Rozhledna (18,2 m, 504 m n. m.) postavena Klubem českých turistů r. 1900 (projekt ing. J. Kubeš). R. 1924 přistavěna turistická chata. Po 2. světové válce objekt uzavřen a využíván pro vojenské účely. R. 1991 rozhledna zpřístupněna a navrácena KČT. Nyní v soukr. vlastnictví spol. GES-Electronics.
Hlavní obrázek místa
Telekomunikační věž a stará rozhlena
© Jiří Čížek 02/2007
Rozhledna z roku 1900 ke které byla přistavěna klubem českých turistů chata v roce 1925 je dnes nepřístupná. V její bezprostřední blízkosti se tyčí mnohonásobné vyšší televizní a komunikanční věž.
19.5. 2003
historie

Plány na stavbu dřevěné rozhledny na vrcholu kopce Krkavec (504 m n. m.) existovaly již r. 1893. Začátkem r. 1900 se v Klubu českých turistů definitivně rozhodlo o stavbě zděné rozhledny. Ta byla postavena ještě toho roku a slavnostně byla otevřena na jaře r. 1901. Pojmenována byla po prof. Janu Simlovi, jednom ze zakladatelů plzeňského KČT. Rozhlednu navrhl ing. J. Kubeš. Rozhledna stojící na osmibokém podstavci má vyhlídkový ochoz ve výšce 16 m. Celková výška rozhledny je 18,2 m. Vrch rozhledny zdobila Svatováclavská koruna. Zajímavostí je, že vyhlídka bývala možná nejen z vyhlídkového ochozu, ale i ze zvýšené plošiny přístupné po žebříku. R. 1924 byla vedle rozhledny postavena turistická chata, stavbu zadal Klub českých turistů. Sloužila turistům až do padesátých let, potom byla uzavřena a využívána pro vojenské účely. V tomto období došlo také k její přestavbě pro potřeby vojáků. R. 1977 byl postaven telekomunikační vysílač vedle rozhledny.…  číst dále

17.7. 2011

Plzeňský kraj,  Plzeň-sever  (PS), Ledce

Místa v okolí

 kolomazná pec
 Kyjov
 Sylvánský vrch
 Malesice
 Čertova Kazatelna
 Radčice
 kaolinový důl
 Komberk
 Křimice
 Kunčin Hrádek
 Čertův mlýn
 radnice
 Velká synagoga
 Čeminy
 mariánský sloup
 Císařský dům
 Černá věž
 Betlémská kaple
 masné krámy
 městské opevnění
 Gerlachovský dům
 kostel sv. Jiří
 Západočeské muzeum
 Korandův dům
 kaple U Ježíška
 kostel sv. Mikuláše
 Chlum u Plzně
 židovský hřbitov
 dvůr Býkov
 Nekmíř
 Věžka
 Dolanský Mlýn
 Hromnické jezírko
 kostel sv. Martina
 Všeruby
 Frumštejn
 Tyršův most
 Červený Hrádek
 Vrtba
 Třebekov
 Buben
 Litice
 Dolní Bělá
 Líšťany
 Radost
 Spálený mlýn
 kaple sv. Diviše
 Podmokly
 Bušovice
 Luhov
 Luhov
 kostel sv. Josefa
 kostel sv. Vavřince
 Úlice
 kostel sv. Petra
 Kaceřov
 Stará Plzeň
 Kokotsko
 kostel sv. Vavřince
 Štěnovice
 židovský hřbitov
 synagoga
 železná huť
 hradiště Koryta
 Babina
 Klabava
 Radyně
 Rochlov
 Malšín
 Dolní Hradiště
 kostel sv. Vojtěcha
 Šťáhlavy
 Libštejn
 Liblín
 Kozel
 kostel sv. Mikuláše
Kontaktní informace
Rozhledna
http://www.krkavec.cz/index.htm
Základní informace místa
ID místa: 1523
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno:
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

reklama