Rozhledna Kuníček je atypická ocelová telekomunikační věž s kamennou podezdívkou z lomového kamene. Rozhledna byla postavena v r. 2003. Projektovali Ing. Pavel Konopa a Ing.arch. Vladimír Charvát.
Hlavní obrázek místa
© Jiří Čížek 04/2004
Pod vrcholem Hodětín se od roku 2003 tyčí nová telekomunikační věž sloužící zároveň jako rozhledna, která zaujme svým netradičním řešením. Rozhledna je otevřena od května každý den 9-12 a 14-18, v dubnu je možné klíč vyzvednout na obecním úřadě v Petrovicích.
5.4. 2004
historie

Telekomunikační věž s integrovanou rozhlednou je atypická ocelová příhradová konstrukce s vnitřním tubusem z ocelové roury, vetknutá do železobetonové spodní stavby ve tvaru dvou souosých železobetonových válců obezděných kamennou přizdívkou z lomového kamene. Věž vznikla jako sdružená investice operátorů mobilních sítí T-Mobile Czech Republic a.s.. Eurotel Praha, spol. s.r.o., Český Mobil a.s.. Byla pro veřejnost otevřena 28. června 2003. Technické parametry věže: Nadmořská výška terénu: 550,8 m n. m., Celková výška stavby: 60,02 m 1. vyhlídková plošina ve výšce: 9,6 m 2. vyhlídková plošina ve výšce: 36,6 m Otevřeno za slunného a jasného počasí. Za bouřky a deště je rozhledna z bezpečnostních důvodů uzavřena. Projektant stavby: Ing. Pavel Konopa a Ing.arch. Vladimír Charvát Zhotovitel stavby: EXCON a.s.

7.12. 2008

Středočeský kraj,  Příbram  (PB), Kuníček

Místa v okolí

 kaple sv. Anny
 Zahrádka
 synagoga
 Petrovice
 Vrškámen
 Husova kazatelna
 Obděnice
 židovský hřbitov
 Onen Svět
 fara
 Lašovice
 Kovářov
 Plešiště
 Pořešice
 kostel sv. Mikuláše
 Skalní brána
 Zhoř
 Kotýřina
 Vysoký Chlumec
 kaple sv. Anny
 židovský hřbitov
 Voltýřov
 Poušť sv. Marka
 Skrýšov u Sedlčan
 kostel sv. Prokopa
 Jenišovice
 kaple Panny Marie
 Ústupenice
 Vrškamýk
 kaplička
 špitál
 Třebnice
 Voltýřov
 Doubravice
 židovský hřbitov
 Zduchovice
 kaple Panny Marie
 špýchar
 Obětní kámen
 Žďákovský most
 Nedrahovice
 Zvěřinec
 Orlík nad Vltavou
 socha sv. Prokopa
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Jiljí
 Zrůbek
 nová synagoga
 stará synagoga
 stará fara
 radnice
 židovský hřbitov
 Vlksice
 Chlístovské menhiry
 nová radnice
 kostel sv. Martina
 Příčovy
 Obrovy hroby
 stará radnice
 Příčovy
 návesní kaple
 Nadějkov
 Lidkovice
 Hříměždice
 Smolotely
 Bolechovice
 Červený Hrádek
 Kňovice
 Hrádek u Lovčic
 židovský hřbitov
 boží muka
 Měšetice
 synagoga
 Kosova Hora
 Nalžovice
 kostel sv. Václava
 Lovčice
 Zvíkov
 židovský hřbitov
 Osečany
 Vojkov
 kostel sv. Václava
 Drahoušek
 Štětkovice
 kostel sv. Kateřiny
 Varvažov
 Varvažov
 Suchdol
Základní informace místa
ID místa: 909
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 5.4.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

reklama