Rozhledna (18,2 m, 504 m n. m.) postavena Klubem českých turistů r. 1900 (projekt ing. J. Kubeš). R. 1924 přistavěna turistická chata. Po 2. světové válce objekt uzavřen a využíván pro vojenské účely. R. 1991 rozhledna zpřístupněna a navrácena KČT. Nyní v soukr. vlastnictví spol. GES-Electronics.
Hlavní obrázek místa
Telekomunikační věž a stará rozhlena
© Jiří Čížek 02/2007
Rozhledna z roku 1900 ke které byla přistavěna klubem českých turistů chata v roce 1925 je dnes nepřístupná. V její bezprostřední blízkosti se tyčí mnohonásobné vyšší televizní a komunikanční věž.
19.5. 2003
historie

Plány na stavbu dřevěné rozhledny na vrcholu kopce Krkavec (504 m n. m.) existovaly již r. 1893. Začátkem r. 1900 se v Klubu českých turistů definitivně rozhodlo o stavbě zděné rozhledny. Ta byla postavena ještě toho roku a slavnostně byla otevřena na jaře r. 1901. Pojmenována byla po prof. Janu Simlovi, jednom ze zakladatelů plzeňského KČT. Rozhlednu navrhl ing. J. Kubeš. Rozhledna stojící na osmibokém podstavci má vyhlídkový ochoz ve výšce 16 m. Celková výška rozhledny je 18,2 m. Vrch rozhledny zdobila Svatováclavská koruna. Zajímavostí je, že vyhlídka bývala možná nejen z vyhlídkového ochozu, ale i ze zvýšené plošiny přístupné po žebříku. R. 1924 byla vedle rozhledny postavena turistická chata, stavbu zadal Klub českých turistů. Sloužila turistům až do padesátých let, potom byla uzavřena a využívána pro vojenské účely. V tomto období došlo také k její přestavbě pro potřeby vojáků. R. 1977 byl postaven telekomunikační vysílač vedle rozhledny.…  číst dále

17.7. 2011

Plzeňský kraj,  Plzeň-sever  (PS), Ledce

Místa v okolí

 kolomazná pec
 Kyjov
 Sylvánský vrch
 Malesice
 Čertova Kazatelna
 Radčice
 kaolinový důl
 Komberk
 Křimice
 Kunčin Hrádek
 Čertův mlýn
 radnice
 Velká synagoga
 Čeminy
 mariánský sloup
 Císařský dům
 Černá věž
 Betlémská kaple
 masné krámy
 městské opevnění
 Gerlachovský dům
 kostel sv. Jiří
 Západočeské muzeum
 Korandův dům
 kaple U Ježíška
 kostel sv. Mikuláše
 Chlum u Plzně
 židovský hřbitov
 dvůr Býkov
 Nekmíř
 Věžka
 Dolanský Mlýn
 Hromnické jezírko
 kostel sv. Martina
 Všeruby
 Frumštejn
 Tyršův most
 Červený Hrádek
 Vrtba
 Třebekov
 Buben
 Litice
 Dolní Bělá
 Líšťany
 Radost
 Spálený mlýn
 kaple sv. Diviše
 Podmokly
 Bušovice
 Luhov
 Luhov
 kostel sv. Josefa
 kostel sv. Vavřince
 Úlice
 kostel sv. Petra
 Kaceřov
 Stará Plzeň
 Kokotsko
 kostel sv. Vavřince
 Štěnovice
 židovský hřbitov
 synagoga
 železná huť
 hradiště Koryta
 Babina
 Klabava
 Radyně
 Rochlov
 Malšín
 Dolní Hradiště
 kostel sv. Vojtěcha
 Šťáhlavy
 Libštejn
 Liblín
 Kozel
 kostel sv. Mikuláše
Kontaktní informace
Rozhledna
http://www.krkavec.cz/index.htm
Základní informace místa
ID místa: 1523
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno:
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama