice
 Příčovy
 návesní kaple
 Nadějkov
 Lidkovice
 Hříměždice
 Smolotely
 Bolechovice
 Červený Hrádek
 Kňovice
 Hrádek u Lovčic
 židovský hřbitov
 boží muka
 Měšetice
 synagoga
 Kosova Hora
 Nalžovice
 kostel sv. Václava
 Lovčice
 Zvíkov
 židovský hřbitov
 Osečany
 Vojkov
 kostel sv. Václava
 Drahoušek
 Štětkovice
 kostel sv. Kateřiny
 Varvažov
 Varvažov
 Suchdol
Základní informace místa
ID místa: 909
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 5.4.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

reklama