Dřevěná rozhledna s ocelovými prvky otevřená v r. 2009. Rozhledna má tři vyhlídkové plošiny s celkovou výškou cca 26 m. Z rozhledny je kruhový výhled do širokého okolí. U rozhledny je odpočívadlo s parkovištěm přístupným silnicí z Boleradic.
Hlavní obrázek místa
celkový pohled
© David Hamza, 04/2010
Dřevěná věž výšky cca 20 m na Nedánově stávala již před druhou světovou válkou. Ta však krátce po válce shořela. Záměrem znovuvybudování rozhledny se usilovně zabývali mnozí koncem 20. století. Projekt rozhledny ve tvaru přesýpacích hodin navrhl Antonín Olšina. Základní kámen byl položen 21.5.2006. V následujícím roce byly vybudovány betonové základy. Z důvodu nedostatku financí byla stavba věže zahájena v březnu 2009 a slavnostně otevřena 12. července 2009. K rozhledně se lze dostat pěšky po značených turistických cestách např. z obcí Diváky, Kloubouky nebo Boleradice. Přímo u rozhledny se nachází velká zpevněná plocha přístupná asfaltovou cestou z Boleradic, takže je možné přijet až k rozhledně autem. Tato zpevněná plocha je pozůstatkem po pokusných vrtech prováděných v letech 1984–85 za účelem nalezení ropy a zemního plynu. Vrty dosáhly hloubky až 5,5 km a patří tak k nejhlubším u nás. Vzhledem k poloze na vrcholu kopce a její výšce je z věže kruhový rozhled do okolní krajiny, který je jen částečně omezen blízkým lesem.
David Hamza , 30.5. 2010
popis

Rozhledna má dřevěnou nosnou konstrukci s ocelovými prvky. Středem věže prochází ocelové vřetenové schodiště, které propojuje celkem 3 vyhlídkové plošiny, z nichž nejvyšší je přibližně v úrovni 21 m nad terénem. Celková výška věže je cca 26 m. U věže se nachází parkovací plocha, přístřešek s posezením a informační tabule.

David Hamza , 30.5. 2010

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV),

Místa v okolí

 Boleradice
 Diváky
 kostel sv. Vavřince
 větrný mlýn
 Klobouky u Brna
 Šitbořice
 boží muka
 Kraví hora
 Hustopeče
 Suchořádská Zmola
 muzeum obce
 dům U Synků
 Těšany
 vyhlídka U obrázku
 kostel sv. Jiří
 boží muka
 Bošovice
 boží muka
 židovský hřbitov
 Slunečná
 Hustopeče
 větrný mlýn
 Stezka nad vinohrady
 větrný mlýn
 kostel sv. Jiljí
 sklepní ulička
 Velké Pavlovice
 kostel sv. Jiljí
 Dambořice
 židovský hřbitov
 Vrbice
 Velké Němčice
 sklepní ulička
 Mezilesice
 Uhřice
 kostel sv. Jakuba
 Nosislav
 kostel sv. Kunhuty
 Popice
 Templářské sklepy
 Čejkovice
 kostel sv. Anny
 Žarošice
 Kobeřice
 Dalibor
 Všetrapy
 kostel sv. Markéty
 Pouzdřany
 Kvášov
 Akátová věž
 boží muka
 mariánský sloup
 radnice
 boží muka
 dům č. p. 329
 Šardice
 fara
 Starý Poddvorov
 Archeopark Pavlov
 zvonice
 Velké Bílovice
 boží muka
 Kepkov
 kostel sv. Barbory
 Na Podluží
 Vysoká zahrada
 Konůvky
 Židlochovice
 cihelna
 Děvičky
 Potvorovice
 cukrovar
 Sokolnice
 mlýn
 sýpka
 dvůr Wladimírov
 Újezd u Ždánic
 kostel sv. Rozálie
 Neuhaus
 kaple sv. Antonína
 boží muka
 kamenný kruh
 Rebešovice
 boží muka
 stará pila
 kostel sv. Jiří
 Slovácká chalupa
 Sirotčí hrádek
Základní informace místa
ID místa: 9172
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 21.6.2010
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama