Rozhledna Kuníček je atypická ocelová telekomunikační věž s kamennou podezdívkou z lomového kamene. Rozhledna byla postavena v r. 2003. Projektovali Ing. Pavel Konopa a Ing.arch. Vladimír Charvát.
Hlavní obrázek místa
© Jiří Čížek 04/2004
Pod vrcholem Hodětín se od roku 2003 tyčí nová telekomunikační věž sloužící zároveň jako rozhledna, která zaujme svým netradičním řešením. Rozhledna je otevřena od května každý den 9-12 a 14-18, v dubnu je možné klíč vyzvednout na obecním úřadě v Petrovicích.
5.4. 2004
historie

Telekomunikační věž s integrovanou rozhlednou je atypická ocelová příhradová konstrukce s vnitřním tubusem z ocelové roury, vetknutá do železobetonové spodní stavby ve tvaru dvou souosých železobetonových válců obezděných kamennou přizdívkou z lomového kamene. Věž vznikla jako sdružená investice operátorů mobilních sítí T-Mobile Czech Republic a.s.. Eurotel Praha, spol. s.r.o., Český Mobil a.s.. Byla pro veřejnost otevřena 28. června 2003. Technické parametry věže: Nadmořská výška terénu: 550,8 m n. m., Celková výška stavby: 60,02 m 1. vyhlídková plošina ve výšce: 9,6 m 2. vyhlídková plošina ve výšce: 36,6 m Otevřeno za slunného a jasného počasí. Za bouřky a deště je rozhledna z bezpečnostních důvodů uzavřena. Projektant stavby: Ing. Pavel Konopa a Ing.arch. Vladimír Charvát Zhotovitel stavby: EXCON a.s.

7.12. 2008

Středočeský kraj,  Příbram  (PB), Kuníček

Místa v okolí

 kaple sv. Anny
 Zahrádka
 synagoga
 Petrovice
 Vrškámen
 Husova kazatelna
 Obděnice
 židovský hřbitov
 Onen Svět
 fara
 Lašovice
 Kovářov
 Plešiště
 Pořešice
 kostel sv. Mikuláše
 Skalní brána
 Zhoř
 Kotýřina
 Vysoký Chlumec
 kaple sv. Anny
 židovský hřbitov
 Voltýřov
 Poušť sv. Marka
 Skrýšov u Sedlčan
 kostel sv. Prokopa
 Jenišovice
 kaple Panny Marie
 Ústupenice
 Vrškamýk
 kaplička
 špitál
 Třebnice
 Voltýřov
 Doubravice
 židovský hřbitov
 Zduchovice
 kaple Panny Marie
 špýchar
 Obětní kámen
 Žďákovský most
 Nedrahovice
 Zvěřinec
 Orlík nad Vltavou
 socha sv. Prokopa
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Jiljí
 Zrůbek
 nová synagoga
 stará synagoga
 stará fara
 radnice
 židovský hřbitov
 Vlksice
 Chlístovské menhiry
 nová radnice
 kostel sv. Martina
 Příčovy
 Obrovy hroby
 stará radnice
 Příčovy
 návesní kaple
 Nadějkov
 Hřiměždice
 Lidkovice
 Kujalův lom
 Smolotely
 Bolechovice
 Červený Hrádek
 Kňovice
 Hrádek u Lovčic
 židovský hřbitov
 boží muka
 Měšetice
 synagoga
 Kosova Hora
 Nalžovice
 kostel sv. Václava
 Lovčice
 Zvíkov
 židovský hřbitov
 Osečany
 Vojkov
 kostel sv. Václava
 Drahoušek
 Štětkovice
 kostel sv. Kateřiny
 Varvažov
 Varvažov
 Suchdol
Základní informace místa
ID místa: 909
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 5.4.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama